TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395192 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:13:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja u vezi suplementacije  (Pročitano 2542 puta)
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2011, 08:05:58 posle podne »

Mnogo je tu pitanja,mnogo zavisi od metabolizma i treba "slusat"i telo
Koristio sam SNI BCSS blast i glutamin na tezim dijetama kada sam izgubio i do 16 kg gde se pokazalo odlicnim a sto se doziranja tice po mom misljenju od 25 do 40 g bcaa na dnevnom nivou u zavisnosti od cilja i treninga,probao sam i 5x5g ali to samo na skidanju kilaze ali i po 10x5 sto mi je i bio max. u nekim danima.

BCAA je po meni onda vaznije uzimati oko treninga u tvom slucaju i to 10 pre i posle(10 u toku treninga u zavisnosti od duzine i inteziteta treninga) i recimo 5 ujutro i uvece  isto i sa kreatinom kreatin bi trebalo 0.3g po telesnij masi,uzmi jace doze pre i pole treninga a slabije doze kako si i napisao,kreatin moras uzimati u kontinuitetu bez pauze i dex posle treninga ne manje od 40 g i unos vode min. 4l dnevno.

Glutamin mora u vecim dozama jel zadnji stize do misica dok namiri sve ostalo min. 30g dnevno recimo po ustajanju i spavanju po 5g a oko treninga 10g pre i posle.

Kada netreniras recimo 5x5g kreatin,glutamin i bcaa,kod mene je glutamin kljucan suplment ako dodje do upale misica nekada uzmem i 20g ujutro ili uvece...

Hranu na svaka 2.5 do 3.5 sata sto cesca i kvalitetnija ishrana to veci i ljepsi napredak


Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
TheEagle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2011, 06:26:25 posle podne »

@ FIKI @ A da zajebao sam se nisu ove doze proteina samo proteini, ima i drugih stvari, ali sam u racunicu ukljucio i aminokiseline BCAA i glutamin, jer se opet i proteini razbijaju na aminokiseline, tako da je racunica supstanci gradivnih blokova proteina oko 80 g iz suplementacije, ali to mi je ok, jer onako bih vise unosio iz suplementacije nego iz ishrane, ovako ce iz ishrane biti polovina i vise…

@ MightyMO @ Sto se tice BCAA posletreninga, citao sam istrazivanja gde su davali po 8g, ali nije problem da podignem i na 10g, jer ja sam tu isao racunicom da vec imam 5 g dozi proteina + 3 g dodatak cistih pa je ukupno = 8 g, da li treba onda da dodam 5 g cistih + 5 g iz doze proteina pa da bude 10 g, ili da ne racunam ove iz proteina pa da dodam 10 g cistih i da sa ovim iz proteina bude ukupno 15g?

Sta ostali misle o Fikijevoj prmedbi da je neupotrebljivo manje od 10 g BCAA i glutamine po dozi, jer ja sam citao da doze od 2-3 g minimalno izazivaju odgovor organizma, a da je najbolje uzimati 3-5 g po dozi… pa sam ja uzeo ovu gornju granicu od 5 g… To sam uradio I zato sto je Alen na forumu rekao da su neki bilderi uzimali BCAA 5 puta na dan po 5 g sto se pokazalo kao jako dobro, ako ne gresim, tako se secam, te sam i ja napravio taj fazon samo sto sam dodao posle trneinga da bude 8 g, ali ako kazete 10, nije problem ni da bude 10 tada, ali da li su ok ostale doze od po 5 g u toku dana? Jer ja sam racunao po 0.44 g po kilogramu, ukupno znaci oko 30 g, i ovo mi se savrseno uklapa rasporedjeno na ceo dan…

@ biljanans @ Omega 3 ne zbog von Willebrandove bolesti koja je nasledna, ima neke veze sa koagulacijom. Moj otac je imao ozbiljnih problema zbog koriscenja omega 3 suplementacije, znao je da nema te koagulacione faktore i ostale stvari kako treba, ali nije znao da omega 3 imaju uticaj na to, bar ne tada… Zato mi je rekao da postoji mogucnost i za mene da imam tih prolema, jer je nasledno, i da mi nije moranje da rizikujem… On je specijalista interne medicine, sada i na supspecijalizaciji, tako da nije kvazi-strucnjak, a ako opet ne verujete potrazite radove vezano za ovu bolest i suplementaciju omega 3… Naravno ovo vazi samo za mene, da se drugi ne uplase, omega 3 su super ovako ;)

E sad sto se tice suplementacije u danima bez treninga, vitaminsko-mineralni kompleksi se podrazumevaju, mislim to je naravno potrebno svaki dan, protein ujutru i kreatin isto ok, ali zar nista ne treba u toku dana, mislim mozda neke manje doze? Mislim znam da nema potrebe recimo da krknem onoliku dozu secera, glutamina, bcaa, kreatina uvece ako nema treninga, ali u toku dana da li treba da uzmem malo bcaa, glutamina, ili da protein uzimam po cetvrt, trecinu, pola doze i tako to, pred spavanje nesto… Voleo bih Alen da mi kaze ako vidi ovo za BCAA u danima bez treninga, da li se i tada savetuje 5x5g?

Pozdrav i hvala na odogvorima ;)

Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2011, 11:46:28 pre podne »

Voleo bih da prokomentarisete suplementaciju, da li je dobar raspored u toku dana i ostalo… Da nije previse, da ne preterujem negde, da li nesto treba da se izbaci ili doda… Omega 3 imam preporuku da ne pijem tako da to mozemo da preskocimo… na ovaj nacin samo iz suplemenata unosim  nesto manje od 100 g proteina dnevno, da li je to mnogo? Ako bi ovako izgledao dan sa treningom, mozete li mi reci kako bi izgledao dan bez treninga, sta sve izbaciti a sta zadrzati iz ovog gore rasporeda?

Unapred hvala na odgovorima ;)


Zasto ne Omega 3  ???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2011, 10:49:44 pre podne »


Moja pitanja se uglavnom odnose na suplementaciju.

1) Da li treba da sa suplementacijom krenem od prvog dana treninga, ili kasnije recimo posle cetiri do sest nedelje, posto koliko sam ja citao u tom nekom prvom periodu misici se na trening stres adaptiraju na neuralnoj osnovi, a tek kasnije hipertrofijom i eventualnom hiperplazijom? Ako treba da li treba u tom prvom periodu koristiti manje doze ili normalno kao da treniram uveliko, a ne da tek pocinjem?


Možeš početi odmah, da se bolje oporaviš pre svega, mi uglavnom savetujemo da se ne kreće odmah sa suplementacijom dok se ne nauči malo o pravilnoj ishrani i dok se "ne uštosiš"  :)


2) Od suplementacije bih mozda uzeo DYMATIZE: Elite Whey Pro, Super Multi i Creatine Monohydrate Micronized i SNI: BCAA blast i Glutamine micronized. Moje pitanje je kakve su ova dva proizvoda od SNI-a po kvalitetu, jer Dymaitize sto se tih aminokiselina tice stvarno je bas skup… Da li je mozda bolje da uzmem ova dva proizvoda od Scitec Nutriotion umesto SNI, i kakvi su njihovi proteini 100% Whey Protein u odnosu na Dymatize posto su finansijski povoljniji, mislim koliko je velika razlika s obzirom da se necu baviti ovim profesionalno? Sto se tice kreatina procitao sam ovde da za pocetak savetuje monohidrat ,ako ne gresim, jer bih u protivnom ja pre uzeo Kre-Alkalyn za pocetak, tako da bih voleo i da mi to pojasnite...


Monohidrat klasičan je super za tebe.  SNI je skroz ok, ekonomična pakovanja, dobar kvalitet, budi bez brige ;) 
Scitec 100% whey professional je odličan kvalitet i ukus je predivan.


3) E sad kako bih ja uzimao ovu suplementaciju. Na osnovu mog doadasnjeg citanja foruma i nekih drugih izvora to bi izgledalo ovako:

JUTRO: Doza proteina oko 30 g (unutra cini mi se oko 5 g BCAA i 4 g glutamina) + tableta vitaminsko-mineralnog kompleksa posle obroka
PODNE IZMEDJU OBROKA: 5 g BCAA + 5 g glutamine
UVECE PRE TRENINGA: 5 g BCAA + 5 g glutamine + 5 g kreatina
POSLE TRENINGA: Doza proteina oko 30 g (unutra cini mi se oko 5 g BCAA i 4 g Glutamina) + recimo 3 g BCAA + 3 g glutamine + 5 g kreatina + ugljeni hidrati (e sad mi vi recite koliko grama i cega dekstroze i/ili maltodekstrina na mojih 70 kg telesne mase)
PRE SPAVANJA: tableta vitaminsko-mineralnog kompleksa posle poslednjeg obroka,5 g BCAA + 5 g glutamine pred samo spavanje


Pa, fino ti to kapiraš :)    Ujutru protein sa vitaminom, ok.    Pre i posle treninga je sve ok, ja bih pojačala malo bcaa na bar 10g.   Ugljeni hidrati u količini upola od tvoje težine, može pola pola dekstroza maltodekstrin
Pre spavanja glutamin i bcaa samo ako si imao baš naporan trening.


Voleo bih da prokomentarisete suplementaciju, da li je dobar raspored u toku dana i ostalo… Da nije previse, da ne preterujem negde, da li nesto treba da se izbaci ili doda… Omega 3 imam preporuku da ne pijem tako da to mozemo da preskocimo… na ovaj nacin samo iz suplemenata unosim  nesto manje od 100 g proteina dnevno, da li je to mnogo? Ako bi ovako izgledao dan sa treningom, mozete li mi reci kako bi izgledao dan bez treninga, sta sve izbaciti a sta zadrzati iz ovog gore rasporeda?


Suplementacija ti je odlična, nadam se da imaš sreĂ°enu ishranu jer to je 70%.  Najbitnije ti je da jedeš na svaka 2-3 sata i da svaki obrok sadrži proteine.  Od ugljenih hidrata samo kvalitetnije izvore.

U danima bez treninga možeš mericu whey-a ujutru i kreatin, eventualno vitamine i minerale.  Čuvaj to za trening ;)

Ako ima još pitanja, pitaj :)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2011, 05:20:13 pre podne »

Da vidimo, sve sto je mikronizovano je dobro, scitek je isplativiji, doze bcaa i glutamina pocinju od 10gr i to je apsolutni minimum, 3 gr je smesno i neupotrebljivo, sa suplementacijom kreces odma iako mozda i ne treniras jer to je hrana, i da ne treniras isto ti se hvata. Nema nikakve razlike uzeo scitek ili dimatajz, nemas 100gr proteina vec 45. Dex 30 do 50 gr posle treninga. Kreatin 2x5 dnevno pre i posle treninga, kad ne treniras isto kad ti se cefne al da ti nije pun stomak masti ili mleka, mikronizovan isto. Bcaa i glut tempiras posle treninga i pre treninga ovo izmedju ako hoces, omega 3 ti ne treba ako jes ribu. Telo ti se navikava na trening ne na hranu, to ti je svakodnevna potreba. Sto se tice ishrane, ako ti je jasno da treba da jes pola kile mesa minimum, pijes mleko, jes jaja i povrce, voce, i ostalo, to ti je to. . . Aj zdravo i mars u teretanu. . . Poz
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
TheEagle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2011, 03:16:36 pre podne »

Pozdrav Pansport timu :)

Ovako, imam nesto vise od godinu dana iskustva vezbanja u teretani, sest meseci sa personalnim trenerom, dok nisam naucio neke osnove vezbanja i posle samostalno. Tada mi je cilj bio definicija sto sam i relativno postigao, medjutim sada me interesuje masa, pod tim podrazumevam kvalitetnu misicnu masu, posto sam trenutno 183 cm 70 kg, a zeleo bih da dobijem oko 10 kg pa da imam oko 80. Nekoliko meseci sam na pauzi tako da sada krecem ponovo sve ispocetka. Dosta sam citao ovde na forumu tako da sto se tice ishrane to mi je uglavnom jasno.

Moja pitanja se uglavnom odnose na suplementaciju.

1) Da li treba da sa suplementacijom krenem od prvog dana treninga, ili kasnije recimo posle cetiri do sest nedelje, posto koliko sam ja citao u tom nekom prvom periodu misici se na trening stres adaptiraju na neuralnoj osnovi, a tek kasnije hipertrofijom i eventualnom hiperplazijom? Ako treba da li treba u tom prvom periodu koristiti manje doze ili normalno kao da treniram uveliko, a ne da tek pocinjem?

2) Od suplementacije bih mozda uzeo DYMATIZE: Elite Whey Pro, Super Multi i Creatine Monohydrate Micronized i SNI: BCAA blast i Glutamine micronized. Moje pitanje je kakve su ova dva proizvoda od SNI-a po kvalitetu, jer Dymaitize sto se tih aminokiselina tice stvarno je bas skup… Da li je mozda bolje da uzmem ova dva proizvoda od Scitec Nutriotion umesto SNI, i kakvi su njihovi proteini 100% Whey Protein u odnosu na Dymatize posto su finansijski povoljniji, mislim koliko je velika razlika s obzirom da se necu baviti ovim profesionalno? Sto se tice kreatina procitao sam ovde da za pocetak savetuje monohidrat ,ako ne gresim, jer bih u protivnom ja pre uzeo Kre-Alkalyn za pocetak, tako da bih voleo i da mi to pojasnite...

3) E sad kako bih ja uzimao ovu suplementaciju. Na osnovu mog doadasnjeg citanja foruma i nekih drugih izvora to bi izgledalo ovako:

JUTRO: Doza proteina oko 30 g (unutra cini mi se oko 5 g BCAA i 4 g glutamina) + tableta vitaminsko-mineralnog kompleksa posle obroka
PODNE IZMEDJU OBROKA: 5 g BCAA + 5 g glutamine
UVECE PRE TRENINGA: 5 g BCAA + 5 g glutamine + 5 g kreatina
POSLE TRENINGA: Doza proteina oko 30 g (unutra cini mi se oko 5 g BCAA i 4 g Glutamina) + recimo 3 g BCAA + 3 g glutamine + 5 g kreatina + ugljeni hidrati (e sad mi vi recite koliko grama i cega dekstroze i/ili maltodekstrina na mojih 70 kg telesne mase)
PRE SPAVANJA: tableta vitaminsko-mineralnog kompleksa posle poslednjeg obroka,5 g BCAA + 5 g glutamine pred samo spavanje

Voleo bih da prokomentarisete suplementaciju, da li je dobar raspored u toku dana i ostalo… Da nije previse, da ne preterujem negde, da li nesto treba da se izbaci ili doda… Omega 3 imam preporuku da ne pijem tako da to mozemo da preskocimo… na ovaj nacin samo iz suplemenata unosim  nesto manje od 100 g proteina dnevno, da li je to mnogo? Ako bi ovako izgledao dan sa treningom, mozete li mi reci kako bi izgledao dan bez treninga, sta sve izbaciti a sta zadrzati iz ovog gore rasporeda?

Unapred hvala na odgovorima ;)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.174 sekundi sa 18 upita.