TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:34:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: JEDAN MALI PREVOD  (Pročitano 5831 puta)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2007, 05:01:23 posle podne »

hmmm... u najmanju ruku zanumljiv text...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2007, 02:59:24 posle podne »

kao i svugde tao se i na mnogim bordovimo pojavljuju ljudi koji su protiv nekih stvari....a opet su za neke...itd..itd..itd..itd...

no..to sada nije ni bitno...bitno je to,da su kao klonirani i stalno sto se kaze prde u istu trubu trazeci ovo..ono.

evo jedan mali prevod

ovo je napisao covek kojeg licno poznajem...nikada se nije takmicio a vrhunski je strucnjak sto se tice svih polja vezanih za bb a pogtovo o zabranjenom vocu...

momak naravno nije iz srbije....tako da neko ne misli da moze omdah da mu skoci za vrat zbog ovog sto je rekao...tako da..

evo prevod njegovg obrcanja jednom...hmmm..aj da mu izostavim ime...
...

dobro si se udubio..
kao prvo, kako ces pokrenuti akciju kada si neuk sto se tice steroida, kao i tvoji kolege s fakulteta? vikaces "kemikalije opasne po zivot" i slicno?
isto se desilo konopljom kada je u USA Dupont iznasao polimere, i trazili su od vlade da se konoplja zabrani jer su nanjusili zaradu u svim granama industrije gde se pojavljala konoplja (narocito vojska - konopi, jedra itd). dokazano je da bih mogli neznam koliko % lekova napravili iz konoplje, i neznam koliko drugih korisnih stvari, ali svejedno je jos uvek zabranjena-samo zato sto su je prikazivali u pretjerano losem svetlu. to sam naveo samo kao primer kako se moze neku stvar zabraniti, uprkos tome da postoji puno opasnijih stvari, koje su dozvoljene.

dobro je ako o tim stvarima nesto znas i da mozes argumentirati. imas ti neki argument? sve smrti sportasa vezanih za doping imaju u pozadini prave droge (antidepresivi, amfetamini i sve ostalo) ILI dehidraciju... da, dehidracija je jebena stvar i za "naturalca". ovo su 2 najcesca uzroka.

imas li mozda neke studije radjene na ZDRAVIM ljudima koji pokazivaju, da covek dobi dugotrajne sporedne efekte? ovde su misljene osobe kod kojih je bila doza kontrolisana, a ne neke oseobe koje su imale ogromne kolicine AS umesto obroka.

mozda jos nisi cuo da se narucito ove stvari upotrebljivaju kod kure pomladjivanja? kod duzanja zivota/kvaliteta zivota?

sta je u BB obrnuto naopako? a kod drugih sportova je sta drugacije?

doping test-ja sam protiv tega, ako ih nebi bilo, onda bi se kod svih sporta jos uvek upotrebljivalo par osnovnih stvari kao test deka, gh i mozda koja old school stvar. radi doping testa poceli su se pojavljati derivati derivata derivata, koji obicno gube na potentnosti, a vecaju im se side effects, sve to samo radi toga, da bi "zajebali" doping kontrolu. znaci - nema doping testa, ostane one osnovne stvari. odatle izlazi, da ti netreba vise imati veze i puno para, da dobijes ona zadnja otkrica.
doping test ce se uvek dat "zajebati", zato nema smislda da i postoji. najebace uvek oni, koji nemajo prilaska do onih pravih stvari, znaci oni, koji nemaju veza i para.
i jos nesto-kod doping testa ljudski je faktor prisutan, znaci stosta se moze sakriti ili podvaliti...

sta je za tebe nautral? neka ti nesto kazem. za mene je nautral samo ono, sto jedes iz kuhunjskog posudja. proteini, kreatin i slicne stvari su vec koncentrati (pazi, ja nemam nista protiv ovih suplemenata, samo toliko da ti dokazem. za tebe je verovatno neutral sve, sto nije zabranjeno. prohormoni isto nisu bili zabranjeni, ali nakon uzimanja telo ih samo "preradi" u AS. znaci, tada kad su bili dozvoljeni, i konzumirao bi ih i ti kao naturalac? dali su hardcore treninzi za tebe natural? ako tako gledas, i vrhunski sport nije zdrav, zato bi i njega trebali zabraniti.

znam, nije posteno, da si neko poboljsa svrstanje zabranjenim stvarima, ali situacija je takva, da NIJE MOGUCE napraviti perfect doping testa, zato se meni cini razbacivanje para za antidoping komisiju totalno bezveze..nek za ove pare radje naprave neki sportni objekt ali kako drugacije pomognu sportasima, narucito kod onih sportova, gde nema mediske pokrivenosti i posledicno manje odnosno nista para.

P.S.
Ja sam protiv svega koristenja AS na sve strane, ali nemam nista protiv, ako si odrastao covek koji ima zdravu pamet i zaista pravilno trenira, jede, ponekad "se pregresi" necim nedozvoljenim (opet uz trezno razmisljanje i normalne kolicine).

predlazem ti da stvar potpuno poucis, pre nego je pokrenes. obe dve strani moras pouciti. ne zato sto si licno nezadovoljan nego zato sto si neutral protiv neutralaca. 1000% ti garantujem, da neces nista postici, ker postoji milijon stvari, koje ni jedan test nemoze otkriti, i jos milijon ih ceka, da ih "izmisle"... antidopinska komisija samo stimulira otkrivanje novih stvari, vezanih za puno para i posledicno ogromne zarade..

ja mislim da sam ti objasnio, ako ti nesto nije jasno, lepo pitaj, pa cemo ti objasniti, a ne da vec u pocetku vices neke bedastoce..

ufff... zamalo sto ne zaboravih... najlakse se "dopingiraca" resis priredjivanjem takmicenja bez finansijskih nagrada, bez sponzora. time ces iskljuciti faktor "rezultat za svaku cenu"...

i jos nesto... citaj side effects obicnih lekova, kao sto su aspirin itd itd... videces, neki imaju i vise sporednih efekata nego AS..

i sto se tice kolicina... mislim da na menthos zvakah pise, da prekomerno uzimanje moze dovesti do purgatvnih efekata... znaci prijavis se na ironmana, pojedes previse zvakacih, dobijes proliv, tamo na suncu dehidriras i dozivis otkaz srca... stvar ima "deadly side effects"... sta kazes???

ja se izvinjavam za zbrku , najradje bih napisao milijon reci... stvarno me razpizdi kad se neko zakopisti u neku stvar o kojoj nema pojma.

   
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.