TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:38:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KORSICENJE whey + BCAA + kreatin  (Pročitano 3521 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Mart 06, 2011, 03:26:23 posle podne »

Mislim da ti ne trebaju BCAAdanima kad ne treninraš a whey ti možda treba posebno ako ne jedeš baš kako treba
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2011, 01:56:11 posle podne »

koliko bcaa u danima kad ne treninram ? i dali treba i whey da uzimam u danima kada ne treniram ? za 30-50 g dekstroze msm da je mnogo, stavio sam prosli put 30 u sejk sa wheyom , kreatinom i bilo je previse slatko :D
Sačuvana
train hard or go home !
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2011, 01:04:13 posle podne »

Kreatin prvih nedelju dana uzimaš cetiri puta dnevno,odmah ujutro,neposredno pre treninga,odmah posle treninga i još
jednom u toku dana,na prazan stomak...nije bitan neki tacan tajming,cisto što ravnomernije rasporedi.Cak ni ona doza neposredno
pre treninga ne mora da bude baš tada..tajming je bitan samo za dozu posle treninga.
Nakon tih nedelju dana,prepoloviš dozu,na samo dva puta dnevno,najbolje ujutro ili neposredno pre i odmah posle treninga.
U dane kada ne treniraš,uzimaš samo jednu porciju,najbolje odmah ujutro.

BCAA u tabletama mnogo ne isplativo....slažem se da je neki minimum 10g bcaa,što je nekih 20 tableta...recimo 10 tableta pre i 10 tableta
odmah posle treninga...pa sledeci put uzmi BCAA u prahu.U drugim periodima dana nemaš potrebe za BCAA

Odmah posle treninga popiješ tablete BCAA,pa odmah za tim whey,kreatn i dextrozu(oko 30-50g dekstroze).
Najbolje da whey,kreatin i dekstrozu sipaš u suvi šejker,pa posle trening asamo dopuniš sa vodom,izmutiš i popiješ.

Sačuvana
   
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2011, 10:13:56 posle podne »

jel treba ovih 20 tableta pre treninga , ili moze tokom dana da se uzima tokom dana , i koliko vremena pre teninga treba kreatin , jel treba na prazan stomak i to ?
Sačuvana
train hard or go home !
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2011, 03:01:48 posle podne »

20 - 30 grama dekstroze.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2011, 01:44:21 posle podne »

a koliko dekstroze da sipam u sejk ? to sam zaboravio da pitam ! :D @ robert : ispao sam budala , al nea veze , na greskama se uci ;)
Sačuvana
train hard or go home !
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2011, 10:21:35 posle podne »

Petre, ti baš očekuješ da ti neko kaže kako je dovoljno uzeti 2 kapsule pre i 2 tokom treninga, tj. po 1g bcaa. Svi smo ti već mnogo puta napisali za unos bcaa, a ti i dalje želiš da čuješ ono što prija tvojim ušima. 10g bcaa je stvarno neki minimum, tj. kao što smo već konstatovali, treba ti 20ak kapsula Nitro X.

Punjenje kreatinom ti nije neophodno i to nema veze sa masom.

Kod kuće spremiš šejker sa PWM-om i posle treninga u teretani samo naliješ vode, smućkaš i popiješ. Prosto je. Što bi vukao kutije sa sobom. :D :D
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2011, 09:34:24 posle podne »

od cega zavisi ? uzeo sam tablete , u 2 tablete se sadrzi 600mg leucina 300mg druga 2 .
Sačuvana
train hard or go home !
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2011, 09:29:26 posle podne »

1. nebitno, napunices se svakako ako budes isao sa 5g dnevno (posle treninga 5g ili ujutro 5g u off danima). Mozes i punjenje da radis
2. zavisi
3.sve zajedno
4. mozes sve u sejker pa dodas vodu posle treninga
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2011, 09:18:13 posle podne »

e ovako, danas su mi konacno stigli i prvi suplementi ( whey, bcaa, i kreatin ). . . :D posto sam sve potrebno skontao i mislim da je ovo odgovarajuca suplementacija za dobijanje na masi :) . e ovako imam par pitanja. 1. posto imam malo kilograma , mislim da je potrebno da imam prvo fazu punjenja kreatina , moze ko da mi kaze znaci kad jos treba da uzimam kreatin ( znam da treba pre i posle treninga 5g )  2. uzeo sam i BCAA ( u tabletama ) zanima me KOLIKO GRAMA dnevno , znaci i kako da rasporedim to pre, u toku i posle treninga , dali treba da uzmam i pre i posle spavanja ? 3. posle treninga kako da uzimam whey, kreatin  i dekstrozu , SVE ISTOVREMENO i dali pre toga treba bcaa pa taj "sejk" ? 4. cetvrto i najgluplje pitanj :D , posto na trening idem odma posle skole , ne dolazim kuci , kako da pripremim sve posle treninga , dal da sipam u sejker i razmutim sa vodom posle treninga ili da nosim sa sobom kilo wheya , kreatina dekstroze bcaa. . . . :D . ODGOVORI BRZO POSTO VEC SUTRA KRECEM  :D XVALA UNAPRED ! ;)
Sačuvana
train hard or go home !
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.