TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:33:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: dijeta :D  (Pročitano 6617 puta)
sara0609
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #13 poslato: Mart 22, 2011, 07:56:47 posle podne »

ja sam protivnik dijeta,zdrava ishrana i sport treba da bude nacin zivota...znam po sebi ceo zivot dok sam se opterecivala dijetama nikad nisam smrsala(i to jako dugo vreme)... mislim da netreba da se opterecujes sta ces kada da jedes,dal 125g ili 200g u 9 ili pola10.. moje licno misljenje je da sto cesce jedes,uh ujutru,proteine kasnije tokom dana... izbacis vecinu slatkisa,hleb... i treniras(po meni je trcanje keva:))... i bice super! ukratko moje misljenje :)
Sačuvana
zivi i pusti druge da zive
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #12 poslato: Mart 22, 2011, 07:42:19 posle podne »

Ima UH koliko toliko,a nije sva laktoza izvucena...mada nije strasno,mislim da moze sholja mleka bez laktoze na dan ili uz ovsene,musli tako nesto i to samo na pocetku dijete pa nakon dve nedelje naka sve ostane na slozenijim UH i Proteinima...
Ja mleko volim vise nego bilo sta ali ga ne pijem mozda jednom u nedelju dana :) i to bez laktoze ali ja uvek u toku jedne nedelje dozvolim sebi po kocku crne cokolade koja je 70 posto kakao...ali opet ponavljam ja sam sa svojom dijetom zavrsio :) ja sad odrzavam i hranim se zdravo,a oni koji idu na dijetu neka zaborave na te slatke i lepe stvarcice dok se ne razvedu od sala :D...
Sačuvana
webevil
Gost
« Odgovor #11 poslato: Mart 22, 2011, 06:54:11 posle podne »

Može i mleko ali u toku dana onda nemoj više mlečne proizvode da unosiš.  Oni takoĂ°e "goje" zbog laktoze, i naduju...

A ako se pije kravica bez laktoze?

U vise postova na forumu sam nasao da svi ne preporucujete mleko zbog laktoze a sta se desava ako se pije kravica bez laktoze?
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #10 poslato: Mart 22, 2011, 06:04:20 posle podne »

Pozdrav sve sto ti je navela Monika i ostali je tacno,evo ja sam jos uvek na dijeti ima 70 dana,tacnije sad vec ima malo UH vise u ishrani ali drugaciji mi je trening i tako dalje,ali veruj mi zeleno povrce,svo meso sem svinjskog (nikako pohovano przeno samo na vodi),voce samo ujutru,minimum 2.5 l vode da pijes,pozeljno preko 3 l... ribu jedi kad god mozes,obavezno 5 obroka,ako ustajes kasno,jbg navi sat nek ti dorucak bude najkasnije do 9 pa uzina posle 2.5 do 3 sata i tako dalje ruchak uzina vecera,ne jedi posle 7 sati...
Ne preteruj sa treninzima moras i da odmarash,teretanu obavezno pa posle kardio ...neka ti teretana bude na prvom mestu kad je trening u pitanju,ja sam ovakvim rezimom skinuo sve :) ali bash skoro sve sad malo kozice da zategnem...sta da ti kazem kad sam na stomaku sa 102 cm donji stomak pao na 85...
Nego nije sad pitanje o meni nego o tebi...
Kuvaj jaja za dorucak pojedi jedno celo ostalo jedi samo belanca...
Jedi ribu...
Svo meso jedi sem svinjetine mozes i nju ali manje masnu,neka ti meso bude na vodi...na zaru...
Zeleno povrce...
Kupi protein neki ako mozes to bi bilo super...i to ubacis kao veceru...
Pij puno vode,vodu pijes 10 min pre obroka i minimum pola sata posle obroka...
NE PRETERUJ SA KOLICINOM OBROKA I ZVACI DUZE I SPORIJE NIKO TE NE JURI...MENI JE OVO JAKO POMOGLO...
Radi 2-3 puta nedeljno kardio ,3-4 teretanu...mozes teretnu pa kardio pola sata posle teretane,ili mozes i kardio ujutru pa uvece teretanu...
UKOLIKO SI JEO MNOGO Ugljenih hidrata prostih,kao slatkise,grickalice belo testo,secer,e onda ovako...
Polako izbacuj namirnice koje goje nikako naglo,doozvoli organizmu da ti se navikne,samo polako,sto je brzo to je i kuso,ako brzo skines BRZO ces i da vratis kilazu,poenta je da polako skidas i da pritom naviknes na zdravu ishranu...
I NAJBITNIJE STO CES DOBITI DIJETOM I ZDRAVOM ISHRANOM NA DUZE STAZE JE STO CES UBRZATI METABOLIZAM...
Mozda sam malo smorio,ali veruj mi ja sam iscitao sve na ovom forumu konsultovao se sa svima iskusnijima pa krenuo na dijetu...
I da mleko izbaci odmah,od mlecnih proizvoda kupi sir ELA i jedi nista vise...
PAZI IMA JOS JEDAN VAZAN DEO...
UKOLIKO DOK VEZBAS U TERETANI,dok si na dijeti,ukoliko osetis da si slabiji znaci da gubis na misiscnoj masi,iz tog razloga ukoliko dodje do toga,jedi 6 dana onako kako smo ti napisao ili napisali :),a 7 dan ubaci malo barenog krompira,pirinca i tog dana ne treniraj,ili odradi samo teretanu...to samo ukoliko osetis da gubis snagu...to je to ako se setim jos necega pisem ti pozdrav...samo napred :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2011, 12:31:52 posle podne »

može jogurt...  ali nemoj preterivati sa mlečnim proizvodima.  Može i mleko ali u toku dana onda nemoj više mlečne proizvode da unosiš.  Oni takoĂ°e "goje" zbog laktoze, i naduju...

Predlažem i da ih pomešaš sa proteinom (whey) i sa vodom,  ili sa vodom/čajem, npr preliješ vrelom vodom i dodaš malo cimeta, ovsene npr lepo idu sa belancima (sve zajedno kao kajgana)

Sačuvana
NemanjaSrb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2011, 06:41:16 posle podne »

za početak, ubacujemo doručak, rasporeĂ°ujemo obroke u toku dana -  5-6 u toku dana

Posle 5-6 popodne jedeš samo proteine (meso neko najbolje) sa povrćem  bez ugljenih hidrata

Slatko zamenjuješ voćem i to samo u toku pre podneva - izmeĂ°u obroka na prazan stomak.

Ishranu baziraš na piletini, ribi sa što više povrća - svežeg ili kuvanog na pari..   Ugljene hidrate - predlažem žitarice - unosiš za doručak, u vidu muslija npr bez šećera ili čistih ovsenih, ječmenih, raženih  i eventualno za ručak mala porcija pirinča, krompira ili sl .priloga

pijuckaj što više vode u toku dana, takoĂ°e bitna stavka

jos jedno pitanje samo :D sa cime musli da jedem ? mleko , jogurt , caj ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2011, 03:38:45 posle podne »

za početak, ubacujemo doručak, rasporeĂ°ujemo obroke u toku dana -  5-6 u toku dana

Posle 5-6 popodne jedeš samo proteine (meso neko najbolje) sa povrćem  bez ugljenih hidrata

Slatko zamenjuješ voćem i to samo u toku pre podneva - izmeĂ°u obroka na prazan stomak.

Ishranu baziraš na piletini, ribi sa što više povrća - svežeg ili kuvanog na pari..   Ugljene hidrate - predlažem žitarice - unosiš za doručak, u vidu muslija npr bez šećera ili čistih ovsenih, ječmenih, raženih  i eventualno za ručak mala porcija pirinča, krompira ili sl .priloga

pijuckaj što više vode u toku dana, takoĂ°e bitna stavka
Sačuvana
NemanjaSrb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2011, 03:02:31 posle podne »

Poz svima , vec jedno 4-5 meseci kopam po forumu al tek se skoro registrovah :D ima dosta korisnih saveta... al nisam nasao ni jedan konkretan za ishranu tj dijetu...

Imam 15ak kilograma viska i hocu to da skinem . Kao i kod vecine muskaraca dosta je na stomaku i kukovima sto pocinje da iritira.E sada drugar mi je rekao neku dijetu pa ako moze neki savet sta da izbacim sta da ubacim... planirao sam i da radim kardio ujutru,a teretana uvece ili kikboks

e sada ovako ide dijeta i ovo je unosenje hrane za ceo dan :

200 grama mesa - teletina, belo meso , riba i govedina

550 ggrama povrca - (bez krompira, pasulja i mahunarki) , a mogu pecurke , zelena boranija, kupus,salata ,karfiol , paradajz , krastavas i sargarepa.

1 tost i 2 vocke   i 1 kasika mleka ( omg )


pa ako moze mala pomoc :D


ovo vodi samo u kazabolizam (razgradnju mišića), usporavanje metabolizma i  psiho - fizičku iscrplenost

hajde da napravimo plan za narednih 3 - 5 meseci da se lagano rešiš  15 kilograma viška...

kako se sada hraniš i kako treniraš?

jedem sve :D tj ne pijem gazirano al pojedem po nesto slatko... najjvise mislim da je problem jer sam preskakao dorucak i za rucak sam dobro jeo.. pre sam trenirao kosarku.. sada 1 nedeljno idem na kosarku i 2 puta na fudbal ako se moze racunati u trening . uglavnom mislim da je problem najveci to sto sam imao neredovne obroke i radio sam za kompijuterom posto mi je to bilo oko posla vezano ...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Mart 21, 2011, 02:44:28 posle podne »

Poz svima , vec jedno 4-5 meseci kopam po forumu al tek se skoro registrovah :D ima dosta korisnih saveta... al nisam nasao ni jedan konkretan za ishranu tj dijetu...

Imam 15ak kilograma viska i hocu to da skinem . Kao i kod vecine muskaraca dosta je na stomaku i kukovima sto pocinje da iritira.E sada drugar mi je rekao neku dijetu pa ako moze neki savet sta da izbacim sta da ubacim... planirao sam i da radim kardio ujutru,a teretana uvece ili kikboks

e sada ovako ide dijeta i ovo je unosenje hrane za ceo dan :

200 grama mesa - teletina, belo meso , riba i govedina

550 ggrama povrca - (bez krompira, pasulja i mahunarki) , a mogu pecurke , zelena boranija, kupus,salata ,karfiol , paradajz , krastavas i sargarepa.

1 tost i 2 vocke   i 1 kasika mleka ( omg )


pa ako moze mala pomoc :D


ovo vodi samo u kazabolizam (razgradnju mišića), usporavanje metabolizma i  psiho - fizičku iscrplenost

hajde da napravimo plan za narednih 3 - 5 meseci da se lagano rešiš  15 kilograma viška...

kako se sada hraniš i kako treniraš?
Sačuvana
NemanjaSrb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Mart 21, 2011, 02:06:53 posle podne »

Ako si baka od 70+ godina ili ako imas do 30kg onda moze
Ma i klinjo od 30kg pojede vise od ovoga ;D

Meni ovo jedan obrok.

pa zato i pitam .. :S
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2011, 01:44:25 posle podne »

Ako si baka od 70+ godina ili ako imas do 30kg onda moze
Ma i klinjo od 30kg pojede vise od ovoga ;D

Meni ovo jedan obrok.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2011, 01:40:46 posle podne »

Ako si baka od 70+ godina ili ako imas do 30kg onda moze
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
NemanjaSrb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2011, 01:16:24 posle podne »

Poz svima , vec jedno 4-5 meseci kopam po forumu al tek se skoro registrovah :D ima dosta korisnih saveta... al nisam nasao ni jedan konkretan za ishranu tj dijetu...

Imam 15ak kilograma viska i hocu to da skinem . Kao i kod vecine muskaraca dosta je na stomaku i kukovima sto pocinje da iritira.E sada drugar mi je rekao neku dijetu pa ako moze neki savet sta da izbacim sta da ubacim... planirao sam i da radim kardio ujutru,a teretana uvece ili kikboks

e sada ovako ide dijeta i ovo je unosenje hrane za ceo dan :

200 grama mesa - teletina, belo meso , riba i govedina

550 ggrama povrca - (bez krompira, pasulja i mahunarki) , a mogu pecurke , zelena boranija, kupus,salata ,karfiol , paradajz , krastavas i sargarepa.

1 tost i 2 vocke   i 1 kasika mleka ( omg )


pa ako moze mala pomoc :D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 17 upita.