TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:57:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neću da postanem bilder!!!  (Pročitano 1982 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2011, 08:20:08 pre podne »

Čitao sam Live spill na T-nation i jedan članak me inspirisao na to da započen ovu temu. Jeste da nema mnogo veze sa treningom i ishranom, ali smatram da dosta vas treba da pročita ovo što imam da kažem.

Naime ne proĂ°e jedan dan da me neko ne pita kako da nabaci mišiće i skine salo. Dobijam mailove, FB poruke, pozive na chat i šta sve ne.

Kad god imam vremena trudim se da odgovorim svima i pomognem koliko mogu. MeĂ°utim ljudi ne traže savet kako da treniraju, nego traže magične načine da se pretvore u sledećeg Herkulesa.

Ono što me ubedljivo najviše iritira kod mlaĂ°ih momaka je kad mi kažu kako neće da se prebildaju kao "oni bilderi" nego samo lepo da se oblikuju - šta god to značilo.

Obično mi pošalju link ka nekoj fotki naslovne strane M&F časopisa, nešto na ovu foru:



Lik sa slike je Micah Lacerte - dosta poznat fitness model i takmičar.

Kada uporedite ovog lika sa frikovima koji danas hode zemljom:



Nije teško zaključiti da lik sa prve slike je dečko koji redovno diže tegove i izgleda odlično zato što malo više vodi računa o ishrani, ali u stvarnosti je to malkice drugačije.

Micah Lacerte ima 90kg i 4% telesne masti na ovoj fotci, a visok je skoro 183cm (6 stopa što doĂ°e na 182.88cm)

Jay Cutler na slici ima 125kg i oko 4% telesne masti i visok je 175cm

Sve ovo govori da ako bi ovog prvog lika stavili u vašu teretanu on bi bio najveći najnabildovaniji lik i svi bi ga se plašili, a kad bi Jay došao kod vas zaglavio bi na ulazu tog atomskog skloništa.

Poneta je da vi verovatno imate pomalo iskrivljenu sliku stvarnosti i šta znači imati odreĂ°enu mišićnu masu i šta je u stvari potrebno da bi se ista postigla.

Ovaj Micah je genetski frik, takmiči se kao naturalac, ali to je nebitno. Poenta je da ima savršenu strukturu kostiju i savršene oblike mišića. Jay je uber genetski frik i na brdo hemije je i može da ratse do mile volje.

Mi, obični ljudi nismo ni blizu njihove gentike i nemožemo da rastemo do mile volje (bar ne kad su mišići u pitanju).

Ono što svi mi zajedno možemo da radimo je da treniramo, hranimo se i vodimo računa o zdravlju i dobar izgled će doći.

I Micah i Jay treniraju više od decenije i kad vi budete trenirali deceniju izgledaćete kao oni.


Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.