TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396829 Teme od strane 25017 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 07, 2024, 06:00:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: glavobolja...  (Pročitano 18123 puta)
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #51 poslato: Decembar 02, 2009, 03:16:29 posle podne »

I evo da potvrdim da je migrena vise zenski problem nego muski... :(

Vec treci dan imam nepodnosljive glavobolje,toliko jake da sam pretproslu noc oko 5h zavrsila u hitnu po inekciju jer je bilo totalno nepodnosljivo.

Uzasan,jak bol,pracen mucninom,groznim osecajem,katastrofa ziva,popijem kafetin ne reaguje nista...Na kraju me je toliko izmucilo takvo stanje jer sam celog dana trpela i do 5h i dalje trpela,ni oka sklopila od bolova,i tada vise nisam mogla tako da je jedino diklofenak pomogao.Tamo su mi rekli da to najvise lici na migrenu i to je to

Juce sam isto primila inekciju,a danas je bar za sad podnosljivo i nadam se da ce prestati.J
a sam do sad imale te povremene glavobolje,i tada mi u krajnjem slucaju kafetin pomogne, ali bas ovoliko nepodnosljive glavobolje nikad do sad...ovo me je bas iscrpelo :(

Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #50 poslato: Novembar 07, 2009, 02:27:20 posle podne »

naravno da nemate migrene - to je skoro ekskluzivno ženski problem... problem je hormonske prirode (uglavnom)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #49 poslato: Novembar 06, 2009, 02:56:50 posle podne »

Sreća pa i mene ovaj problem nikada nije zadesio. Zaista, da kucnem u drvo, nemam pojma kakav je to osećaj.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12839


Never give up!

« Odgovor #48 poslato: Novembar 05, 2009, 02:16:48 posle podne »

Bogu hvala nemam sa ovim problema.Desi se ponekad ali jako retko i o kada ustanem ujutru.Mada sam shvatio da je to najverovatnije sto sam spavao u prostorji gde nije bio vazduh svez.Cim sam redovno otvarao prozor problem je resen,a prija mi da ga ostavim otvorenim tokom noci onda spavam jako lepo.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #47 poslato: Novembar 05, 2009, 01:58:43 posle podne »

kad mene uhvati migrena nema pomoći.. probala sam sve navedeno...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #46 poslato: Novembar 04, 2009, 07:23:09 posle podne »

Pa verovatno moze,ali je na ruci mnogo lakse to odraditi,niti zahteva neko vreme,niti neku tehniku,niti se primeti da to uopste radis,mozes to odraditi bilo gde i bilo kada
Sačuvana
Be Happy!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #45 poslato: Novembar 04, 2009, 07:14:31 posle podne »

Zahvalan sam, jer kada me glava boli onda sam bukvalno matiran :)

Sada sam se setio, imao sam jedan cudan period pre godinu dana kada me jedne nedelje stalno bolela glava i curila mi krv iz nosa... i to kada sam nakon nedelju dana odmora krenuo da treniram za novu sezonu (najnormalnije, nista prejako)... sada da li je od toga neznam, ali je stvarno cudno bilo, konstatno me je na bike-u i trcanju otkidala... kako doslo tako i otislo...

ali od tada sve O.K. Sada jedino moze da me zaboli kada sam bas dugo vremena u zatvorenom npr pored ekrana ili sl... ali to se skoro nikada ne desava tako da super :)

Mislim da i preko stopala moze jos efikasnije (akupukturna tacka)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #44 poslato: Novembar 04, 2009, 02:32:26 posle podne »

Da to je ovo o cemu je Pedja pisao,ali samo budi zahvalan Bogu sto nemas ceste glavobolje...
Sačuvana
Be Happy!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #43 poslato: Novembar 04, 2009, 02:25:34 posle podne »

Mene kada boli (da ne ureknem, ali nije nekoliko godina), umivam se hladnom vodom, izmasiram sebi vrat, stisnem malo jace, i na saci izmedju palca i kasiprsta stisce, tu je valjda akupukturna tacka... i prodje
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #42 poslato: Novembar 04, 2009, 02:00:16 posle podne »

Kao sto sam vec napomenula,mene glavobolje ubijaju u pojam,vec zivim sa njima dugo,ali definitivno nije od dehidratacije obzirom da pijem nekoliko litara vode dnevno.

Moram reci da je ovo sa mentom tacno,ja namazem onu "Tigrovu mast" ili nesto slicno,masiram slepoocnice i prodje.
Takodje i ovo za masazu energetske tacke znam vec nekih par godina,i kada mi je jedan lik rekao to da probam,iskreno bila sam nepoverljiva,ali kada me je on uhvatio za ruku i izmasirao,izgleda sasavo,ali mene glava vise nije bolela ;D  I od tad ja to stalno uradiim samoj sebi.E sad jeste da to otkloni bol na kratko samo,ali u svakom slucaju je olaksanje a i nije neka umetnost to uraditi niti oduzima vremena
Sačuvana
Be Happy!!!
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #41 poslato: Novembar 04, 2009, 09:47:32 pre podne »

                     Kad glava zaboli, većina ljudi poseže za lekovima,iako                           ima dosta prirodnih sredstava koja efikasno mogu da zaustave bol,


Popijte vodu

Mnogi pacijenti tek u razgovoru s lekarom zaključe da ih glava boli zbog dehidratacije, odnosno nedovoljnog unošenja tečnosti. Zbog toga svi oni koji pate od čestih glavobolja dnevno treba da piju najmanje litar i po vode


Hladna ili topla obloga

Svako mora sam da otkrije da li mu u slučaju glavobolje više prijaju tople ili hladne obloge. Ako spadate u prvu kategoriju, utoplite glavu vunenom kapom, stavite na čelo ugrejanu lanenu krpu ili isprobajte toplu kupku za stopala.
Ako vam pomažu hladne obloge, isprobajte „hladne rolne“. Stavite kesice leda u peškir, urolajte ga u alu-foliju i stavite ispod tankog jastuka. Lezite tako da vam potiljak bude tačno na hladnoj rolni.



Menta ublažava bol

Ulje mente je izuzetno delotvorno kod glavobolje. Ulje se prstima utrlja na čelo, potiljak i slepoočnice, a bol bi trebalo da nestane u roku od 15 minuta.
RashlaĂ°ujući mentol blokira upravo one receptore u koži koji podstiču glavobolju,a uz  to mozete i da na papirnu maramicu stavite pet do sedam kapi ulja od lavande i da to povremeno mirišete.

  
Dragoceni čajevi

Crni čaj i čaj od ruzmarina provereno pomažu kod glavobolje.Malu kašiku osušenog ruzmarina stavite u šolju, prelijte s 250 ml prokuvane vode, ostavite da odstoji deset minuta, procedite i popijte.
U crni čaj koji ste pripremili na uobičajen način dodajte četiri izgnječena karanfilića i ostavite ga da odstoji pet minuta. Procedite i popijte ga dok je još topao.


Jednostavna masaža

Protiv glavobolje pomaže i masiranje energetske tačke koja se nalazi izmeĂ°u korena palca i kažiprsta šake. Ovu tačku masirajte kružnim pokretima 30 sekundi i ponovite postupak nakon kraće pauze.


Isprobajte stari recept

Operite krompir, presecite ga na pola i trljajte čelo i slepoočnice sve dok se ne osuši. Glavobolja će sigurno prestati.




« Poslednja izmena: Novembar 04, 2009, 09:49:36 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Mart 02, 2008, 08:03:47 posle podne »

vrlo je moguće da glava boli od hrane...
u mnogim namirnicama se nalaze okidači za glavobolje (ne deluju kod svih tako).. npr u crnom vinu, čokoladi, masnoj hrani....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12839


Never give up!

« Odgovor #39 poslato: Mart 02, 2008, 12:33:05 posle podne »

Mene glava zaboli kad pomislim sta me ceka i to dug period :) 
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #38 poslato: Mart 02, 2008, 12:05:59 posle podne »

bilo sta..
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #37 poslato: Mart 02, 2008, 11:02:18 pre podne »

uopsteno kada pojedem vise od necega pocne malo da me boli glava  >:(
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.