TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:05:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc u vezi suplementacije!  (Pročitano 2276 puta)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #10 poslato: April 21, 2011, 03:51:45 posle podne »

Cak i za zenu 350gr mesa je malo na dnevnom nivou. Kolicina proteina nije dovoljna ni da ti zadovolji najosnovnije potrebe. . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: April 21, 2011, 01:35:15 posle podne »

Poptuno se slažem sa Markom...
malo složenih UH koji su ti koji treba da te drže ceo dan
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: April 21, 2011, 12:37:16 posle podne »

Pa ukoliko nisi trenirala i skoro si pocela da tyreniras ,imas vecu potrosnju energije.nemoj izbacivati odmah slatko,jedi ako moras posle treninga ili ujutru...ali kada pocnes unositi slozene hidrate,glikogenski depoi ce otpustati glikogen po potrebi i neces imati fizicku zavisnost za slatkim..e sada psihicka zavisnost je nesto sto se mora kontrolisati.
Sačuvana
MastersChihuahuas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: April 21, 2011, 10:57:24 pre podne »

Hvala vam svima na odgovorima,definitivno sad razmisljam da promenim jelovnik,ali dnevno uzmem bar 350gr mesa (spremljenog na pari) i danima kad treniram uzmem meso sa spanacem za veceru tako da cu taj spanac da izbacim pa mislim da ce onda biti dovoljno proteina.

Nego mi nije jasno,ako je pad energije zbog ishrane jel moguce da se to desi tek sad a ja se ovako hranim zadnjih bar pet godina,tj. ne uzim neke UH

i jel bi trebala da izbacim slatkise koje nikad nisam izbacivala jer nisam imala problema sa kilazom da ne iritiram insulin
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: April 20, 2011, 10:34:12 pre podne »

Problem je sto previse unosis prostih hidrada i previse iritiras insulin a premalo slozenih kao i malo proteina.Pokusaj uz svaki obrok da uneses odredjenu manju kolicinu slozenih hidrata (Uvece ne),taj vocni sejk izbaci ,a slatko ako moras jedi odmah nakon treninga ili u jutarnjim satima.Tirozin nece tu biti od nekog presudnog znacaja,vec je problematicna sama ishrana!
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #5 poslato: April 20, 2011, 08:25:38 pre podne »

Meni se cini da je pad energije posledice tvoje ishrane, kao sto je to u vecini slucajeva.
Vecera spanac je prakticno nista, a i ta uzina od peciva je diskutabilna. Slozenih UH gotovo da nema ("... ili pirinac")
Koja kolicina mesa je u pitanju za vreme rucka? Sve ukupno ni proteina ne izgleda mnogo...

Preporuka da razmislis o novom jelovniku, sa vise proteina i slozenih UH, sa tim da uvece uglavnom budu proteini.

P.S. Nikakve zelenise (spanac) i sl. povrca ne racunaj za energetski unos, tj. ne racunaj UH iz njih...
Sačuvana
MastersChihuahuas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: April 20, 2011, 08:15:06 pre podne »

@MARKO DIMITRIJEVIC
puls u fazi mirovanja 74 a pritisak 120/80

a sad za UH ne znam tacno koliko ima u cemu i mislim da jedem dovoljno ali ovo otprilike jedem svaki dan:
dorucak:pet belanaca i dva zumanca i integralna kifla
uzina:  sejk od dve banane,jabuke,malina,ribizla i ananasa ukupno oko 350gr
rucak:junece meso ili neka riba i nesto od povrca ili pirinac
uzina: neko pecivo
vecera:spanac
i obicno izmedju svega toga uzmem nesto slatko

a za tirozin me i interesuje da li postoji mogucnost kad bi posle prestala da pijem da mi bude jos gore

i jel on treba da deluje ceo dan kad bi npr. pila ujutru i uvece
ili to samo pre treninga posto meni fali energija ceo dan
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: April 19, 2011, 02:15:41 posle podne »

Tirozin bi mogao da pomogne ali zaista je pitanje zašto si umorna..
ja bih rekla da je u pitanju premor i ipak mala kilaža koja ukazuje da verovatno ne jedeš dovoljno.
Svakako nastavi sa antioksidantima, probaj malo masaže, malo više odmora, malo više UH u ishrani... sve ovo može da pomogne da se oporaviš
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: April 19, 2011, 10:14:10 pre podne »

Mene zanima koliko ugljenih hidrata unosis u toku dana i kada i koliko ti je puls u fazi mirovanja kao i krvni pritisak?
Sačuvana
MastersChihuahuas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: April 19, 2011, 09:55:15 pre podne »

Pozdrav svima!
Vec dugo citam forum i zaista je odlican a i moram da kazem da sam prezadovoljna prodavnicama pansporta pre svega zbog ljudi koji su uvek spremni da iskreno pomognu pri izboru :)

Imam pitanje u vezi suplementacije koja se odnosi na povecanje nivoa energije jer vec duze vreme imam manjak energije koji nije nicim konkretno izazvan.Hranim se zdravio i imam dovoljan broj obroka,uzimam dosta tecnosti...u zadnje vreme ne idem u teretanu ali trcim tri puta nedeljno(i ovo mi sve teze pada...)
Inace sam visoka 172,imam 53-54kg i 22 godine

Od suplemenata sam uzimala B12,i  AntiOxidant(Natrol)
Od proteinskih sejkova mi nista nije odgovaralo  pa sam pocela sa belancima za dorucak i inace imam dosta proteina u ishrani
sad uzimam  Q10 od 50mg  i dodala sam omega 3,6 i karnitin a posto je ovo inace dobro da se pije mislim sa tim da nastavim ali i dalje imam problem sa manjkom energije i zato sam planirala da uzmem Tyrosin ali me interesuje vase misljenje,da li ce mi pomoci?
i zanima me kako ce to uticati na procenat masti u organizmu posto trentno imam oko 15% a zbog problema sa kozom(neki oblik akni) su mi savetovali da masti drzim pod kontrolom

i Inace pijem dosta kafe dnevno a procitala sam na forumu da je tyrosin dobro uzimati sa kofeinom

Unapred hvala,svaki odgovor je dobrodosao zaista mi znaci vase misljenje

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.342 sekundi sa 17 upita.