TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:19:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kreatin za mladje od 18  (Pročitano 5539 puta)
Alexandar Vesa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 143


FB PROFiL
« Odgovor #19 poslato: April 29, 2011, 01:00:25 posle podne »

Ja uglavnom izbegavam svinjetinu jer od nje ne mogu da se najedem,a bude mi visok secer... :(
Sačuvana
Citat
"vredniji je gram iskustva od tovara teorije"
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #18 poslato: April 29, 2011, 09:14:26 pre podne »

Evo googlam...
Curiosity killed the cat ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: April 29, 2011, 09:05:41 pre podne »

E, onda bi znao da je rudarstvo glavna grana u Bocvani, i to iskopavanje dijamanata, koja im je u proteklih 30 godina donela najveći ekonomski rast na svetu. :) ;D :D I oni su poznati po nečemu. :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #16 poslato: April 29, 2011, 08:56:42 pre podne »

Ma ja pola sata sedim sa likom i bijem glavu sto li su mu rekli da izbegava masno. Preturao sve sto znam iz biohemije, a on hvala bogu potrudio se da se informise o svojoj bolesti ko ja o ekonomiji Bocvane... Nikako nisam nalazio razloge protiv jedino poneki za unos masti.

A to za skladistenje masti ok, ali lik je bas mrsav=suv, ne bi mu to smetalo...
« Poslednja izmena: April 29, 2011, 09:00:57 pre podne od strane BBBbbb » Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #15 poslato: April 29, 2011, 02:18:23 pre podne »

@BBBbbb

Očekuješ da blistam a ja ću da kažem nemam pojma. :/ ;D

Jedino što meni pada na pamet jeste da dok si pod uticajem injekcije spremno uskladištiš svu mast koja ti se naĂ°e u krvotoku...

Kod ne tretiranog dijabetesa se ulazi u ketozu (masti se razgraĂ°uju do ketonskih tela koja se distribuiraju po organizmu), gde su masti faktički jedini izvor energije. Jer ti imaš tonu glukoze, ali nema insulina da ti to kaže i onda organizam 3puje da gladuje pa kreće ketoza. Tako da ja iskreno nemam pojma zašto bi masti mogle biti problem. Možda je u pitanju samo onaj "general health stav" pričica koju nam svima prodaju...
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #14 poslato: April 27, 2011, 10:13:38 posle podne »

Prosto,dijabetes je bolest metabolizma i samim tim telo dijabeticara nemoze da razlaze sve sastojke iz namirnica kao i telo zdrave osobe,i ja sam dijabeticar i slobodno cepaj kretain i whey,i ubaci ako si u mogucnosti neke multivitamine iz pansportovog asortimana.kreatin uzimaj bez punjenja,danima kad treniras mozes da poslusas biochem-a ili da ides na klasicnu varijantu,kad treniras 5g pre i 5 g posle treninga a kad ne treniras ujutru pre dorucka 5g,a whey uzimaj posle treninga a za vise merica dnevno se posavetuj sa lekarom zbog terapije insulinske ili mozes i sam da probas da ubacis mericu pre spavanja i da jednostavno tu noc kad uzmes pre spavanje izmeris vrednost secera tokom noci i vidis da li imas velike skokove ili ne,ukoliko ne slobodno ga ubaci i pre spavanje ukoliko da vidi neki drugi deo dana ili se posavetuj sa lekarom,pozdrav
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #13 poslato: April 27, 2011, 09:54:02 posle podne »

Off, al me kopka pa moram da pitam.
Sto se savetuje diabeticarima da izbegavaju masno (npr. svinjetinu). Jedan drugar, takodje na igli to postuje a na moje pitanje sto nije znao da odgovori, a ja sa svojim skromnim znanjem nemam objasnjenje, pa pomozite.

Bio ocekujem da zablistas :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #12 poslato: April 27, 2011, 09:31:19 posle podne »

Kakva crna faza punjenja. ;)
Sačuvana
Alexandar Vesa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 143


FB PROFiL
« Odgovor #11 poslato: April 27, 2011, 09:29:21 posle podne »

zaboravio sam na meso,meso mi je obavezno uz rucak,a jaja uglavnom za dorucak :)
e sad',jel treba da radim fazu punjenja? :D
Sačuvana
Citat
"vredniji je gram iskustva od tovara teorije"
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #10 poslato: April 27, 2011, 09:25:53 posle podne »

Pazi, iskren da budem oko insulina znam kako ide dijebetes kec i znam ponešto o primeni insa u bb (;D), ali sad konkretno doziranje kod dijab.1 nisam siguran i tu neću da ti delim savete kako šta. Užine? - Poželjno, ali ako smeš.

Što se tiče tvojih obroka generalno, hleb da trashujem kao izvor hidrata neću, jer kod tebe nema toliko veze tip UH, zato što je cela ta priča zavisna od insa koji je kod tebe egzogen ( ovde je čak poželjano i neophodno da imaš hidrate da ne bi nedajbože upao u hipoglikemiju). Ali ono što mogu da prigovorim - kažeš da imaš dosta belančevina? Pa gde su ti proteini? Ok su mleko i sir, ali meso je zakon. ;) Jaja takoĂ°e. ;)
Sačuvana
Alexandar Vesa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 143


FB PROFiL
« Odgovor #9 poslato: April 27, 2011, 09:11:29 posle podne »

sto se tice obroka,uglavno sadrze dosta proteina,belancevina UH ne merim,ali moracu jer za par dana prelazim na brzodelujuci insulin (Novorapid)
Dorucak mi je uglavnom: hleb i mleko,jogurt,sir...
Rucak: hleb, neko povrce,ili testenina...
Vecera: opet nesto lagano (mleko,jogurt,hleb.. itd)

pre sam imao uzine izmedju obroka,pa sam ih izbacio...sta mislite,da ih ubacim oper? :)
Sačuvana
Citat
"vredniji je gram iskustva od tovara teorije"
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: April 27, 2011, 07:58:11 posle podne »

Jel imaš baždarene obroke? Koliko čega smeš da pojedeš? Tipa gramaža UH isl? Šta klopaš koji obrok (otprilike)?

Kako god da bilo - ti slobodno uzimaj po ~5g kreatina (monohidrata) 10ak minuta posle injekcije. (Jednom ili dva puta dnevno.) Ako si negde pročitao da se uzima dextroza uz kreatin, to je zato što insulin u jakoj meri pojačava očajnu apsorpciju kreatina. Ti uzimaš insulin. ;) Prosto za monohidrat nema boljeg momenta.
Da sam na tvom mestu uzimao bih posle prve injekcije prepodne i jednom popodne danima kad treniram po 5g (to ti je okvirno jedna kašikica kafena) i jednom 5g danima kad ne treniram isto posle neke injekcije (relativno nebitno kad). Nije strašno ako preskočiš neku dozu, ali ima ti fino da dobiješ na volumenu od ovoga. (I naravno oporavku, a čak i snazi ako nisi koristio ranije! :D TakoĂ°e, gledaj da klopaš lepo, samo to vidi da ukombinjueš kako smeš zbog insulina.)
Sačuvana
Alexandar Vesa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 143


FB PROFiL
« Odgovor #7 poslato: April 27, 2011, 07:45:12 pre podne »

insulin dobijam ovako:
Ujutru pre dorucka(actrapid-brzodelujuci) 8-12 jedinica
Popodne,pre rucka (actrapid) 8-12
Uvece,pre vecere (actrapid) 8-12
Pre spavanja (lantus-sporodelujuci 18-20h) 19-20 jedinica



Sačuvana
Citat
"vredniji je gram iskustva od tovara teorije"
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #6 poslato: April 27, 2011, 12:25:58 pre podne »

Pa kao i svakom ko trenira.

Ne mora da znači. ;D ;D ;D
;)

Kakvi bi bili rezultati,ako bi uzeo: kreatin,protein u kombinaciji sa insulinom (dijabeticar sam) ? :)

Au matori, pa ti radiš legalan doping. ;D Jel ti problem da mi opišeš samo kako uzimaš insulin? Pretpostavljam da imaš neki brži za pred obroke i neki sporiji za tokom noći ako si dijabetičar (i to tipa 1 pretpostavljam ako uzimaš insulin a imaš 14 godina). TakoĂ°e i koliko jedinca kad? Ti sa kreatinom ima da nemaš problema. ;) Sve ću ti kažem i zašto.

Mada, ako bih se oglasio na temu, nemaš potrebe da krećeš sa kreatinom još... Kao što je Zoltan rekao...
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #5 poslato: April 26, 2011, 11:34:14 posle podne »

Pa kao i svakom ko trenira.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 17 upita.