TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395192 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:24:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Definicija?  (Pročitano 3111 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: April 29, 2011, 09:56:34 posle podne »

Šalu na stranu, da bi rastao, moraš da jedeš. Nema druge. Doduše nisu sve namirnice jednake, a to dolazi do izražaja sad kada želiš "kvalitetnu" masu, a ne "samo masu". To kretanje na definiciju ti je 70% sreĂ°ivanje ishrane.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: April 29, 2011, 08:55:07 posle podne »

Čekaj, dobio si masu, imao si samo 63kg... šta ti je neko i mogao reći osim da jedeš sve, kako bi nabacio bilo kakvu masu..
SAd je naravno veme za definiciju i održavanje zdrave mišićne mase...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: April 29, 2011, 07:32:05 posle podne »

To sigurno nije zdrav put za nabacivanje mase(jesti sve živo).
Sačuvana
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #5 poslato: April 29, 2011, 07:25:10 posle podne »

Evo ukratko moj slucaj.
Imao sam 63 kg i visok sam 180 cm. Ovde sam trazio savete i receno mi je da jedem sve jer sam mrsav i da vezbam.

Na ovom forumu niko ti neće reći da jedeš sve živo zato što si mršav, tako da to ne leži. Proverio sam tvoje ranije postove i nigde nisi dobio takav savet, niti bi smeo da ga dobiješ. To nije ispravno. Bilo da nekome treba masa ili definicija, jedu se iste - zdrave - stvari, a razlika je samo u rasporedu i količini pojedinih namirnica. ;)

Pre da si takav savet dobio negde u teretani, jer se često sa tim srećem.

Druze dobio sam takav odgovor pre godinu dana na ovom forumu. Tako mi je receno od 3 clana i toga sam se pridrzavao. Naravno nisam bas jeo sve zivo. Raniji postovi su mi obrisani imao sam ih dosta i skoro kad sam dosao imao sam 0 jer stari postovi su obrisani.
Bas ovim recima mi je receno "Jedi sve jer si mrsav" "slobodno se baci na hranu". Zao mi je sto nemam dokaz al tako je bilo. Mada to nije bitno jer zelim da radim definiciju i da se popravim. Ljude koje sam poslusao imali su veci cin na forumu. Ne kazem ja nista protiv ljih cilj mi je bio masa i to sam uspeo e sad sa svojih 85 kila imam i salo pa da li da radim definiciju ili ne?

Planirao sam da uzmem neki sagorevac u skorije vreme i da trcim 4, 5 puta nedeljno. Jutarnje trcanje na prazan stomak.

Jedi sve šta stigneš pošto si mršav. :P
Imao sam toliko sad imam 85 kg.
« Poslednja izmena: April 29, 2011, 07:30:45 posle podne od strane Model » Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: April 29, 2011, 07:08:06 posle podne »

Jedi sve šta stigneš pošto si mršav. :P
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: April 29, 2011, 06:42:15 posle podne »

Evo ukratko moj slucaj.
Imao sam 63 kg i visok sam 180 cm. Ovde sam trazio savete i receno mi je da jedem sve jer sam mrsav i da vezbam.

Na ovom forumu niko ti neće reći da jedeš sve živo zato što si mršav, tako da to ne leži. Proverio sam tvoje ranije postove i nigde nisi dobio takav savet, niti bi smeo da ga dobiješ. To nije ispravno. Bilo da nekome treba masa ili definicija, jedu se iste - zdrave - stvari, a razlika je samo u rasporedu i količini pojedinih namirnica. ;)

Pre da si takav savet dobio negde u teretani, jer se često sa tim srećem.
Sačuvana
igor0511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #2 poslato: April 29, 2011, 06:12:34 posle podne »

Sredi ishranu tako da ne jedes sve,nego samo kvalitetno, ubaci kardio 3 puta nedeljno i mora salo da se topi,a ako dobro odradis ishranu i uzmes bcaa i glutamin za zastitu misica neces mnogo ni izgubiti na masi,sve zaivisi koji deo toga je salo.
Sačuvana
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #1 poslato: April 29, 2011, 12:54:31 posle podne »

Evo ukratko moj slucaj.
Imao sam 63 kg i visok sam 180 cm. Ovde sam trazio savete i receno mi je da jedem sve jer sam mrsav i da vezbam. Tako sam i uradio ali ipak sam izbegavao previse masno. Svinjetinu slabo jeo a od pileta samo belo meso. Za dorucak ovsene sa 5 jaja.  OStalo sam jeo sta je keva spremala i ponesto iz frizidera. Tako reci malo sam pazio sta jedem. To sam sve formirao skoro godinu dana. Jeo sam cesto i trudio se.

Sad imam 85 kg i dalje sam visok 180cm. Dok sam se gojio nabacio sam i salo koje mi smeta i ne volim ga videti. Koristim suplementaciju keatin, bcaa, dextroza i whey protein. Najvise sam se ugojio na dodjem stomaku :) dobio sam prsten :D i u butinama.
Ne idem po teretanama nego vezbam u kucnoj varijanti (gladiator sprava, tegovi (2 manje sipke i jedna dugacka) klupa)

Sad me interesuje da li da se krenem sa definicijom. Da se bacim na trcanje i pripazim na ishranu. Pozabavicu se citanjem tog dela foruma.

Planirao sam da idem pansport teretanu ako je ima u Novom Sadu. Zamolio bih ako neko zna da mi posalje adrese da vidim koja mi je bliza.
Ako ima neko ko radi u tim teretanama bilo bi dobro da razmenim par recenica sa njima.
« Poslednja izmena: April 29, 2011, 01:02:04 posle podne od strane Model » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.