TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397572 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 18, 2024, 09:51:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koza,Ten,Suplementi I solarijum  (Pročitano 16164 puta)
Nitro
Gost
« Odgovor #17 poslato: Decembar 11, 2007, 01:11:04 pre podne »

A jel moze da se bira na koju cjes boju da potamnis :P
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #16 poslato: Decembar 10, 2007, 01:16:33 posle podne »

Dobre su te kreme za samopotamnjivanje.
Pre sam ih cesto koristio zimi,svi u teretani sirasti a ja sa malo bronzane bojice.

U solarijum sam cesto planirao da leti odem pre suncanja,da ne bi izgoreo,ali
me uvek mrzi,tj,bude mi glupo ,pa uvek izgorim kao budala.
Sačuvana
   
maja
Gost
« Odgovor #15 poslato: Decembar 10, 2007, 12:22:55 posle podne »

Neutrogena Self Tanner, kolko sam video ima i Dove kremu za tamljenje itd, itd.....
Slažem se sa izborom, ali još bih dodala da tim kremama nećeš izlečiti svoje probleme sa kožom. Preporučila bih ti da odeš kod dermatologa, s obzirom da su u pitanju fleke i masna koža, kako sam zaključila, možda da uradiš dermoabraziju, potrebno je oko 5-6 tretmana da bi se ukolinile fleke, a posle 1 tretman mesečno za održavanje, i zaista je delotvorno.. ;)
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2007, 12:26:44 posle podne od strane PANSPORT UREDNIK » Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #14 poslato: Decembar 10, 2007, 12:12:19 posle podne »

Neutrogena Self Tanner, kolko sam video ima i Dove kremu za tamljenje itd, itd.....
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #13 poslato: Decembar 10, 2007, 12:08:07 posle podne »

Ajde mi samo kazi kako se zove neka i gde moze da se nabavi..?a jel mogu da biram boju :D ,ocju narandzasto (salim se)...Ok u tom slucaju bih probao to...nemam ja mnogo beo ten ali vise bih da imam onako glatku povrsinu i lepu boju...Inache... ako je sve to suprotan efekat cemu onda solarijum uopste :P ...e da i jel zna neko dobru kremu vs onih tamnih fleka ispod koze ...
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #12 poslato: Decembar 10, 2007, 12:04:50 posle podne »

Od jednog sunčanja u solarijumu nećeš potamneti, potrebno je najmanje tri tretmana da bi se podstakla pigmentacija, i još najmanje 2-3 tretmana da bi koža dobila boju. Ako baš hoćeš sunčaj se, ali izmeĂ°u dva sunčanja mora proći najmanje 24 sata...A da ipak probaš kreme za tamnjenje kože?! :o
Ni solarijum ti neće otkloniti bubuljice i fleke, čak štaviše moguće da će ti se pojaviti nove fleke od sunčanja u solarijumu...
Koliko znam ne postoji mogućnost da podešavaš snagu zračenja, ali postoji mogućnost da isključiš npr. lampe za telo i sunčaš samo lice i obrnuto..
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2007, 12:08:31 posle podne od strane PANSPORT UREDNIK » Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #11 poslato: Decembar 10, 2007, 11:54:01 pre podne »

Ako odes jednom neces pocrneti ali ces povecati rizik pojave navedenih posledica. Ne znam da li postoji takva mogucnost(regulisanje snage zracenja)
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #10 poslato: Decembar 10, 2007, 11:49:08 pre podne »

Pa iskreno ja nebih hteo da potamnim,nego da dobijem onako malko narandzast ten...a i te kreme za tamnjenje mi necje otkloniti bubuljice i fleke zar ne?I uostalom kako se solarijum placa...jel ima efekta ako odes jedanput samo i jel imaju tu da se podese nivoi zracenja?
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2007, 11:25:45 pre podne »

Sta mislite o tome da previse proteinskih suplemenata mogu dosta da ucine kozu ruznom?To je cinjenica sa obzirom da mleko i najcescje surutka stvaraju sebum a to je osnova za razvoj bubuljica i ostalih !@#$ po kozi?Kako se tome moze stati na put..Takodje sta znate o kremama za suncanje i dobijanje na boji u odredjenom tenu...I naravno solarijum..Razmisljao sam da se bacim par puta pod to pa da vidim kako cje da mi odradi kozu...Sta znate o tome?Da prodiskutujemo... :)
Mislim da mleko i surutka ne uticu na to da koza izgleda ruzno. Sebum(stiti nasu kozu od isusivanja, cini je vlaznom) utice na pojavu akni ako dodje do poremecaje zlezde koja izlucuje sebum. Ne mislim da mleko i surutka uticu toliko snazno na ovu materiju(mozda ako postoji neki poremecaj). Cini mi se da je pojava akni i kvalitet same koze nekako najvise genetski uslovljen.

Solarijum nije dobra ideja(da se podsetimo): izaziva kancer koze(cak i ukoliko se koristi i nekoliko puta mesecno, UV radijacija je 5X veca nego u podne kada je najjace sunce), ubrzava starenje koze, gubitak elasticnosti koze, braon fleke, ostecuje vid(cornea i conjuctiva mogu da zapadnu u upalno stanje izazvano solarijumom),upotreba nekih antibiotika, antidepresiva itd. mogu da povecaju osetljivost na UV zracenje sto dovodi do poekotina, bolnog osipa itd izazvanog solarijumom.
Bolje je resenje ukoliko nekom treba boja koristiti kreme za tamljenje(kako je i ranije predlozeno)!
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #8 poslato: Decembar 10, 2007, 10:55:44 pre podne »

U solarijumu možeš pocrveneti ukoliko preteraš sa minutažom, što se tiče sunčanja u solarijumu ne bih ti preporučila, čak i umereno korišćenje može imati ozbiljne posledice po zdravlje, kreme za solarijum ne nikako...radije bih ti preporučila kreme za tamnjenje kože, ima sada dosta kvalitetnih...
Ima mnogo spoljnih i unutrašnjih faktora koji utiču na izgled kože, ishrana sa tim ima malo veze...više imaju hormoni, žlezde sa unutrašnjim lučenjem...Potpuno je netačno da mleko i surutka narušavaju izgled kože... ;)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #7 poslato: Decembar 10, 2007, 01:51:13 pre podne »

Imaju neke kreme al to ti ne treba solarijum.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #6 poslato: Decembar 10, 2007, 01:46:55 pre podne »

E a hans kad si isao jel si stavljao neke kreme pre toga ili si samo iso da izgoris?citam imaju neke kreme stavis  pa dobijes boju koju osh..jel zna neko nesto o tome...?
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2007, 07:56:31 posle podne »

Pa naravno,samo ime mu kaze (Najvazniji,prvi,...)
Uostalom http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%BD
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2007, 07:47:37 posle podne »

Tako je,od proteina sve raste.Protein je u svemu :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
jojevta
Gost
« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2007, 07:24:24 posle podne »

Protein ne moze da ucini kozu ruznom!Odakle ti to?
Poznato je da masnoca koju unosimao moze da utice na pojavu bubuljica pa i UH,ali protein moze samo da poboljsa,ubrza regeneraciju koze,kose ,noktiju,sto je dobro.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.151 sekundi sa 17 upita.