TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:58:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: protein soje  (Pročitano 12604 puta)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #27 poslato: Decembar 13, 2007, 06:07:09 posle podne »

E ajde ovako,Ko oce da jede soju i mesa je sa ostalim glupostima nek tako radi.Ovi koji razumeju da je bolje jesti meso,jaja,whey...sigurno nece promeniti dobitnu formulu zbog malo "raznovrsnosti" koju donosi prokleta soja...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #26 poslato: Decembar 13, 2007, 06:05:04 posle podne »

spinoza...ja tebe sa nicim nisim omalovazio..ti ako smtras da to sto ja kazem da ti lupas gluspiti..a lupas..je omalvozanjvanje onda ja ziasta zalim zobg toga.

jer..glupost je TVOJE ISKUTVO DA MESAS SOL SA CEDIVITOM recimo...i da to pijes u toku treninga,.

spinoza..na osnovu ovoga se I TE KAKO moze dokzati da ti POKSUVAS  da budes inovator i da pokusvas na sve moguce nacine da zaobidjes bas to STO JE BB EGZAKTAN SPORT a ti ga ne smtras takvim..znas da jeste ali tu cinjenicu pokusavas na sve moguce ancine da zaobidjes i trazis POTVRDU SVOJIH ISTRAZIVANJA.

dobro je sto to radis na sebi..jer samo sam sebi mozes da naudis...ali jatebe ovde niti diskkreditujem niti bilo sta drugo samo ne zeim da neko pokusa da krene tvojim stopama slusacjui tvoje gluposti....

o tome se ovde radi..ja tebe niti poznajem niti me znaima ko si,ali je tebi cilj da se krijes iza nekih virtelnih imena..

moje ime i rpezime je svima dobro poznato i svi znaju ko sam ja i kako izlgedam..

sponiza..probaj malo da razmlis..dali je logicno da neko radi to sto ti radis a da niko i nez zna ni ko si ni sta osim da pokusavas da doakzes da je svet ranva ploca ili da neko bar pokusa da uradi ono sto ja ovde kazem..

ja za razliku od tebe spnoza..ono sto sam procitao i sto me je neko ucio..SAM PRIMENIO NA SEBI..i ti rezulatiti se vide.

ja nisam seronja pa da krijem kako ti ovde hoces nesto da pokazes....

razlog zasto ja necu da ovde javno blatim neke preprate je vise nego i ocigledan..a ti ako to ne mzoes da shvatis..onda je meni stvarno jako zao...

ali ako me vec vuces za jezik..onda cu da ti dam par natuknica sto se tice amino kisleina pa se nadam da si dovljno intelignetan i da ces shvaiti sta hocu da kazem


TI SPINOZA RAZMISLI zasto ja cutim sto se tice ovog dela.

DAKLE.ti mene ne mozes da ugorzis niti na jedan nacin..niti bilo sta..cak sto vise..samo sebe sve dublje zakopavas i pokazujes ono sto ja celo vreme govrim..

ja ne sporim u ni jednom delu da ti mnogo citas..ali covece..neznam koliko puta moram da ti kazem da si sse pogubio u moru info i da jednsotavno odbacijujes ono sto je racinalno i prihvats ono sto tebi odgovra.

ja ti veoma prosto odgovrim na tvoje pitanje zasto ne stoja..i ti opet se hvatas istog..DA SPINONZA..zato sto ne upotpunje AK profil koji je neophodan..i enznam sta tebi tu nije jasno...

hvatas se izvora protiena..slazem se da treba da budu raznovrsni...ali SOJA TU NE SPADA..JER NE SPAADA U KATEGORIJU RAZNOVRSNO IZ RAZLOGA JER NE UPOTPUNJVA POTREBE..

ja unosim 500 gr protiena dneveno..i ti ces sada meni da dokazes da trbea da jedem soju tj da unosim 300 gram iz izovra koej sam do sada i 200 gr iz soje..PA NEMOJ DA SI SMESAN COVECE

govris kako ja stalno rpicam o sebi..pa spinoza.opet si smesan.pa ja pokusvam kroz sve mile moguce nacine da ti dokazem u kakvoj si ti zabudli...i nekako mi najlakse d ti to opsiem BAS IZ RZLOGA JER SAM PROBAO AN SEBI COVECE.

ali ipak..na kraju svog obracnja..ti si ukljucio i tebe..tako da neznam cemu ovaj deo kako ja stalno ukjljcujejm sebe a ti sebe..aman covece..

i da..oni koji se bave BB..NE JEDU SOJU SPINOZA..ili ces ti da mi kazes i da je to drugacije???

dakle..meni stvaro vise nije jasno u kom delu ti ne razumes ono sto ja pricam??

lepo ti objansim zasto soja ne valja..ali ti se id alje drzis da ti nista nisam rekao..

sada sam ti objasnio i o tvojim cuvenim AK...ali verovatno ces da kazes da ti ni to nisam objasnio

e pa ja neznam sta bih drugo osim da krenem da crtam ovde na forumu samo tebi..

dakle..ovde samo budala..nisam rekao da si to ti....samo budala moze a da ne vidi argumente koje sam sve izneo..

a sada bi bilo lepo spinoza da ti sve nas pocsastis sa svojim slikma..jer toliko znanje koji ti posedujes tj nadam se da si toliko znane pretocio u savrseno telo...pa da mi to sve lepo vidimo...i ako je to tako.kako bi trebalo da bude..onda ja od sutra prelazim i na soju...i da pijesm sol u toku treninga..i cak cu da ti se javno izivnem i obratim za pomoc oko priprema za sv prvenstvo i javno cu da kazem da NI MILOS SARCEV NI CHAD NICCOLS NI CHRALES POLOUQIN NI BERARDI...veze blage nemaju..

kunem se spiznoa sa svim da hocu..ali ti mene razuveri sa svojim argumetnima..

i da zavrsim..

SPINOZA..JA SVE OVDE STO AKZEM..NISAM SAM IZMSILIO AKO STO TI POKSUAVAS.

MENI JE OVO SVE RECENO..JA SAM NAUCEN..I STO JE NAJLEPSI DEO...spinoza..ja sam TO PROBAO NA SEBI....rezualtit se vide....

toliko
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2007, 08:56:34 posle podne od strane Pedja_Petrovic » Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #25 poslato: Decembar 13, 2007, 06:27:46 pre podne »

pa vidi spinoza...ja ne zelim da bas ovde mnogo pricam o tome STA SU IMKAKVE SU AK..
nadam se da razumes i razlog...ako ne....soory..veoma rado cu ti da objasnim na pm i to ne moj stav..vec stav mnogo kompetetnjih ljudi od tebe...i od mene..

jer kao sto rekoh..ocigldno je sponoza da ti mnogo citas...ali neznam po koji put moram da ti kazem da si se prilicno pogubio u moru tih info i da jednsotavno nisi u stanju da razlikujes sta je ok a asta ne iz prostog razloga jer ima milion zasto da i milion zasto ne.

i onda ti kao i mnogi drugi dolazis u situaciju da prihvatas ono ZAST DA iz prostog razloga jer se tebi cini logicno a i bolje iz mnogo razloga..da ih sada ne nabrajam a mogu da budu od extremno ozbiljnih ne shvatanja pojmova i objansjsenjea pa se do smesnih razloga kao sto je recimo ukus ili okus!!!!
toliko o tecnim AK..ko shvata..razemuo je.ko nije...shvatiti ce jednog dana..

sto set ice soje...ja nigde nisam rekao da ishrana ne trebad a bude raznovrsna..cak sto vise..slazem se sa tobom..

ali kada je rec o raznovrstnosti onda je to sirok pojam sponoza i moze da obuhvata mnogo toga...

soja nikako ne spada u izbor raznovrstnosti kao nesto STO JE DOBRO...A NISI PRINUDJEN DA TO JEDESS
ne pricam i nekim delovima sveta kojih se ti hvatas gde je situacija takva kakva jeste pa je logocno da im se podvaljuje modifikovano smece koje je najjeftinije i u smislu prozivnjde a o pranju novca da ne pricam..

neznam koliko imas godina,ali ocigledno se ne secas kada je soja dozivla BUM, i kada se o njoj pricalo kao o necmu sto je promeinti svet bla..bla..bla..bla.

to su bile kasne osamdesete kada se bukvalo o soji pricalo kao o leku..

sve je to bio deo masinerije sto sa pranje para sto ekonoska poltika sto ovo sto ono..da sada ne ulazim u neke stvari dublje..

tada je postojalo milion studja od kojih ti i neke sada vadis kadko je soja super..extra..kako ovo kako ono..

to jednsotavno nije tako..

ja neznam u cemu je problem shvaiti..ako neki aminokislinski profil ne zadvljava odrejdne potrebe..cemu opterecnesot sa unosom istog.

ti kazes o raznovrsnosti proteeniskih izovra...aman covece...ZASTO......?????

zasto ti treba da pored osnovnih AK koje su zastuplje u sirokoj mei u opste ponzatim i prihvacenim namrinicma meso..riba..jaja..melko..sir..bla..bla..bla.lba..ti ides da jedes soju koje je NEPOTPNA SA PROFILOM???

zasto covece ako ne moras..

to ti je isto kao kada bi u kola koja trose DIZEL u rezervoar od 55 litara stavio 50 litara dizela i 5 litara obicne vode...samo da se kaze da je pun do vrha!!!!!!

nije mi jasno..ja nigde nisam rekao da je soja djavlja hrana...ali covece...to je smece..i ako nisi prinudjen da je jedes..ne ti..bilo ko..NE TREBA DA SE jede..

a kada vec volis toliko da citas..zagrebi malo ispod povrsine pa nadji neke studije u kojim je lepo objansjeno gde i kako soja povecava rizik od cancera i imas cak i u kojim zemljam su radjena ispitvanja.

zao mi je kao sto rekoh sto se sve i jedan tvoj post covece svodi na ponistavnje OPSTE PIRHAVCENOG,,tj necega sto radi gotvo svi..

ti ako si neki inovatar..onda treba da otkijres neke stvai i izadjes sa konkretnim dokazima i cinnicama a ne da pricas samo ono sto bi ti voleo da cujes..
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #24 poslato: Decembar 12, 2007, 05:26:24 posle podne »

Nova kletva : Dabogda se najeo soje! :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #23 poslato: Decembar 12, 2007, 05:17:25 posle podne »

ZASTO tecne nisu dobar izbor..pa dovljno je da polgedas samo sastav..LABEL..i sve ce da ti bude jasno...

one jesu dobre..ali ti trebaju galoni...isto kao i tablete amino kislelina..treba da pijes..4 do 6y nda 10 kg telesne tezine..najmanje.

pa ti vidi ko to moze i kome se o siplati..

i tecne amino nikada ne mogu da budu stabizlovan u labs kao sto je reci o oblik u tabletama..ali to je vec neka druga prica.

A OVO OKO SOJE...ma tu vise ne vredi..ako ti do sada nekome nije jasno da je to obicno smece...onda neka proba.
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #22 poslato: Decembar 12, 2007, 05:11:50 posle podne »

ma to oko soje su pokupili od azijata , jednostavno caucasians nisu stvoreni na istoj ishrani kao azijati

Ja sam citala da ti azijati uopste ne koriste toliko soje koliko Amerikanci, i ako je koriste to je uglavno fermentisani oblik. Njihove zene kada
primete da im muzevi svrljaju daju im da jedu nefermentisane soje.......
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #21 poslato: Decembar 12, 2007, 04:15:44 posle podne »

Ali albino crnac pa nemogu da provale :D :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #20 poslato: Decembar 12, 2007, 03:48:42 posle podne »

sta tebe briga ti si crnac , hahahahahah
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #19 poslato: Decembar 12, 2007, 03:42:56 posle podne »

ma to oko soje su pokupili od azijata , jednostavno caucasians nisu stvoreni na istoj ishrani kao azijati
UUU rasisto! :D :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #18 poslato: Decembar 12, 2007, 11:50:25 pre podne »

ma to oko soje su pokupili od azijata , jednostavno caucasians nisu stvoreni na istoj ishrani kao azijati
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #17 poslato: Decembar 12, 2007, 11:05:58 pre podne »

Kvalitetni sojini isolati su precisceni od  isoflavona i ostalih nezeljenih supstanci iz soje,i oni
mogu da se koriste kao dodatak pri dobijanju misicne mase.
Znaci ne soja kao soja,vec samo izolovan sojin protein.Jos ako se obogati sa nedostajucim AK,
dobija se sasvim pristojan protein.

Jedini problem je sto onda ima i jacu cenu,kao whey pa cak i skuplje,a koliko god
AK dodavali unutra,uvek ce whey biti bolji,zbog mnogo vece bioloske vrednosti
proteina.

ja ne vidim ni jedna jedini razlog..bar ne logican da bi neko koristio sojin protein da je obagcen i sa zlatnim prahom..

mislim..nije mi jansa logika...i da se ner azumes ni malo..onda mozes da vidis da na trzistu to smece vise niko i ne nudi..

ako neko i pordaje to ,..to su onda ostaci od marije terezije i samo da se resi zaliha....a nikao iz razloga sto je to extra stvar pa sada treba nekoga ubediti koliko je to dobro..

jednostavno..kao sto rekoh..mozes da ga preciscavas sa cim kod hoces..i obogacujes sa cim god hoces...to je obicno smece koje ne sluzi nicemu osim za ishranu zivotanja dok je u stanju koje je namenjeno toj potrebi..
s
ve drugo je samo uzmanje novca nesretniciima koji nemaju veze sa mozgom
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #16 poslato: Decembar 12, 2007, 11:02:27 pre podne »

Kvalitetni sojini isolati su precisceni od  isoflavona i ostalih nezeljenih supstanci iz soje,i oni
mogu da se koriste kao dodatak pri dobijanju misicne mase.
Znaci ne soja kao soja,vec samo izolovan sojin protein.Jos ako se obogati sa nedostajucim AK,
dobija se sasvim pristojan protein.

Jedini problem je sto onda ima i jacu cenu,kao whey pa cak i skuplje,a koliko god
AK dodavali unutra,uvek ce whey biti bolji,zbog mnogo vece bioloske vrednosti
proteina.

U nasim radnjama je trenutno povecana potraznja za sojinim proteinima zbog posta.
I u nasim krajevima se sojin protein u 99,99% slucajeva samo zbog posta i uzima.
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2007, 11:04:41 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #15 poslato: Decembar 11, 2007, 07:28:21 posle podne »

U BILO KOM OBLIKU SOJA JE SMECE...

Ni jedna namirnica biljnog porekla nema kompletan amino kiselinski profil (ukoliko ta hrana nije genetski modifikovana), a sto je najgore vrlo cesto im nedostaju one najvaznije amino kiseline. Potrebno je biti zaista veliki znalac i poznavalac sastava namirnica pa znati iskombinovati namirnice biljnog porekla tako da budu unete sve amino kiseline posebno esencijalne. Nedostatak bilo koje od njih remeti pravilan metabolizam a bez zdravog pravilnog metabolizma nema nam spasa. Govorim o unosu amino kiselina kod pravih vegetarijanaca a ne onih foliranata sto su kao vege a jedu 20 jaja dnevno, 500 gr sira itd.
I da soja sadrzi biljni estrogen - fitoestrogen- koji po nekim istrazivanjima moze da kod muskaraca doda malko masnih oblina.

soja na zapadu uvodjena u ishranu tvrdio da se nesme koristiti u ljudskoj ishrani , vec samo u zivotinjskoj jer zbog njihovog kratkog zivotnog veka ne " stignu " da dodju do izrazaja njeni stetni efekti . Neki strucnjaci tvrde da je kancerogena , neki da nije pa cak i da je izoflavon antioksidans . Kao sto vidite ni oni nisu cisti po tom pitanju sami sa sobom , pa dok se ne rascisti ja je ne bi uzimao .

Razlog zasto je soja vrlo losa se svodi na isoflavone koje sadrzi. Dva ova isoflavona, genistein i daidzein, izazivaju najvise negativnih efekata soje. Oni se brzo vezuju za receptore estrogena. Alfa receptor etrogena je odgovoran za rak dojke, povecan procenat masti u organizmu, zadrzavanje vode, itd.  Ovo mozda i ne bi bilo toliko bitno da ovi isoflavoni ne izazivaju rast tkiva, sto bi se smatralo anti-estrogenom akcijom. Nazalost, genistein po vezivanju za alfa receptor aktivira rast tumornog tkiva.
Ova dva isoflavona imaju negativni uticaj i na proizvodnju testosterona, rast misica, rad tiroidne zlezde, pa cak i na zdravlje.
Neki naucni radovi su dokazali da soja smanjuje proizvodnju testosterona cak do 76%. Takodje, radjena su i ispitivanja sa koriscenjem ptoreina iz mesa i proteina iz soje. Kod druge grupe je utvrdjn znacajno smanjen nivo testosterona.
Sto se tice estrogena, stvari su drugacije- genistein cak i povecava efekat estradiola.
Soja snizava nivo holesterola u krvi. Ali, u pitanju je hdl holesterol, koji predstavlja dobru vrstu!


tako da..spinozos..drzi se ti svojih tecnih ak... ;D ;D,mnogo pametniji izbor.nije mnogo sretan..ali ja pametniji od soje.. ;D ;D ;D
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2007, 05:54:46 pre podne od strane Pedja_Petrovic » Sačuvana
spinoza
Gost
« Odgovor #14 poslato: Decembar 11, 2007, 06:51:39 posle podne »

Soja sadrzi fitoestrogene koji "oponasaju" dejstvo estrogena u organizmu. Ali ti fitoestrogeni imaju znatno slabije dejstvo (poredjenje- 1000 puta "slabije" od estrogena). E sad, ukoliko neko po svojoj prirodi ima malu kolicinu estrogena (obicno su to muskarci), moguce je da, ukoliko koristi ogromne kolicine soje ti fitoestrogeni deluju znacajno oponasajuci estrogen. Medjutim ako neko ima prirodno visoke nivoe estrogena, ovi fitoestrogeni mogu delovati i suprotno- tj. okupirajuci estrogeni receptor, ne dajuci "pravom" estrogenu (koji je mnogo "jaci" po ucinku) da deluje i tako sprecavajuci uticaj estrogena na organizam...
A inace, fermentacijom soje se (vecinom) unistavaju ovi fitoestrogeni, kao, u ostalom, i blokatori enzima za razgradnju proteina, pa ako samo iz ta dva razloga neko ne konzumira soju, eto resenja...
Sto se tice smanjivanja apsorpcije minerala, to ne znaci da ce soja spreciti uopste na duze staze upijanje kalcijuma, magnezijuma, gvozdja itd, vec samo u tom obroku i nekom vremenu kasnije (tipa sat dva).
Skoro svo voce i povrce sadrzi fitoestrogene, postoje razliciti fitoestrogeni, a razlikuju se po "snazi" oponasanja estrogena, a recimo brokoli i soja sadrze "najjace"...
Po meni, posto postoje argumenti da je soja dosla iz pakla, a sa druge strane raja, i da postoje istrazivanja koja pokazuju da je soja u velikim kolicinama stetna iz vise razloga- sve govori u prilog tome da ishrana treba da bude umerena u konzumiranju soje, a dodao bih i uopste, tj. samo raznovrsna, balansirana ishrana moze da bude "dobra"... Tofu moze da posluzi kao dobar izvor soja proteina, kao i bilo koja fermentisana preradjevina soje u jednom obroku tokom dana (i to ne svaki dan)...
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #13 poslato: Decembar 11, 2007, 05:43:47 posle podne »

sojin protein je sr...e

KRATKO..ali j..i.tacno
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.