TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:49:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 4222 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 06, 2012, 10:16:04 posle podne »

Puno je to mg, jedna dnevno dovoljno...
 :-X
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:56:39 posle podne »

Moguće da je vezano za napetost ili zamor mišića... Uzmi šumeći magnezij jedan dnevno i radi ramena u tefetan, posebno obrati pažnju na rotatore i zadnje rame....

Fora je u tome sto sve zive moguce minerale pijem, multi komplekse i ostalo.. Pogotovo magnezijum za kojim mislim da i previse uzimam, 2 sumece i 3 tablete multi minerala (gde ima i oko 400g mg) dnevno s'obzirom da imam 2 treninga dnevno 5puta u nedelji zbog toga tolika kolicina, zato mi i nije jasno u cemu je problem, jedino preforsiranost misica, a da pravim pauzu zbog toga nema sanse, jbg onda nista... odsecu ga lepo sprziti i pojesti i resen problem ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2012, 08:59:11 posle podne od strane UrosZlo » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:56:30 pre podne »

Moguće da je vezano za napetost ili zamor mišića... Uzmi šumeći magnezij jedan dnevno i radi ramena u tefetan, posebno obrati pažnju na rotatore i zadnje rame....
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:25:43 pre podne »

Da li ima bola pri nekom pokretu, da li se slično dešava i drugim mišićima?  to se dešava u nekom odredjenom položaju? trnjenje?

Nema nikakvih bolova, iskljucivo zadnje levo rame bez obzira na polozaj..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2012, 11:35:52 posle podne »

Da li ima bola pri nekom pokretu, da li se slično dešava i drugim mišićima?  to se dešava u nekom odredjenom položaju? trnjenje?
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2012, 02:07:15 posle podne »

pozdrav ljudi, imam "problem" vec 2 nedelje sa zadnjim ramenom desava mi se to da svaki dan u toku dana misic pocne sam od sebe da mi skace, skakuta i tako zna da potraje i po 10sec, ranije mi se ovo dogadjalo i sa drugim misicima na dnevnom nivou (sto je normalno po nekad), ali ovo vise prelazi na psihu i ide mi opasno na nerve, gledam ga kako se trese i grci sam od sebe nekontrolisano, ako moze neko kompetentan da mi odgovori i pojasni o cemu je rec.. unapred zahvalan.
Isti slucaj kod drugara,sedimo danas na casu ja pogledam ulevo njemu se trese rame i nije prestajalo dobra 2-3 minuta.A inace ide u teretanu vec 2 godine.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2012, 12:56:31 posle podne »

pozdrav ljudi, imam "problem" vec 2 nedelje sa zadnjim ramenom desava mi se to da svaki dan u toku dana misic pocne sam od sebe da mi skace, skakuta i tako zna da potraje i po 10sec, ranije mi se ovo dogadjalo i sa drugim misicima na dnevnom nivou (sto je normalno po nekad), ali ovo vise prelazi na psihu i ide mi opasno na nerve, gledam ga kako se trese i grci sam od sebe nekontrolisano, ako moze neko kompetentan da mi odgovori i pojasni o cemu je rec.. unapred zahvalan.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2011, 01:00:08 pre podne »

najverovatnije si istegao pripoje rotatora.... prilično nezgodna povreda, jer ako ne shvatiš ozbiljno može preći u hronično....
terapija: 2-3 dana led lokalno na mesto bola (može icepower gel pre spavanja). diklofenac duo 1x1 3 dana. zatim lokalno mazanje deeprelief i lioton gel naizmenično 2-3 puta na dan. najvažnije nema vežbanja minimum 7 dana. ako budeš vežbao sigurno ćeš pogoršati povredu, i produžiti lečeenje.
rtg nije potrebno, jer neće pokazati ništa posebno.... ono što bi bilo dobro je da nadješ lekara sportske ili fizikalne medicine, da ti primeni fizikalnu terapiju lokalno,,,,
javi kako napreduješ  :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2011, 01:25:07 pre podne »

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=2053.0

evo ti tema, imas tu dosta o povredi ramena
Sačuvana
Grujanidas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2011, 08:36:45 posle podne »

Pozdrav, odlucih da se obratim ovde u potrazi za savetima :)

Dakle, povredio sam levo rame dok sam radio zgibove, meni lici na uganuce, vec pet dana imam bolove kada podizem ruku na gore, paralelno sa telom, i ispred tela. Bol osecam takodje na dodir, pogledajte sliku, uokvireni deo je otprilike mesto gde me boli :

Uploaded with ImageShack.us

Ideje? Zakazao sam pregled kod ortopeda i rendgen u ponedeljak, ako do tad bolovi ne prestanu. Takodje mazem Diklofenak gel na mesto gde me boli.

Hvala. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.