TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395295 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 01:40:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NAJBOLJI SRPSKI PLIVAČ MILORAD ČAVIĆ  (Pročitano 2083 puta)
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #6 poslato: Decembar 20, 2007, 12:03:51 posle podne »

Svaka čast, zaista.  :o

Samo me nervira što se mi (država) busa u prsa. Čavić ovo, Čavić ono,... a država ni na koji način nije doprinela njegovom uspehu.
Da živi i trenira kod nas, ne bi ni znali za njega.

E tu si 100% u pravu, ne samo da ne bi culi za njega nego niko ne bi taj talenat ni primetio.
To je ista prica kao i sa teniserima i mnostvom ostalih sportova, posebno individualnih.
Sačuvana
sandra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 97

woman

« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2007, 12:04:42 posle podne »

TAČNO
Sačuvana
BENDŽO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 278

« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2007, 11:57:56 pre podne »

Svaka čast, zaista.  :o

Samo me nervira što se mi (država) busa u prsa. Čavić ovo, Čavić ono,... a država ni na koji način nije doprinela njegovom uspehu.
Da živi i trenira kod nas, ne bi ni znali za njega.
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2007, 11:03:06 pre podne »

Svaka cast coveku, posebno posto je rodjen u Americi, a takmici se za Srbiju. Ovakvi primeri su retki.
Sačuvana
sandra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 97

woman

« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2007, 09:20:08 pre podne »

„Blic“ na graničnom prelazu Horgoš dočekao evropskog šampionau plivanju

"Srpski plivač Milorad Čavić, osvajač dve zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Debrecinu na malim bazenima, svečani doček imao je na graničnom prelazu Horgoš. Najbolji delfinaš sveta na 100 metara i prvi u Evropi u dvostruko kraćoj deonici čim je prešao granicu dobio je aplauze naših graĂ°ana, a i srpskim carinicima je izmamio osmeh. Neko je i dobacio:
- Milorade, medalje na carinjenje!

Na skroman ispraćaj u svet, a na lep povratak Čavić je već navikao. Poslednje četiri godine osvojio je tri evropska zlatna odličja na 100 metara delfin i preksinoć prvo na 50 metara, sve u 25-metarskom bazenu.
- Moj život je trening i spavanje. Ustajem rano, odlazim na bazen oko 7.30 časova, treniram dva puta pre podne i dva puta posle podne, a potom se odmaram. Obećao sam svojoj domovini, Srbiji, da ću za nju osvojiti zlato i osvojio sam ga. Odlučio sam da ću zauvek nastupati za Srbiju, mada živim na dalekoj Floridi - izjavio je juče ekskluzivno za „Blic“ Milorad Čavić čim je prešao srpsku granicu.
Zlatni srpski delfin na minulom EP u maĂ°arskom gradu Debrecinu ostvario je zacrtano.
- Ja sam obećao dva zlata i obećanje ispunio, iako sam prethodnih desetak dana bio bolestan. Puno mi je značila podrška iz publike, a naših ljudi je zaista bilo dosta u Debrecinu. Podržavali su me i drugi reprezentativci, sve su to talentovani plivači koji su ovde premašili sopstvene rekorde. Vraćam se kući, ali Srbija na mene može računati i dalje - rekao je Čavić.
Naši reprezentativci su juče po podne nakon prelaska državne granice kod Horgoša, na pauzi za kafu, izjavili da bi bila prava šteta i nepravda da država, odnosno Ministarstvo sporta preko ovog veličanstvenog uspeha preĂ°e ćutke.
- Potrebno je da se za naše sportske velikane, kakav je Čavić, neko založi više nego što je to sada slučaj u zemlji. To kažem jer se može dogoditi da mu zbog sveukupne situacije zahvalimo samo rečima - kaže Danijela ĂDikanović.
Istog mišljenja je i druga naša plivačica NaĂ°a Higl. Ona je podsetila na to da je oboreno dosta državnih rekorda i da naši plivači zaslužuju bolji tretman.
- Čava nam je svima bio velika inspiracija, bio je pokretački motor cele ekipe i šta god pohvalno rekao za njega, premalo je. On je, u neku ruku, otvorenošću i savetima, kako, šta i koliko, bio naš putokaz ka uspehu. I zato je, izmeĂ°u ostalog, baš ovakav Čava potreban reprezentaciji Srbije - rekao je talentovani Ivan LenĂ°er.
Trener srpskih plivača Petar Popović nije želeo da se istakne izjavama, ali njegov smešak bio je dovoljan izraz zadovoljstva rezultatima postignutim u Debrecinu.

Poklon Vrnjačke Banje
Povodom velikog uspeha Milorada Čavića na Evropskom prvenstvu u plivanju, Turističko-sportski centar „Vrnjačka Banja“ i vila „Kazablanka“ poklonili su mu sedmodnevni boravak.

Odlazak u Ljubljanu
Milorad Čavić danas putuje u Ljubljanu, ali se već u petak vraća u glavni grad Srbije gde će ostati dve nedelje.
- Novu godinu ću dočekati u Beogradu i odmah putujem u SAD, jer 2. januara počinjem sa punim treningom u velikom bazenu, da bih se ozbiljno pripremio za EP u martu u Ajndhovenu. Najverovatnije ću u februaru otići do Pekinga, na test takmičenje, što će mi biti sjajna prilika za prilagoĂ°avanje olimpijskom bazenu. Na SP u Mančesteru u aprilu neću učestvovati, već ću se spremati za Olimpijadu - kaže Milorad."

ČESTITAMO!!!  :D
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2007, 09:23:04 pre podne od strane sandra » Sačuvana
sandra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 97

woman

« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2007, 12:42:23 posle podne »

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=22898

Pročitajte !!!

NAPREEEED MILORADE!!!

Evo ukratko da ga predstavim:

LIČNA KARTA
Ime i prezime:
Milorad Čavić
RoĂ°en:
31. maja 1984.
Mesto roĂ°enja:
Anahejm (Kalifornija, SAD)
Obrazovanje:
diplomirao političku ekonomiju
Medalje:
EP u Dablinu 2003. na malim bazenima - zlato i svetski rekord na 100 metara delfin (50,02), srebro na 50 metara kraul (21,49). EP u Helsinkiju 2006. na malim bazenima - zlato na 100 metara delfin i srebro na 50 metara kraul.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.