TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 02:39:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc oko ishrane (objasnjenje nekih stvari)....  (Pročitano 3327 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Jul 17, 2011, 01:29:33 posle podne »

Amen...
nema veze ako ne znaš ali super ako se trudiš, to je dobar znak ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Jul 16, 2011, 03:04:17 posle podne »

Primera radi, ako non stop gledaš na kalorijsku vrednost, ti nikada ne bi uzeo kašiku maslinovog ulja, zar ne? :) Masti nose najviše kalorija(1g - 9 kal), ali to ne znači da ih moramo skroz izbaciti iz ishrane. Loše masti treba eliminisati, ali ne i dobre(esencijalne).

Dobro je ako čitaš i voljan si da učiš. Uvidećeš mnogo novih stvari za koje nisi znao ili ćeš shvatiti gde si do sada grešio a bio si siguran da činiš ispravno. ;)
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #10 poslato: Jul 16, 2011, 11:48:27 pre podne »

Pa imam. Ali i citam. ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Jul 16, 2011, 10:35:50 pre podne »

@Robert
Ja nisam neki ljuditelj ulja, cak naprotiv, svo meso przim bez grama ulja ili dinstam. Pa me je zanimalo jel to OK, posto vidim svi nesto kuvaju meso ko blesavi, cak i ribu.

@daniela svarc
Pa ne fali mu nista, ne kazem, nego video sam da ima sve zivo da se kupi npr. u Tempu u delu gde je kao zimnica, sve u konzervama ili staklenoj ambalazi, pa mi se to svidelo. Ali opet malopre videh da je pasulj npr. dosta kalorican, pa bih verovatno trebao njega da izbegnem. Kukuruz secerac jedem skoro svaki dan, ako nista drugo kao prilog uz neko jelo.



Promašio si poentu... nije svaka kalorija loša... kalorije su to neophodne za život, ali je razlika u izvoru tih kalorija.. prema tome pasulj je npr ok, kukuruz može biti izvor složenih UH, ali ta hrana iz tegla npr ima u sebi dosta natrijuma koji zadržava vodu pa ćeš biti bezveze naduven i izgeldaćeš deblje nego što jesi samo od te vode... itd....
čini mi se da imaš još dosta da čitaš i učiš o ishrani, ali zato smo tu
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2011, 09:11:01 pre podne »

Sve je stvar ukusa - neko prži, neko peče, neko kuva meso. Dokle god je bez ulja(tj. sa par kapi ulja), sve je ok. Možeš ga spremati na bilo koji od tih načina.
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #7 poslato: Jul 16, 2011, 12:47:05 pre podne »

@Robert
Ja nisam neki ljuditelj ulja, cak naprotiv, svo meso przim bez grama ulja ili dinstam. Pa me je zanimalo jel to OK, posto vidim svi nesto kuvaju meso ko blesavi, cak i ribu.

@daniela svarc
Pa ne fali mu nista, ne kazem, nego video sam da ima sve zivo da se kupi npr. u Tempu u delu gde je kao zimnica, sve u konzervama ili staklenoj ambalazi, pa mi se to svidelo. Ali opet malopre videh da je pasulj npr. dosta kalorican, pa bih verovatno trebao njega da izbegnem. Kukuruz secerac jedem skoro svaki dan, ako nista drugo kao prilog uz neko jelo.

« Poslednja izmena: Jul 16, 2011, 10:35:39 pre podne od strane daniela svarc » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Jul 15, 2011, 10:12:06 posle podne »

A šta fali zamrnutom povrću (mada ti u to ne spada kukuruz, a kornišoni imaju puno soli).. tu ti sapda brokoli, spanać, šargarepa, karfiol a toga svega imaš sad i na pijaci ali ako ti lakše da odeš do Maxija i to nakupuješ, što da ne
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jul 15, 2011, 08:11:41 posle podne »

A, što ne bi koristio sveže povrće uz svoje obroke? Bilo šta da pržiš, ako hoćeš da je zdravo, ne treba ti ulje. Ako i staviš kap-dve ulja na teflonu, nije propast sveta. Opušteno. Ja sam od onih fanatika kojima nije teško da svakog dana pali roštilj na terasi i sprema meso, ali poslužiće ti i električni roštilj ako nisi tako zagrižen da ti meso bude baš ukusno. :)
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #4 poslato: Jul 15, 2011, 07:14:01 posle podne »

8. Da li je OK da jedem zimnicu (u sred leta jebiga) koja ima da se kupi po marketima, tipa onaj crveni pasulj, kukuruz secerac, kornisoni i slicno? Opet sve to, ako uzmemo u obzir pocetak teme i moju zelju da skinem salo.
9. Belo meso, junetina, teletina...jel OK prziti bez ulja, tj. na pekacu ili rostilju?
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #3 poslato: Jul 15, 2011, 01:45:31 posle podne »

Citat
Možeš jesti 1 minut ili 2 sata pre nego što legneš. Nebitno.

Eto, da sam juce umro, ovo ne bih znao. Hvala!
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Jul 15, 2011, 09:38:32 pre podne »

1. Pileće belo, ćureće belo, teletina, riba
2. Kuvana ili kajgana na teflonu bez ulja ili u tiganju sa vrlo malo ulja
2b. Cela
3. Dinstaj. Ne moraš pržiti, ako je već pržena, ne jedi kožure i repove.
4. Može, ali ne mora. Ja je ne jedem, jer nisam neki ljubitelj.
5. Traži mladi malomasni sir ili čuvena Ella
6. Sir ^^ + neko meso: govedina/piletina. Možeš jesti 1 minut ili 2 sata pre nego što legneš. Nebitno.
7. Pirinač, krompir, ovsene.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #1 poslato: Jul 15, 2011, 01:27:52 pre podne »

Ovo ispade ko oglas.  ;D

Krenuo sam na neku dijetu, pa sam u pomoc pozvao svoj omiljeni forum na tu temu i procitao oko dva ipo miliona strana. Dobro, mozda malo manje... ;D

Neke stvari su mi nejasne, posto ljudi se ovde dosta razbacuju nekim terminima koji su spanska sela za mene. I ne samo to....Ove stvari sam procitao, pa sam ih skupio na gomilu, da mi neko pojasni ako je dokon.

1. Neko je napisao da je potrebno unositi dosta nemasnog mesa....koje meso je nemasno? Belo meso pretpostavljam, ali verovatno ima jos.
2a. Jaja...znam, ono od kokoske...ali me zanima kako spremate jaja. Samo kuvana ili..? Opet ako se ne kuvaju moraju da se prze, a to zahteva ulje, a to nije bas lepo.
2b. Kod jaja, jel jedete samo belance ili celo?
3. Riba...kako je spremate? Mislim, ima da se kupi i przena riba, ali opet, to je u ulju. A kuvanu ribu ne mogu da ni da zamislim....verovatno je odvratno.
4. Voce...obozavam bostan! Jel moze ili ne? I ako moze, kad i koliko?
5. Sir...ja u sustini volim da jedem samo onaj sir sto ima da se kupi na pijaci, onaj seljacki...fete i tome slicno ne volim. E sad, ima da se kupi sir od obranog mleka, to je valjda nemasni sir...jel to OK?
6. Lezem kasno, oko 1 najranije....pa to 3.Kada bi trebalo najkasnije da jedem, da bi me to drzalo celo vece? I sta je najpametnije? Mislim koja grupa prehrambenih proizvoda?
7. Slozeni UH...u cemu se oni nalaze? I sta je najbolje da jedem da bih njih unosio?

Za sada toliko, pa cu sutra da nadjem verovatno jos nesto sto mi nije bas najjasnije. Hvala.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.