TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 06:56:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Parcijalna ruptura lateralne glave m.tricepsa  (Pročitano 4044 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 23, 2011, 01:37:49 posle podne »

Djoleee, nalaz ultrazvuka je jasan. nalaz emg se uklapa u dijagnozu parc rupture. proslo je 6 meseci od povrede i možes se vratiti treningu, postepeno opterećuj mišić, prethodno se dobro zagrej, na kraju dozirano istezanje. sve radi do granice bola... defekt od 2 cm ne bi trebalo da bude toliko uočljiv na ruci, moguće da je došlo do hipotrofije mišića zbog smanjene aktivnosti....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Septembar 23, 2011, 01:24:43 posle podne »

Auu, sada me zabrinu...

Imam ja "rupu" na levom tricepsu al sam mislio da je to onako, nepravilno rasporedjen misic...

Msm, nemam nikakvih bolova niti problema sa treningom, stavise - triceps mi mozda i naj napreduje...

Inace, ja ovo imam bas odavno i nikada nisam osetio bol ili bilo sta slicno
... nema potrebe da se brineš! Može biti u pitanju samo asimetrija mišića. Najvažnije je da nemaš bolova i funkcionalnog deficita. Samo najnapreduj tricepse  ;)
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #5 poslato: Septembar 21, 2011, 11:00:41 posle podne »

Auu, sada me zabrinu...

Imam ja "rupu" na levom tricepsu al sam mislio da je to onako, nepravilno rasporedjen misic...

Msm, nemam nikakvih bolova niti problema sa treningom, stavise - triceps mi mozda i naj napreduje...

Inace, ja ovo imam bas odavno i nikada nisam osetio bol ili bilo sta slicno
Sačuvana
badnews
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2011, 08:40:00 posle podne »

Ultrazvuk sam radio u Šapcu Ultrazvučni dijagnostički centar EHO ELIT, Dr Katarina Žegarac i to posle 6meseci od nastanka povrede!
Dijagnoza: PARCIJALNA RUPTURA LATERALNE GLAVE M.TRICEPSA BRACH,SA DEFEKTOM 20-18-5,7mm
Bol sam osetio ujutru(prethodan dan,veče sam bio na treningu boxa i ništa nisam osetio),još u krevetu,jak nepodnošlji bol ali ne na tricepsu već u predelu trapeza,levi deo i trnjenje ruke,nije bilo otoka,hematoma,modrice nista.Lekar opšte prakse je rekao da to nije ništa samo da sam oštetio malo nerv i prepisao mi Tetrazepam od 50mg,B komplex i mislim neki Meloxan za cirkulaciju!Bol je trajao 1-2meseca ali je jenjavao i tek posle sam video da mi je leva ruka atrofirala!Posle sam išao kod neurologa i fizijatra,radilii su mi EMG,nalaz lekara: EMG PREGLEDOM U LATER GLAVI TRICEPSA SE REGISTRUJU RETKEFIBRILACIJE I REDUKOVANA TRASA,U OSTALIM ISPITANIM MM NE REGISTRUJEM SPONTANU AKTIVNOST.SB ZA B MEDIANUS I ULNARIS SU UREDNE.Posle toga sam uradio ultrazvuk.
Išao sam u meĂ°uvremenu na fizikalnu t.na tretman sa strujom ali bezuspešno,sad trenutno idem na privatne tarapije toplotnom masažom,kiropraktikom i dugim infra crvenim z -CERAGEM CENTAR i  osećam se dobro nemam bol s tim što je ostala rupa u ruci samim tim i vidno je tanja od desne i ono što je najgore nemogućnost izvoĂ°enja,ometanja u treningu nekih osnovnih vežbi(triceps potisak iznad glave,propadanja,zgibovi..)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2011, 11:24:33 posle podne »

zanima me gde si radio uz, ako možeš da napises nalaz?
da li si osetio na treningu neki bol, osećaj pucanja, cepanja pri nekoj vežbi?
Da li je bol trajajo nekoliko dana, bilo otoka, modrice?

p.s. bio sam na ronilačkoj ekspediciji pa si malo sačekao...  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2011, 08:25:12 posle podne »

Ja na žalost nemam ni profesionalno iskustvo sa povredama mišića ali zato nam je tu dr Tuturov...
nadam se da će nam se uskoro javiti da ti pomogne..
u svakom slučaju treba ti fizikalna terapija neke vrste...
Sačuvana
badnews
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2011, 12:45:28 posle podne »

Ima li neko iskustva sa povredom dugačke glave tricepsa,ja sam nedavno otkrio uz pomoć ultrazvuka da imam parcijalnu rupturu lat.glave tricepsa(2cm duzine i 6mm širine),koju vučem od februara jer nisam imao bolove u ruci već u predelu trapeza i skroz su me doktori pogrešno lečili mislieći da je u pitanju povreĂ°en nerv?!Kad kontrahujem triceps vidi se rupa ,kao da fali parče u odnosu na drugu ruku,s tim sto nemam nikakve bolove jedino sto sam ograničen u treninzina jer ne mogu da radim potiske iz glave,propadanja..Postoji li mogućnost ponovnog pripoja mišića,vraćanja snage?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.