TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:43:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izdrzljivost,snaga,energija  (Pročitano 3265 puta)
Nikola Markovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #14 poslato: Septembar 21, 2011, 11:09:22 pre podne »

Hvala Vam jos jednom!
Sačuvana
☻☻Jacky²☻☻
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Septembar 16, 2011, 03:28:54 posle podne »

Imam par pitanja.
Radim na prekookeanskom kruzeru.kao sto znate tamo se radi od 10-14h dnevno i bez dana odmora.Jako malo vremena imam za teretanu,a i kad imam nemam dovoljno snage i energije da odradim dobar trening.Kreatin je dobar izbor ali ja sam imao nekih problema sa bubrezima.Pesak,kamen,upale.Sad je sve uredu ali se plasim da ne pogorsam stanje.Da li mi predlazete kreatin?Ako ne sta bi moglo da ga zameni?

Ako ti je funkcija bubregqa dobra (uredni urea i elektroliti, nalaz u sedimentu urina uredan) onda zaista nema razloga da ne uzimaš kreatin.. on ni na koji način ne oštećuje bubrege ali se ne preporučuje osobama sa oštećenom i to teško oštećenom funkcijom bubrega zbog sporije eliminacije ovog suplementa...sam po sebi kreatin nije štetan
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2011, 06:50:22 posle podne »

samo unosi dodatne vitamine,minerale i antioksidante da sprečiš pad imuniteta... to su ti najbitniji suplementi u ovom trenutku :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Septembar 14, 2011, 01:10:11 posle podne »

Odmor-san to tebi treba najvise jer nije organizam masina.Ishrana i supsi kasnije naravno ali bez odmora tesko ce to ici.Pokusaj malo to prvo srediti ako se ikako moze i bice bolje videces.
Sačuvana
Nikola Markovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2011, 12:44:39 posle podne »

Pa dobro  :( bar necu biti u zabludi
Hvala na utrosenom vremenu
Sačuvana
☻☻Jacky²☻☻
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Septembar 13, 2011, 05:21:08 posle podne »

iskreno, jako teško ćeš naći zamenu za ono što organizmu treba... a to je odmor, oporavak, san....

telo daje signal da je umorno i ti možeš samo da "utišaš" taj signal  nekim napitkom sa kofeinom ili drugim suplementom koji će ti "dati energiju"
Sačuvana
Nikola Markovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2011, 06:35:48 posle podne »

kad kazem ne proracunavam se specijalno mislim ne preterujem u tome.Znam odprilek koliko sam uneo tog dana proteina.Sto se tice UH to ne racunam  :-[ trudim se da ne preteram i to je sve.
Sačuvana
☻☻Jacky²☻☻
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2011, 03:12:17 posle podne »

Pa ako se ne proračunavaš onda ni ne znaš koliki ti je unos hranjive materije, tako da ni ne znaš koliko energije ti treba da proguraš kroz sve što radiš...

Samim time ne možeš ni tvrditi da unosiš 1.8 gr proteina jer odkud znaš d ane unosiš 1.84gr...lupam naravno. ono što hoću da kažem je da je tvoj problem u ishrani, ne u suplementaciji...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikola Markovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #6 poslato: Septembar 10, 2011, 01:44:49 posle podne »

Iskreno da ti kazem ne proracunavam se bas nesto specijalno.Trudim se da unesem bar 1.8g proteina na kilogram telesne mase.To su uglavnom proteini iz mesa i mleka.Ne jedem slatkise,pijem vocne sokove......Imam 4-5 obroka dnevno.nista specijalno
Sačuvana
☻☻Jacky²☻☻
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2011, 12:47:42 posle podne »

Pa koji ti je odnos makroa u toku dana onda ?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikola Markovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #4 poslato: Septembar 10, 2011, 12:24:05 posle podne »

Ishrana je jako dobra.Dosta povrca,voca,puno mesa,mleka.Sve to u neogranicenim kolicinama.Odradim ja trening u teretani ali nije tako dobar kao sto je bio dok sam radio kuci :(  Spavam od 6-8h skoro stalno.Pijem vitamincice.......Treba mmi nesto sto ce mi dati nesto vise energije i snage.Narucicu od vas pa cu poneti zalihe za 6 meseci
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2011, 12:26:34 posle podne od strane Nikola Markovic » Sačuvana
☻☻Jacky²☻☻
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Septembar 10, 2011, 08:36:40 pre podne »

Nisam znao da se radi 10 do 14 sati i bez dana odmora, meni to zvuči kao robovanje...

Kreatin nije dobra izbor niti će ti išta drugo pomoći kod takvog izrabljivanja, pogotovo ako nemaš dovoljno zdravu ishranu, jer nemaš ti padove energije zbog nedostatka kreatina nego zato što se ne hraniš pravilno, dakle tvoje rešenje je popravljanje ishrane, a ne suplementacija.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2011, 08:35:39 pre podne »

Možeš nešto na bazi kofeina ili čist kofein. Nešto poput Dymatize Liquid Speed-a. Možeš i neku kombinaciju sa Beta Alaninom(nešto poput USP Jack3d). Ne znam šta ti je od suplemenata dostupno tamo gde si...
Sačuvana
Nikola Markovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2011, 12:58:29 pre podne »

Imam par pitanja.
Radim na prekookeanskom kruzeru.kao sto znate tamo se radi od 10-14h dnevno i bez dana odmora.Jako malo vremena imam za teretanu,a i kad imam nemam dovoljno snage i energije da odradim dobar trening.Kreatin je dobar izbor ali ja sam imao nekih problema sa bubrezima.Pesak,kamen,upale.Sad je sve uredu ali se plasim da ne pogorsam stanje.Da li mi predlazete kreatin?Ako ne sta bi moglo da ga zameni?
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2011, 12:26:19 posle podne od strane Nikola Markovic » Sačuvana
☻☻Jacky²☻☻
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 17 upita.