TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:37:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nedovoljno hrane ili nešto ozbiljnije?  (Pročitano 2450 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Septembar 13, 2011, 10:40:58 posle podne »

Pozdrav svima, zovem se Željko i vec nekih 9  meseci, od kada sam odlučio da promenim svoj izgled, skinem suvišne kilograme i nabacim malo mišićne mase, pratim forum i savete na forumu. U tom periodu skinuo sam blizu 20 kilograma i nabacio malo mišićne mase ali i dalje imam dosta viška kilograma, odnosno masnih naslaga. Probaću da vam objasnim kako treniram i kakva mi je ishrana i naravno šta je problem kako bi možda dobio neki savet.

Trening:
od kada sam počeo da treniram najviše sam trenirao sa tegovima. U ovom periodu od 9 meseci bilo je i kardio treninga ali ne duže od mesec dana. Trenutni program po kome treniram je 3x nedeljno trening sa tegovima i 2x nedeljno HIIT kardio. Treninzi sa tegovima su u 4 serije, 3 vežbe za jednu grupu mišića. Poslednje 2 nedelje serije su piramidalne, hteo sam da probam i takav sistem, da vidim kako mi odgovara.

Ishrana:
prvo što sam uradio bilo je korigovanje ishrane, smanjio sam količinu hrane i ubacio više obroka u toku dana i promenio namirnice koje jedem.
08:00 – Doručak (ovsene pahuljice sa suvim grožĂ°em i seckanim lešnicima sa mlekom)
11:00 – ovo mi je neka vrsta užine (sendvič sa ribom ili piletinom, danima kada nisam na poslu          povrće)
14:00 – užina (voće, lešnici, bademi ili neka salata, zavisi šta ponesem od kuće jer sam u periodu od     08:00 do 15:00 časova na poslu)
16:00 – Ručak (razno povrće sa ribom ili piletinom i obično uz to neka salata)
18:00 – Trening i posle treninga unosim proteine (riba, tunjevina, piletina)
22:00 – Večera, ponovo proteini, obično jedna konzerva tunjevine

U početku kada sam počeo imao sam 4 obroka i kako je vreme prolazilo ubacio sam 5., a kasnije i 6. obrok

   E sad, u poslednja 2 meseca skidanje kilograma se usporilo, mada i u prethodnom periodu je sve išlo sporo ali mi je bilo bitno da se ne gojim i da se masne naslage gube, jer iskreno brojka na vagi mi i nije toliko bitna, najbolji pokazatelji su ogledalo i garderoba.
   Još veći problem je što u poslednje 3 nedelje sve češće se dešava da se izmeĂ°u obroka javlja osećaj gladi, kao da ne unosim dovoljno hrane i organizam traži još, mada mislim da što se količine tiče unosim dovoljno (ili možda grešim), najgore mi je posle večere, pred spavanje i kada se ujutru probudim neverovatno sam gladan. Plašim se da ako povećam količinu hrane, povećaću kalorijski unos i posle izvesnog vremena kilogrami će početi da se vraćaju.
   Voleo bih da mi date neki savet i mišljenje šta bih mogao da uradim ili promenim kako bih rešio ove probleme. Unapred hvala.

kao i vecina gresis u samom unosu proteina...do 16 h imas samo jedan proteinski obrok.Dorucak ti je bez proteina,smanji unos tog badema ,a ubaci kvalitetne proteine belo meso,belanca,sveza riba.
Hiit kardio zameni niormalnim kardi treningom u trajanju od 45 min.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Septembar 13, 2011, 08:51:18 posle podne »

Slažem se za UH posle spavanja tj slažem se da ti ne trebaju...
verovatno sa toliko kg si imao i neki tip smanjene tolerancije na glukozu zbog čega bi ti svakako savetovala da se oporavljaš voćem kao užinom a da pojačaš kalorije samo na račun proteina
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2011, 10:01:03 posle podne »

Imaš ti još da se nagiljaš sa skidanjem sala, bio sam ja na tvom mestu, ali bitno je da shvatiš da nije nemoguće, samo će trebati vremena i to dosta vremena.

Ukoliko treniraš posle podne onda UH može za obrok posle treninga, ali pred spavanje nema mnogo svrhe kada pokušavaš da se fokusiraš na sagorevanje masti. Iako sam ti preporučio da povećaš kalorije ja ne bih na tvom mestu dodavao UH pred spavanje.

Sagorevači dobijaju na svojoj efikasnosti tek kada spsutiš procenat dovoljno da se već vide trbušnjaci inače ništa od toga...

Nitro gold je moj lični izbor, Ultra loss shake ti uz Nitro gold ne treba.

Možeš da zvekneš protein pred spavanje neće ništa da ti škodi.

Što se tiče tajminga suplementacije vidi to je gotovo zanemarljiva priča bitno je da imaš dovoljno ali ne previše hranjivih materija u toku celog dana, a to kada ćeš ih uneti je nebitno. Recimo da ima mal razlike kada popiješ protei odmah posle treninga ali je i to minimalna razlika...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
zeljkotsi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2011, 07:17:55 posle podne »

Do pre nekih godinu dana sigurno nisam bio opterećen svojim izgledom i bilo mi je svejedno kako izgledam i koliko kilograma imam, a onda je počelo da mi smeta i da se javljaju problemi, tada sam odlučio da promenim svoj život i svoj izgled, tako da mogu da kažem da nisi pogrešio kada si rekao da sam opterećen svojim izgledom :).
   Juče sam se izmerio, vaga je pokazala 118 kg (izračunajte koliko sam imao pre nego što sam počeo sa treninzima i promenio ishranu), polako sam počeo da povećavam količinu hrane po obroku i ubacio ugljene hidrate posle treninga. Da li je dobro da za večeru ubacim malo ugljenih hidrata, večeram obično oko 22:00?
   Imam jedno pitanje i u vezi suplemenata, koristim ih od kada sam počeo da treniram (BCAA, Omega 3,Kre-Alkalyn, koristio sam i nekoliko vrsta sagorevača ali nisam primetio razliku u periodu kada sam ih uzimao i kada nisam) ako se odlučim za proteine da li su Biotechovi Nitro gold i Ultra loss shake dobar izbor(odgovaraju mi zbog pakovanja i cene)? Da li su dobri da ih koristi kao zamenu za večeru ili kada bi uopšte bio dobar period za njihovo uzimanje?
   Hvala vam još jednom na dosadašnjim savetima.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2011, 08:42:15 posle podne »

Ništa ti se ozbiljno ne dešava.. zadao si sebi ozbiljan tempo i uspeo si.. sad je jednostavno došlo do zamora materijala..
Kako je Alen rekao sigurno si usput pokupio fore šta je zdravo pa se toga i drži.. najvažnije je da se sad ne baciš na slatkiše i masno... kalorije ti definitivno trebaju, ali neka budu iz pirinča, krompira i voća, stim što ti trebaju i posle treninga.
Ne brini ugojiti se nećeš niti ćeš se oteti kontroli.. sve je u glavi ali sad je kod tebe vreme za malo pauze
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2011, 03:28:02 posle podne »

Dobrodošao u psihološki poremećaj koji se zove "opterećenost svojim izgledom" većina nas na forumu ga imamo i kao što vidim ni ti nisi izuzetak.

To što ti se posle 9 meseci usporilo skidanje kilograma nije ništa čudno, jer sve što je lepo kratko traje. Naše telo nije napravljeno da živi bez sala i nećeš tako lako da ga se otarasiš kao što si ti to planirao. Većina ljudi nabacuje salo na sebe godinama, a onda ima želju da ga skine za 2 meseca, a to baš ne ide tako.

Nego dobre vesti su da to što si gladan znači da ti treba hrane i ako budeš jeo pravu hranu možda čak i dobiješ koji gram mišića.

Naša tela još niko nije skontao kako tačnu funkcionišu i ima nekih stvari u koje medicina ni ne zalazi, kao što je recimo bioritam. Te oscilacije kroz koje prolazimo na fizičkom i psihičkom nivou utiču na nas hteli mi to ili ne i većina ljudi ima te periode kada su recimo manje gladni nekoliko meseci i recimo kada su više gladni jedan vremenski period kao što ti sada imaš priliku da iskusiš.

Pošto si toliko dugo na dijeti evo ti najbolji mogući savet. Zanemari dijetu na mesec dana ili možda čak i dva meseca. I dalje se hrani zdravo, ali povećaj unos kalorija do jednog zdravog unosa za tvoju težinu i količinu fizičke aktivnosti. U našem sportu se to zove održavanje kilaže/forme/šta god da želiš održavati...

Ovo će ti omogućiti da jedno vreme odmoriš svoje telo od patnje sa dijetom. Metabolizam će malo da se promeni i kad se vratiš na dijetu moći ćeš ponovo da skineš dosta kg u nekom kraćem vremenskom periodu. Ja recimo volim na svaka tri meseca da ubacimk mesec dana održavanja, kako ne bi previše iscrpljivao telo.

U tih mesec dva naravno nema smisla prežderavati se jer to onda nije održavanje nego "vraćanje na staro", a to ne žliš jel tako. Dakle u tom vremensko periodu malo više hrane i pokušaj da nabaciš na sebe nešto kila mišića kako bi imao bolju startnu osnovu sledeći put kad kreneš i bićeš srećniji i izgledaćeš bolje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
zeljkotsi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2011, 01:17:30 posle podne »

Pozdrav svima, zovem se Željko i vec nekih 9  meseci, od kada sam odlučio da promenim svoj izgled, skinem suvišne kilograme i nabacim malo mišićne mase, pratim forum i savete na forumu. U tom periodu skinuo sam blizu 20 kilograma i nabacio malo mišićne mase ali i dalje imam dosta viška kilograma, odnosno masnih naslaga. Probaću da vam objasnim kako treniram i kakva mi je ishrana i naravno šta je problem kako bi možda dobio neki savet.

Trening:
od kada sam počeo da treniram najviše sam trenirao sa tegovima. U ovom periodu od 9 meseci bilo je i kardio treninga ali ne duže od mesec dana. Trenutni program po kome treniram je 3x nedeljno trening sa tegovima i 2x nedeljno HIIT kardio. Treninzi sa tegovima su u 4 serije, 3 vežbe za jednu grupu mišića. Poslednje 2 nedelje serije su piramidalne, hteo sam da probam i takav sistem, da vidim kako mi odgovara.

Ishrana:
prvo što sam uradio bilo je korigovanje ishrane, smanjio sam količinu hrane i ubacio više obroka u toku dana i promenio namirnice koje jedem.
08:00 – Doručak (ovsene pahuljice sa suvim grožĂ°em i seckanim lešnicima sa mlekom)
11:00 – ovo mi je neka vrsta užine (sendvič sa ribom ili piletinom, danima kada nisam na poslu          povrće)
14:00 – užina (voće, lešnici, bademi ili neka salata, zavisi šta ponesem od kuće jer sam u periodu od     08:00 do 15:00 časova na poslu)
16:00 – Ručak (razno povrće sa ribom ili piletinom i obično uz to neka salata)
18:00 – Trening i posle treninga unosim proteine (riba, tunjevina, piletina)
22:00 – Večera, ponovo proteini, obično jedna konzerva tunjevine

U početku kada sam počeo imao sam 4 obroka i kako je vreme prolazilo ubacio sam 5., a kasnije i 6. obrok

   E sad, u poslednja 2 meseca skidanje kilograma se usporilo, mada i u prethodnom periodu je sve išlo sporo ali mi je bilo bitno da se ne gojim i da se masne naslage gube, jer iskreno brojka na vagi mi i nije toliko bitna, najbolji pokazatelji su ogledalo i garderoba.
   Još veći problem je što u poslednje 3 nedelje sve češće se dešava da se izmeĂ°u obroka javlja osećaj gladi, kao da ne unosim dovoljno hrane i organizam traži još, mada mislim da što se količine tiče unosim dovoljno (ili možda grešim), najgore mi je posle večere, pred spavanje i kada se ujutru probudim neverovatno sam gladan. Plašim se da ako povećam količinu hrane, povećaću kalorijski unos i posle izvesnog vremena kilogrami će početi da se vraćaju.
   Voleo bih da mi date neki savet i mišljenje šta bih mogao da uradim ili promenim kako bih rešio ove probleme. Unapred hvala.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 17 upita.