TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:18:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pauze izmedju serije  (Pročitano 9885 puta)
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 24, 2011, 11:05:49 posle podne »

jel sam dobro skontao prve nedelje sa vodom i natrijumom a druge bez vode i natrijuma,na kraju jedne uporedjujem rez sa krajem druge?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 24, 2011, 06:22:07 posle podne »

losa stvar je ako se okrenemo svetu izvan bb, za istu mogucnost generisanja sile, odjednom imas vecu telesnu masu, medjutim to je samo jedna mogucnost, ako se pravilno trenira uz uzimanje kreatina, onda priliv submaksimalne snage ne bi smeo izostati. osim non-rispondera ofc.

Jeste, ali ni kreatin neće stvoriti toliko mase da sam trening neće uspeti da isprati samo povećanje težine sportiste, tako da neko ko skače sa 3 ili 4 kile više u periodu od dva meseca neće imati problem da savlada treningom, pogotovo ako je periodizacija predvidela hipertrofiju sportiste.

znaci onda je okej uzimati ga,samo ne kapiram ako treba uzimati kr u smislu povecanja snage i mase,i voda koju on povuce ide u msic jer sam misic cini voda,odakle onda potkozna voda tj visak vode?

Pa kažem ti, nema toliko potkožne vode koliko ima sala. Evo ti eksperiment: Nedelju dana odradi što bilderi rade prestani da uzimaš sve UH, povećaj unos vode i natrijuma 6 dana i to vodu na jedno 6 - 9 litara i jedno 5 - 6 gr natrijuma i 6 dana izbaci natrijum i prestani da piješ vodu i gledaj šta se dešava sedmi dan sa tvojim telom. 7 dan jedi samo UH koliko hoćeš.

Fotkaj se na početku nedelje i na kraju i uporedi fotke pa ćeš videti koliko si potkožne vode imao...recimo da neko sa 90 - 100kg može da izgubi jedno 5 kg za tih 7 dana i to će bar 4 biti od vode...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 24, 2011, 09:42:28 pre podne »

znaci onda je okej uzimati ga,samo ne kapiram ako treba uzimati kr u smislu povecanja snage i mase,i voda koju on povuce ide u msic jer sam misic cini voda,odakle onda potkozna voda tj visak vode?
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2011, 09:10:41 pre podne »

losa stvar je ako se okrenemo svetu izvan bb, za istu mogucnost generisanja sile, odjednom imas vecu telesnu masu, medjutim to je samo jedna mogucnost, ako se pravilno trenira uz uzimanje kreatina, onda priliv submaksimalne snage ne bi smeo izostati. osim non-rispondera ofc.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 24, 2011, 08:03:09 pre podne »

Kako vi ne kontate neke stvari to je strašno, pa jbt šta vam je mišić ako nije voda? Meni se čini da sam negde pročitao da je mišić preko 70% voda, kako onda dovoĂ°enje više vode u mišić može biti loša stvar?

Ono oko čega se vi konstantno tripujete, što samo dokazuje da ste apsolutno nezainteresovani da naučite bilo šta o svom telu, je potkožna voda, a ona se ne dobija u tako nekim neograničenim količinama jer je fakat nemoguće to i izvesti. Većina ljudi koji se "naduvaju" od kreatina se samo udeblja jer fakat krenu jače da treniraju i samim time više i da jedu, a obično to znači da jedu više hleba jer smo fakat sirotinja i onda to "naduveno" stanje je u stvari salo koje je taj isti vežbač nakupio za kratko vreme.

E da, dok postoji neka realna granica koliko mišića možeš da dobiješ za mesec dana (ova vremenska jedinica je nasumično uzeta) ta količina kad je salo u pitanju je mnogo veća i ja lično kao tipičan endo mogu da dobijem i do 20kg mesečno čistog sala (ili ti 16kg sala pošto je salo ako se ne varam 80% lipid), a siguran sam da ako bi se baš jako potrudio da bi mogao da idem i dalje.

Dakle kako je to dobijanje vode od kreatina loša stvar?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2011, 11:54:34 posle podne »

galac svasta si pogresno izrekao
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2011, 09:38:22 posle podne »

My god
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2011, 09:25:54 posle podne »

pa realno ti ces dobiti vodu ali cist misic,meso ? ne!
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2011, 08:57:25 posle podne »

Kako si to uspeo da zakljucis? Sta kad dobijes na volumenu magicno blokiras anabolizam ili sta???//SLASH?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2011, 08:10:19 posle podne »

to bi onda znacilo da je kreatin isplativ samo za pojacanje snage tokom treninga a za masu bolje da se i ne uzima jer ce se samo dobiti volumizacija celije prilikom superhidriranja,samim tim i na telesnoj tezini,a ciste mase ne??
i kad pijem taj kreatin u toku dana,dal je najbolje da ga uzmem ujutro na prazan s. ili posle tr ??
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2011, 10:05:50 pre podne »

Njegov napredak je vise tvoje subjektivno opazanje. Valjda si citao na forumu o problemu retencije potkozne vode, koji je posebno izrazen pri upotrebi kreatina i jaceg unosa UH. S obzirom da ne pazi na ishranu to znaci da su UH dominantni u njegovoj ishran.

On verovatno nije nikada ni imao zavidnu definiciju, pa ti mislis da je njegov napredak posledica povecanja misicne mase a ne podnadutosti. Da je bi u dobroj formi pre pocetka upotrebe kreatina na taj nacin, primetio bi drastican pad njegove forme na racun povecanja volumena.

Kad prestane sa upotrebom kreatina smanjice se i retencija vode, a ti ces pomisliti kako se izduvao, otisli mu misici. Odatle i mit da kad uzimas kreatin rastes brzo, al cim prestanes odmah se izduvas...


P.S. Ako si ti pak ubedjen da su to misici sto dobija, posalji ga Alenu...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2011, 09:11:33 pre podne »

Pa tvoj ortak je onda stvoren za ovaj sport, reci mu da treba da se takmiči kad mu se sve tako "lepi" samo od kreatina, evo ja ću ga za džaba trenirati kad je tako veliki potencijal, bez zezeanja.

Što se tiče tih pauza...sa tobom uvek ista priča brate, stalno tražiš nekog svetog grala...i opet ti ponavljam ako ti trening daje rezultate onda ne menjaš trening, a ako ne daje onda menjaš i nema mnogo pameti, seti se samo da je ovo dizanje tegova u pitanju, a ne kvantna mehanika ;)

To koliko ćeš raditi pauze je nebitno, bitno je da li imaš rezultate ili ne?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2011, 08:37:18 pre podne »

mogu ce je jer ti drugar ima dobru genetiku pa napreduje lep,samo je pitanje u kom trenutku ce stagnirati njegov napredak!
ti radi pun pokret i koncentrisi se na polako spustanje i blagu zadrsku u flexiji.


a sto se tice pauza pretpostavlljam da ih skracujes da bi sto pre zavrsio trening,neka ti trening traje sat do sat i 20 ako radis dve grupe misica,i radi manje serija i vezbi a malo vece pauze slobodno do minut pa i minut i 15 ako ti treba kod nekih jacih vezbi sa vecim tezinama!
i misicima a i cns u je potreban odmor. moje pazue su otrpilike 45-60sec recimo kad radim bench press ili military potisak
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2011, 08:39:57 pre podne od strane galac » Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2011, 03:54:17 pre podne »

Radim trening 6 puta nedeljno ,pogadjam svaki misic 2 puta nedeljno.Trening mi je dosta naporan sa obzirom da radim pauze izmedju serija od 30 sekund,ali zbog toga nemogu da dizem velike tezine...barem mi se tako cini...ispravite me ako gresim ali misic se mnogo brze oporavlja od CNS-a...
Sto dalje znaci da ja ne mogu da guram velike tezine a cilj mi je da pocnem da radim sa malo vecim tezinama.
Pitanje je,da li bi trebao nekada da ubacim vece pauze?ili da radim ovako kako mi odgovara,jer stvarno mi je previse kad odmaram minut..


I jos nesto....Imam jednog kolegu iz teretane.On naime radi skoro svaku vezbu dosta brze nego sto bi po meni trebalo ...na negativna ponavljanja ulaze minimum otpora...a dize ili gura dosta brzo...ali ipak napreduje ,i to samo uzima kreatin monohidrat sto je provereno(nemojte mi price o testosteronima i cudima i kako to kriju vise od pedofilije i ostale prazne price nego je bas provereno) i nista vise. Nema neku posebnu ishranu nego eto sve mu se lepi .Kako je to moguce? Da li treba izvoditi neke vezbe na taj nacin ?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.