TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:52:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za GRUDI - made by Zoltan Kozma  (Pročitano 3577 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2011, 12:56:10 pre podne »

Druga vezba kontra kosi potisak bucicama je isto jedna od retkih tezih vezbi koja se najcesce po teretanama izbegava a posle se svi cude zasto nemaju podcrtane grudi.Eto moje tajne dobrih ploca kada se pogleda ta donja crta.Nije laka vezba ali se kod nje maksimalno trudim prilikom njenoga izvodjenja.Volim rad sa bucicama jer imam tu punu kontrolu pokreta i pogadjam onaj deo grudi koji ja zelim.
Prva slika pokazuje sam polozaj koji zauzimam pre pocetka podizanja bucica i tu se vidi koliko ih spustam.Disanje je isto kao i kod ravnog potiska koji sam objasnio gore.Skrecem pocetnicima paznju da je ova vezba veoma opasna i da se mora paziti na pokret ruku kao i same sake.Postoji mogucnost da vam zglob ili sama saka otkazu i bucica padne.Iz tog razloga savetujm vam da uvek radite sa trening partnerom koji ce biti tu ako ustreba.
Druga slika prikazuje samo podizanje bucica i posle toga lagano vracam u prvobitni polozaj.
Vezbu isto radim cetiri serije u proseku,nekad manje nekad vise u zavisnosti od plana a on se menja i kod mene varira.Prva serija je zagrevanje do 20 ponavljanja a ostale su vec sa tezinama koje mou podici 6-8 puta.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2011, 12:37:28 pre podne »

Zaista mnogo pitanja dobijam od vezbaca kako sam uspeo da nabijem toliko velike i lepe ploce koje su zaista na meni jedna od najboljih partija.Odgovor ne lezi u genetici iako to svi garant na prvi pogled pomisle.Sve je u teskom i mukotrpnome radu koji je dugi niz godina iza mene.Mnogo programa,isprobavanja raznih sistema vezbanja su na kraju urodila plodom da sam nasao nesto sto meni odgovara.
U sledecem tekstu koji sledi nije moje pametovanje svima vama kako treba da radite vec je prikaz nekog mog sistema vezbi kako sam ja radio i kako sam uspeo u onome sto sam zeleo.Prvo cu postavii slike sa opisima vezbi a zatim cu napisati i neke svoje kombinacije to jest programe kako radim grudi sto se tice ponavljanja itd..
Ja cu vam dati smernice,a na vama ostavljam da odaberete hocete li me slediti ili ne.

POTISAK SA RAVNE KLUPE BUCICAMA:

- Definitivno jedna od mojih omiljenih vezbi koju sa apetitom toliko forsiram da se vecina vezbaca zgrozi kada vidikolike tezine podizem.Jednostavno ova mi vezba naprosto lezi najvise i kada nju radim osecam onu pravu punocu grudi.Radim je sam i iskren da budem ne volim dami niko dodaje bucice vec ih ja sam uzmem kao sto je prikazano na ovoj prvoj slici,udahnem duboko,obratim jako racuna oko stiska na bucice jer tezina od 50kg nije za zezanje i ukoliko je nisam dobro uhvatio a zamahnem prilikom podizanja moze svasta da se desi.Da bi se to izbeglo naravno morate imati jak hvat a i to se posebno vezba.
Na drugoj slici je polozaj pre samog izvodjenja i pocetka rada te vezbe.To je otprilike koliko spustam bucice kada idu dole sasvim polako i lagano vodeci racuna oko disanja.Kada podizem bucice onda ide izdah na usta i to tako da pratim podizanje od pocetka do kraja.Kada dodjem do kraja pokreta sa bucicama onda se izdisaj zavrsava a kada spustam vrsim udisaj na nos.
Na trecoj slici se vidi moj pun pokret do gore i to je takozvana zavrsnica gde sacekam sekund ili dva pa polako vracam dole bucice.
Ovo je vezba koju uglavnom radim do cetiri serije ali neretko i sest.Prva je uglavnom sa jako laganom tezinom koju radim do 20 puta a ostalesu sa vecim tezinama koje podizem u proseku 6-8 puta sto je sasvim dovoljno da imam osecaj da ce mi grudi eksplodirati.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.