TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:07:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za TRICEPS - made by Zoltan Kozma  (Pročitano 3858 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2015, 10:16:49 pre podne »

Sem vežbi sa masu Tricepsa i njegovu snagu gde volim da radim do otkaza kao što je na snimku gore, isto tako rad na sajlama mi je veoma bitan.
Kada završim sa onim teškim vežbama gde jako forsiram sa težinama kao što su propadanja, volim na kraju treninga malo ispucati baš sa ovom vežbom kao što je na slici dole prikazano.
Radim podosta ponavljanja sve dok ne osetim da će mišić pući koliko se naduvao.Ali pokreti mi nisu brzi već sporiji gde se maksimalno trudim da svaki pokret izvedem od početka do kraja trudeći se da mišić svakim ponavljanjem maksimalno pogodim.


screen shot pc
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2013, 09:11:25 posle podne »

triceps je partija koja je zaslužna za našu veličinu i obim ruke.Većina početnika misli da je za to zaslužan biceps ali greše.
Evo snimka moje omiljene vežbe koju inače jako preferiram i iz razloga jer mi je potrebna za Armwrestling zbog press tehnike gde triceps igra veoma važnu odluku.
Snimljeno je 12.1.2013god Popeye Gym Novi Sad.
Visina 190cm težina oko 100kg
Na snimku sam radio sa 53kg na sebi u šestoj seriji.

https://www.youtube.com/watch?v=FDndjCzIHvg&feature=player_detailpage
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2011, 07:12:05 posle podne »

Druga vezba koju volim da radim je spustanje bucice i nju bas radim do maksimuma.Krecem sa malom tezinom i radim do 6-8 serija od 4 do 10 ponavljanja.Vezbu gledam da izvodim tako da spustam dotle dok osetim da je misic pod kontrakcijom a isto i tako i podizem.
Najvaznije mi je da osetim misic kako radi i trudim se da je svako ponavljanje veoma sporo do granice otkaza.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2011, 08:09:08 posle podne »

Velicina ruke je oduvek bila opsesija mladih sportista koji su tek ulazili u svet bodi bildinga.Ogromna ruka sa jasnim crtama i obimima je nesto sto se vidi i kroz duks sto je u krugovima muskaraca (pogotovu mladje populacije) veoma cenjeno i bitno.Ali vecina vezbaca gresi kada misli da samo misic bicepsa daje tu ruku da izgleda toliko veliko i mocno.NE! tu jaku bitnu ulog igra i triceps -troglavi misic koji je jako bitan.
U tekstovima koji ce slediti u nekoliko nastavaka davacu opise vezbi kojima sam ja svoj triceps uspeo da nabildujem onako kako ja zelim da mi ruka ide i preko 50cm na mojih 190cm visine.Sve vezbe,nacin izvodjenja,ponavljanja itd..je moj licni nacin i ne mora da znaci da ce se svima svideti.Ali meni je dao uspeha a mozda ce vama biti smernica preko koje mozete sami sebi napraviti program uspeha.

-Prva slika predstavlja meni jako omiljenu vezbu uski bench.Omiljena mi je iz razlga sto na njoj mislim da ce mi triceps puci koliko se naduva.Izvodim je tako st su laktovi uvek uz telo i kada spustam sipku i kada podizem.Kada se sipka spusta onda su oni skroz uz telo ali nikada ne spustam do grudi vec nekoliko santimetara u visinu trudeci se da osetim maksimalnu kontrakciju misica.Radim pokret veoma sporo pazeci da to bude pravilno.
-Na drugoj slici se vidi koliko podizem u visinu i koliki je razmak saka.Mada i sam razmak mi varira ali recimo da je to neki najcesci hvat kao sto je na slikama.Iako deluje kao laka vezba ona to nikako nije i mnogo je teza uglavnom svim vezbacima nego klasican bench.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.