TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 06:11:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Body pump by Les Mills  (Pročitano 7944 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Februar 14, 2012, 02:40:47 posle podne »

Čim budem planirao da uradim lobotomiju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Killer B
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2012, 11:52:15 pre podne »

70% muske populacije cini moj cas, moj predlog je da dodjes i da probas cas pa onda da nam das kritiku ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2012, 04:40:11 posle podne »

Ono na šta ja ciljam je da ako nema konstantnog preopterećivanja mišića nema priče o izgradnji novog mišića ili snage, samo o održavanju ili nekoj rekreaciji, tako da i ovaj kao i drugi sistemi treninga su tu samo da potroše nešto malo kalorija i da zabave, uglavnom, žensku populaciju rekreativaca pošto je njima ionako raspon pažnje u sportu veoma kratak.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Killer B
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2012, 01:57:35 posle podne »

Svaciji trening se razlikuje po njegovim potrebama, jednostavno moje potrebe za sada nisu naginjale ka toj kilazi... Navise sam dizala 80kg na svoju tezinu mislim da mi je to bilo dovoljno... ne takmicim se nego jednostavno odrzavam formu i zdravlje :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2012, 07:48:36 posle podne »

Aj prvo pitanje za tebe, kad ste zadnji put koristili 100kg na čučnju za vaše treninge?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Killer B
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2012, 09:59:51 pre podne »

Naravno, postujemo svacije misljenje, svi smo mi razlicitog karaktera te svakome odgovara nesto drugo, jako bi smo voleli da znamo gde ste pratili trenige?
Progresija u tezinama postoji, mogu tvrditi iz licnog iskustva jer u odnosu na moj pocetak i sada nakon 3 godine rada BODYPUMP™ treninga tezine koje koristim su minimum duplo vece kao i izgradjena misicna masa...
Takodje pitanje za vas, da li ste samo gledali ili ste i probali da radite program?
Moja prva ljubav je teretana tako da vas apsolutno razumem o cemu pricate, ali iz iskustva na mojim casovima mogu samo reci da je efekat vezbanja BODYPUMP™ jednak treningu u teretani uz kontrolu trenera jer je to jedna od stvari koja je obavezna da se prodje obuka. Pre pocetka casa novi clan se upoznaje sa trenerom i dobija osnovne informacije o kilazama a tokom casa se naravno mnogo vise obraca paznja na njega nego na ostale ucesnike bas iz tog razloga ukoliko mu tehnika izvodjenja nije dobra.
Svesni smo da kvalitet trenera nekad opadne iz razloga sto prestanu da se trude ali zato svi mi imamo konstantne provere kvaliteta te postoji mogucnost i oduzimanja licence ukoliko se taj kvalitet ne zadovolji.
Na sajtu postoje samo "trejleri" programa koje kompanija poseduje to je isto kao kad izadje novi film u bioskopima, necemo ga valjda prvo odgledati na internetu pa onda otici u bioskop?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2012, 09:22:39 pre podne »

Bez uvrede prijatelju, ali prisustvovao sam više prilika i video koliko vi instruktori obraćate pažnju na formu izvoĂ°enja vežbi vaših vežbača, ali i ne krivim vas niste vi tu da obratite pažnju na sve njih nego da odradite čas i zaradite pare.

Vežbe koje koristite u svojim treninzima i vežbanje u grupama su jedine dve stvari koje su da kažem dobre, ali sve ostalo je pogrešno.

Niko neće izgraditi mišićnu masu bez neke progresije u težinama koje se rade, niko neće izgraditi nikakav izgled izvoĂ°enjem vežbi pogrešno, a od vas instruktora neće naučiti jer čak i na zvaničnom sajtu postoje samo šture upute na par kratkih video snimaka i definitivno se neće postići neki efekat na dobijanje mišićne mase (osim onog u prvih par nedelja kod apsolutno neutreniranih osoba kao posledica adaptacije na šokiranje sistema) sa vežbanjem koje ne dozvoljava gotovo nikakavu pauzu izmeĂ°u serija...

Ono što se može postići, a verujem da sam to već i rekao je da se ovakav vid treninga može koristiti kod ljudi koji već znaju pravilno da vežbaju i koji žele da sagore koju kaloriju više, ali o nekoj izgradnji mišićne mase ili "oblikovanju" (šta god to bilo) nema nikakave priče...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Killer B
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2012, 09:08:51 pre podne »

Postovanje,
imam malu ispravku za Alena sto se tice koncepta treninga BODYPUMP™.
BODYPUMP™ je originalni licencirani LES MILLS™ program sa sipkom i tegovima koji ima za cilj da oblikuje, tonira i ojaca celo telo za kratak vremenski period.
Specificnost BODYPUMP™ programa jeste u "REP EFECT" tj. u velikim ponavljajucim pokretima koji omogucavaju topljenje masti, izdrzljivost u snazi i "isecenu" definiciju (naravno uz odgovarajucu ishranu kao i kod svih ostalih metoda treninga). Zbog velikih ponavljanja stavljaju se nesto manje tezine nego one koje bi inace stavljali u teretani kako bi vezbac mogao da uz sto pravilniju tehniku zavrsi cas do kraja uspesno. Dakle sa BODYPUMP™ programom ne moze se dobiti bilderska masa zato se ne mogu ni poprediti. Za mesec dana (3xned) redovni vezbaci mogu da preoblikuju svoje telo jako dobro i uz to bice im mnogo zanimljivije da rade trening u drustvu.
Trening se bazira po principu koregorafije koja prati najnovije klubske hitove sto vezbacu omogucava da sto lakse, brze i zabavnije prodje kroz trening do kraja. Svaka pesma radi odredjenu grupu misica (1. zagrevanje; 2. cucnjevi; 3. grudi; 4. ledja.....) a ritam pesme takodje diktira i ritam izvodjenja vezbi, tako da ako radimo jedan isti pokret u drugacijem ritmu pogadjamo razlicite tipove misicnih vlakana sto omogucava brzi efekat treniinga.
Za pocetnike se uvek preporucuje manja kilaza kako bi naucili pravilnu tehniku pre svega a kasnije ih instruktor upucuje na vece kilaze kako bi napredovali brze. Koreografije i muzika se menjaju na 3 meseca tako da ako su nam na primer cucnjevi ili iskoraci bili laki u prethodnom izdanju u novom su jaci ili obratno od pa treba redukovati kilazu kako bi efekat vezbe bio sto bolji.
Svako ko zeli da postane BODYPUMP™ instruktor mora da prodje "sablonsku" obuku koja ima za cilj da obuci instruktore kako da sto bolje prenesu dozivljaj i efekat treninga na vezbace i obuku prolaze samo oni kojima to podje za rukom.
Na zalost kod nas se jos uvek mogu naci instruktori bez obuke i koji rade isti program pokusavaljuci da izimitiraju isti sto dovodi do ne tako dobre reputacije programa. Na LES MILLS™ sajtu se mogu naci klubovi u kojima rade licencirani treneri ukoliko je neko zainteresovan da radi sa profesionalcima. Beograd poseduje 3 nacionalna prezentera (ELITE) i 2 pomocna trenera (ADVANCE).
Sto se tice ne obracanja paznje na tehniku izvodjenja i dranje trenera uz muziku :) mislim da je to cesci problem u teretanama jer danas je svako trener ko malo duze vezba u teretani bez zavrsene strucne skole ( i ne mislim na DIF koja osposobljava za profesore fizicke kulture jer oni nemaju znanje fitnessa) i prepisu sa interneta tudje treninge pa odjednom dobiju zvanje trenera teretane. A mislim da svi mi pustimo glas kad nam je nesto tesko i treba nam malo dodatne motivacije ;)
Ja vas najljubaznije pozivam da posetite neku od nasih teretana sa LES MILLS™ licencom i da isprobate trenig BODYPUMP™ .
S' postovanjem
ADVANCE BODYPUMP™ Instruktor
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2012, 08:57:59 pre podne »

Pa čitav koncept Body Pump treninga je nastao iz jednog jednostavnog razloga, a to je što je neko pametan shvatio da trening sa tegovima ima najviše efekta na telesnu kompoziciju (da iskoristim taj izraz).

Sa druge strane ista ta osoba je bila jako svesna da grupni treninzi donose najviše novaca i tako je nastala čitava grupacija treninga koje prolaze pod Body Pump imenom, rade se u grupi i izvode se sa tegovima.

Ideja nije loša kao koncept, ali u suštini ne radi kako bi trebala da radi. Postoji nekoliko razloga za to.

Ne postoji progresija treninga i kilaža. Svaki trening je isti ili sa minimlanim izmenama, što ne bi trebalo biti problem da nije činjenice da se kilaže menjaju uz neku razumnu progresiju. Ovako su instruktori (koji imaju šablonsku obuku koja se opet svodina to kako da se dereš na masu uz neku muziku:) naučeni da ti kažu da uzmeš kilažu koja ti odgovara, a to nikada nikome nije pomoglo da napreduje...

TakoĂ°e, problem koji se javlja je ne postojanje pauze i viĂ°a se otkazivanje stiska što je tipično za slabije učesnike treninga i većma devojke.

Najveći problem je što niko ne stavlja akcenat na pravilno izvoĂ°enje vežbi. Na njihovom sajtu imaš jednu sekciju gde možeš pogledati instrukcione snimke, ali na samom treningu je forma zanemarena. ovo dodatno utiče na smanjenje kilaža sa kojima se radi i na kraju opet nikakav efekat.

Jedina korist od ovakvog treninga je sagorevanje kalorija, ali sve to se može mnogo bolje postići nekim klasičnim aktivnostima u teretani...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2011, 03:25:18 posle podne »

Pozdrav,

interesuje me da li neko ima vise informacija o ovom nacinu treniranja, njegovoj primeni,
uticaju na rast misica (u okolnostima izbalansirane ishrane i ostalih stavki), topljenju masnog tkiva...?
HVALA!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 17 upita.