TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:32:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kada treba promeniti vežbe  (Pročitano 7215 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2012, 12:13:36 pre podne »

Taj deo "nisam ješan" dobro mi je poznat. :S I ja kuburim sa tim problemom i krpim ga tako što imam dosta izblendovane hrane na meniju. Da popijem mogu puno, ali ne i da pojedem. :D
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #10 poslato: Januar 22, 2012, 11:17:35 posle podne »

Pa jesam, mada mislim da bi imao bar 70% bolje rezultate da ne zabusavam sa ishranom, nisam nesto jeshan, a sto se tice treninga oni su 101% mucni, jaki i meni uvek zanimljivi:)
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Januar 22, 2012, 05:19:29 posle podne »

A, jesi zadovoljan svojim rezultatima, tj. napretkom?
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #8 poslato: Januar 22, 2012, 03:28:06 posle podne »

Iskren da budem, trening nisam menjao vec 2 godine sigurno, 5x nedeljno - rutina. Nekad ubacim po neku sitnicu pa ako mi prija ostavim a ako ne, peglam po starom...Ne znam koliko je pametno, ali prosto rob sam rutine i nikad mi nije dosadno.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2012, 11:03:36 posle podne »

Ma, to je sasvim normalna pojava, nema šta ja da znam. :D Imam i ja jače upale kada isprobam neku novu vežbu. Ne samo vežbu, već i kada ubacim super serije, forsirana ponavljanja, opadajuće serije... Maltene, bilo šta da promenim, osetiću drugačiju upalu.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2012, 09:57:59 posle podne »

kako si znao? :) stvarno imam jace upale kad ubacim nove vezbe, kao da nisam u formi... bas me zanima da li je i drugima tako???
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2012, 12:12:35 posle podne »

I onda bude upale, zar ne? :)
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2012, 05:56:48 posle podne »

pametno :) meni se desi sto kazes ti da zaboravim na neke vezbe ali vidim da mi nesto fali i setim ih se i ubacim :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2012, 12:14:50 pre podne »

Verujem da je tako. :) Raznovrsnost je ono na šta obraćam najveću pažnju kako bih izbegao monotoniju i prezasićenost nekim vežbama. Često pratim instinkt i radim vežbu koja mi u tom trenutku "najbolje leži", a u skladu sa mišićnom partijom koju sam planirao trenirati.

I nikada ne "zaboravljam" vežbe, pa da mi se desi da neku nisam radio mesecima(od onih koje mi odgovaraju, naravno).
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2012, 07:27:19 posle podne »

Prva recenica je zabola pravo u metu :D i kod mene a i kod mnogih koje znam ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2012, 03:25:31 posle podne »

Kada treba menjati vežbe?

Ljudi su navikli da menjaju vežbe na svake 3-4 nedelje i to bez ikakvog jasnog razloga osim da su to pročitali u fitness magazinima. U ovom artiklu pokušaćemo da vam objasnimo kada je pravo vreme za promenu vežbi.

Trening slabih delova mišića:
Ako su vam neke mišićne partije slabije ili zaostaju za ostalima, promena vežbi je odličan način za rešenje problema.
Npr, ako su vam slabi kvadricepsi, imalo bi smisla promeniti standardni čučanj za čučanj na smit mašini. Isto tako, ako mislite da vas slabi tricepsi koče na putu ka jačem benču, dobar izbor bi bio uski benč pres. Ukoliko mislite da su vam grudi slabije ili da ste slabiji u donjem delu benč presa, široki hvat bi bio dobar izbor za promenu.

Mogućnost da osetite i istežete mišić: Verovatno ste primetili da sa odreĂ°enim vežbama bolje osećate i istežete mišić. Kada menjate vežbe, uvek se opredelite da naĂ°ete vežbe koje vam pružaju takav osećaj.

Primera radi, svi znamo da su grudi mišić koji se najviše angažuje kod benča. No, neki ljudi imaju problem da osete mišić prilikom izvoĂ°enja potiska šipkom, pa se opredeljuju za potisak bučicama i to im daje mnogo bolji osećaj. Razlozi mogu biti mnogobrojni.

Struktura mišića: Struktura i biomehanika mišića odreĂ°uju koliko vežbi je potrebno za odreĂ°enu mišićnu grupu. Npr, potrebne su vam dve vežbe da bi stimulisali triceps – jedna za dugu glavu i jedna za spoljnu i srednju glavu. Duga glava se može efikasno angažovati samo kada vam je ruka iznad glave(npr, triceps potisak sa čela).



Trapez je još jedan mišić za koji je potrebno više od jedne vežbe da bi se kvalitetno stimulisao, zato što ima jedinstvenu strukturu. Menjajte vežbe tako da bacite akcenat na gornja, srednja i donja mišićna vlakna.

Smanjenje opterećenja ili potpuni odmor jednog dela mišića: Ovo ima smisla samo ako promenom vežbe stimulišete neki drugi deo istog mišića. Na taj način ćete smanjiti tenziju ili odmoriti deo koji ste stimulisali ranije izvoĂ°enom vežbom. Npr, ako preĂ°ete sa ravnog na kosi benč, vi ćete smanjiti opterećenje sa donjeg dela grudi i prebaciti ga na gornji. Ali, ako biste ravni benč zamenili kontra kosim ili samo umesto šipke uzeli bučice, vi ćete i dalje opterećivati isti(donji) deo grudi.

Raznovrstnost: Da bi se prečila pojava monotonosti i dosade na treningu, neophodna je raznovrsnost. Namerno je stavljena kao poslednja na listi. To što ćete raznovrsnošću možda sprečiti pojavu monotonosti svakako neće dovesti do većeg mišićnog rasta samo po sebi. Ako želite da ostvarite odreĂ°ene ciljeve, možda ćete morati da činite i stvari koje baš ne volite.

Preporuke:

- Držite se odreĂ°ene vežbe barem 12 nedelja. Telu je potrebno nekoliko nedelja da se privikne na novu vežbu i da vam omogući da na njoj postignete najveće moguće težine. Dakle, ako menjate vežbe na svakih 4-6 nedelja, ne dozvoljavate mišićima da izvuku pun benifit od odreĂ°ene vežbe.

- Menjajte vežbe ali imajte ovu prethodnu stavku na umu. Tako ćete naučiti mnogo više od pukog i nasumičnog menjanja vežbi.


Izvor: http://www.exercisebiology.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.