TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:53:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 4 razloga zbog kojih ne napredujete  (Pročitano 4857 puta)
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #9 poslato: Januar 21, 2012, 10:12:11 posle podne »

Tako je, to je istina, ali opet ce doci period kada se treba vratiti osnovama i bataliti filozofiju :)

Treba slushati svoje telo, kad se to nauchi, to je to...
nemoj da dajes pogresne savete, vidis sta se desava kada slusas telo :D
ja kad bih slusao telo non stop bi radio grudi i ruke tj. ne bi napredovao :D

u svakom slucaju postoji neki razlog zasto veliki broj ljudi u mojoj teretani konstantno izgleda isto a trenira jako dugo
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #8 poslato: Januar 15, 2012, 12:26:59 posle podne »

Hahahahahhaahahah e to je to! :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Januar 15, 2012, 12:22:01 posle podne »

Imam druga koji uvek sluša  svoje telo. Dogovorimo se da zajedno treniramo u 12h. Zvoni mu alarm oko 10h, isključuje alarm i odmah bira moj broj i kaže "Jok, ne trenira mi se danas. Spava mi se. Ćao!". :D
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #6 poslato: Januar 14, 2012, 07:07:58 posle podne »

Tako je, to je istina, ali opet ce doci period kada se treba vratiti osnovama i bataliti filozofiju :)

Treba slushati svoje telo, kad se to nauchi, to je to...

Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2012, 05:55:05 posle podne »

Pa da, to je glavni problem. Svako ima svoju filozofiju i kada je svako ispricha ispadne da zna i onda nastaje zbrka. Ja sam to hvala Bogu davno prestao da slusham.

Meni je najveci problem bilo komplikovanje. Bude kul neshto u pochetku i onda nishta, stop. Valja se nekada vratiti dobrim starim osnovama ;)

osnove vaze za sve a kasnije treba biti majstor pa naci finese koje su jedinstvene za svakog
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2012, 11:51:32 pre podne »

Pa da, to je glavni problem. Svako ima svoju filozofiju i kada je svako ispricha ispadne da zna i onda nastaje zbrka. Ja sam to hvala Bogu davno prestao da slusham.

Meni je najveci problem bilo komplikovanje. Bude kul neshto u pochetku i onda nishta, stop. Valja se nekada vratiti dobrim starim osnovama ;)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2012, 11:39:08 pre podne »

Mogu da zamislim haos  u glavi od toliko različitih, pa čak i kontradiktornih informacija. :D
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2012, 07:23:40 posle podne »

odlicno napisano. ja definitivno slusam i previse ljudi ili sam barem slusao  ... sada gledam da pratim samo nekoliko pa kombinujem :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2012, 03:19:18 posle podne »

4 razloga zbog kojih ne napredujete
by Mike Robertson



"Hej, možeš li da mi pogledaš ovaj trening program i vidiš zašto ne napredujem?"  - Ovo je pitanje sa kojim ste se verovatno susreli. Ali, da li je zaista tako jednostavno na osnovu trening programa uočiti problem?

Primera radi, imate auto kojim niste baš zadovoljni ali ne preduzimate ništa jer i dalje završava posao, a onda vas jednog dana izda i totalno otkaže. Hoćete li gledati šta se dešavalo samo tog dana, kako biste utvrdili šta je urzokovalo otkazivanje auta, ili ćete se osvrnuti unazad i pokušati da pronaĂ°ete uzroke u prošlosti? Taj konačni kvar se pripremao danima, mesecima a možda i godinama unazad.

Vaš auto i vaše telo mnogo su sličniji jedno drugom nego što mislite. Sada ćete videti 4 razloga zbog kojih ne napredujete i kakvi bi bili poduhvati ka rešavanju svakog od njih.

Neodlučni ste u svojim ciljevima

Da li vam je poznat naredni scenario? Pročitali ste jedan bb članak i iz njega ste shvatili da ste dosta sitni. Pojačavate suplementaciju, radite čučnjeve kao i svaki dobar vežbač i brojka na vagi počinje da raste. Primećujete da ste postali krupniji, a naročito kad obučete usku majicu i u petak uveče izaĂ°ete u grad.

A, onda pročitate članak o mršavljenju i to vas baca u razmišljanje. Koja vajda od toga biti veliki kada ne vidite svoje trbušnjake?! - pitate se vi. Zaokrećete svoju ishranu i trening za 180 stepeni i skidate sve ono što ste nabacili, samo da bi uspeli da vidite prvi red pločica i to samo pod najboljim svetlosnim uslovima.

Na našem sajtu pronalazite naredni članak, čitate ga i shvatate odjednom da ličite na Skreča iz čuvene serije Zvono kao spas. Opet menjate kurs i odlučujete da postanete jači.

Vidite li na šta ciljam? Da li primećujete kuda ovo vodi? Ako ste ozbiljni u svojim namerama, morate imati jedan dugoročni cilj, koji je sastavljen iz nekoliko kratkoročnih kako biste ostali motivisani.

Šta preduzeti: Zapišite kako biste želeli da izgledate za godinu dana. Da li hoćete da nabacite 5kg ili možda da smršate toliko? Želite li da pojačate čučanj za 50kg? A, onda krenite unazad – šta treba da uradim da bih ostvario taj cilj? Ako želite da pojačate čučanj, morate naći odgovarajući trening program koji će vas odvesti ka tome. Pri tom, morate postaviti i kratkoročne ciljeve poput, recimo, da svakog meseca pojačate čučanj za po 5kg. Ti kratkoročni ciljevi održaće vas na putu ka konačnom cilju.

Imate previše prioriteta


Pretpostavimo da ste odlučili da postanete jači. Pre svega, čestitka. Svakako postoje mnogo gori ciljevi nego da pojačate benč, mrtvo ili čučanj. Dakle, čitate sve o treninzima snage – blok periodizacija, 5x5. 5-3-1, 3x3 itd, itd...

Počinjete sa programom koji više liči na zbrku od 25 različitih programa zbijenih u jedan džinovski  četvoronedeljni ciklus. Umesto da imate jedan prost cilj sa svojim trening programom, vi pokušavate da istovremeno dobijete na snazi, eksplozivnosti, brzini, hipertrofiji...

Početnici možda i neće imati problema sa ovakvim programom. Oni mogu raditi bilo šta u teretani i postaće jači nego što su bili pre nego što su krenuli u teretanu. Ma, čak i neki vežbači sa srednjim stažom mogu se na kratke staze provući sa ovakvim programom. Ali, što ste jači i iskusniji, morate imati specifičniji pristup trening ciklusima.

Šta preduzeti: kada pišete vaš naredni trening program, budite specifičniji i odredite jedan glavni i jedan sporedni cilj. Ništa više od toga. I, zapamtite – jedan trening program je jedan trening program. Ne možete u njemu zgurati sve vežbe i sve moguće kombinacije serija i broja ponavljanja.

Slušate previše ljudi

Kada se radi o treningu, shvatite da svako ima svoje razmišljenje o njemu. Svako drugačije vidi šta je dobar trening, koje su dobre tehnike a koje ne, šta je bolje za vas... Možda će vas iznenaditi, ali ja se redovno srećem sa tim da ljudi dolaze u moju teretanu, gledaju me kako treniram, prilaze mi i pričaju mi šta misle.

"Trebao bi više da radiš to i to."
"Zašto ne radiš veći broj ponavljanja te i te vežbe?"
"Ako radiš ovu vežbu, bićeš razvijen kao što sam ja." itd, itd....

Ako slušate sve njih, samo ćete se zbuniti i izgubiti na putu ka svojim ciljevima. Umesto toga, odlučite se da slušate i pratite samo jedno ili dvoje – one koje poštujete i od kojih želite više da naučite.

Šta preduzeti: jednom kada utvrdite svoj cilj, pronaĂ°ite trenera kojeg poštujete i čijim metodama verujete. Dajte sve od sebe da uĂ°ete u suštinu njegove filozofije, tako da budete spremni kada neko želi da

Postoji mnogo metoda treniranja, a vi morate naći onaj koji vama lično odgovora. Ne postoji savršeni trener ali, kada nastupe teški periodi stagnacije, morate se obratiti za pomoć onome kome verujete i čiji rad cenite.

Ne možete biti objektivni prema sebi

Veoma je teško realno sagledati sebe. Može biti problem u vašoj tehnici. Da li ste zaista sigurni da ništa više ne možete učiniti po tom pitanju?

Možda je reč o slabosti neke grupe mišića... Da li ste zaista sigurni da imate odlično izbalansirane mišićne partije? Možda postoji mišić koji treba još razviti? Možda postoji vežba koju treba ubaciti u igru.

Sasvim sigurno postoji razlog zašto i najbolji treneri sveta plate druge trenere da im napišu trening program i sagledaju njihove tehnike izvoĂ°enja. Ja sam u ovom poslu 11 godina, ali da nema mog poslovnog partnera i mog trening partnera, ne znam gde bih bio.

Ako ste čvrsto rešili da svoju formu prebacite na naredni-viši nivo, potreban vam je mentor ili trenere. Nije bitno da li želite snagu, masu, definiciju, brzinu ili nešto peto, velike su šanse da tamo negde postoji čovek koji će vas realnije sagledati i proceniti od vas samih i čovek sa većim znanjem od vas. Verujte mi, ovaj mali "trik" može napraviti presudne izmene u vašem treningu.

Šta preduzeti: NaĂ°ite trenera ili trening partnera voljnog da vas realno proceni i da vam povratno mišljenje o vašem treningu. Ako imate para, uzimanje trenera bio bi odličan potez.
Ako nemate para, naĂ°ite trening partnera koji ima dovoljno znanja i sposoban je da vas objektivno sagleda i uoči problem.

I obratite pažnju – gomila je onih koji će vam se naći u ulozi spotera i vikati "sam, sam, tvoja je težina", ali se na prste jedne ruke mogu pobrojati dobri trening partneri. Stoga, ako pronaĂ°ete jednog takvog, čuvajte ga uz sebe kao suvo zlato.



Izvor: http://www.t-nation.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.161 sekundi sa 17 upita.