TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395235 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 07:08:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jacanje imuniteta??!!  (Pročitano 10620 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Mart 08, 2012, 02:52:37 posle podne »

slažem se sa biohemom stimd a to uglavnom važi za decu koja tek stvarju imunitet na razne bezopasne mikrobe i druge strane antigene...

i pre multivitamina, naravno što više zdrave klope
staviš ih pod stakleno zvono pa dobiješ silne alergije...

Još prenosiš strah tj stres i nešto gena i eto ti malog astmatičara
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #15 poslato: Mart 08, 2012, 02:36:39 posle podne »

Da, ali je takoĂ°e neverovatna greška "to je virusna infekcija, antibiotik ti ne treba jer on ne deluje na viruse". A sekundarna infekcija neka vozi... izgura to organizam nekako, ali neke promene tj oštećenja na organima (tipa pluća) pogotovo ako si kao klinac preživljavao jednu za drugom jer lekar nije smatrao da treba da ti da antibiotik... Zloupotreba antibiotika je jedno. O5 da nije antibiotika, masovno bi umirali od nekih stvari koje danas smatramo bezveznim prehladama. Antibiotici imaju svoje mesto - zavisi od slučaja, od toga zavisi i koji antibiotik, a naravno o5 ne treba ni ići pod stakleno zvono i uspavati imuni sistem.

A da ne pričam što u životu nisam video da te lekar pošalje da uradiš antibiogram kako bi ti prepisao nešto što nije AMOX ili hemomicin. o5 no dobro...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Mart 08, 2012, 12:14:39 posle podne »

Zloupotreba antibiotika je velika, zato se smanjuje njihkova efikasnost. Iz tog razloga je i ukinuta kupovina ab na slobodno...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Mart 08, 2012, 11:12:21 pre podne »

znam da nije baš u skladu sa temom, ali šokirana sam kako ljudi za svaku običnu prehladu uzimaju antibiotike... i to odmah najjače...

ja ih nisam pila 10 godina, samo pre godinu dana kad sam operisala umnjak, i mislim da organizam ne zna šta ga je snašlo :)

a temperaturu ne pamtim kad sam imala.

I sad da mi neko kaže da suplementacija nije bitna :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Mart 08, 2012, 10:36:56 pre podne »

slažem se sa biohemom stimd a to uglavnom važi za decu koja tek stvarju imunitet na razne bezopasne mikrobe i druge strane antigene...

i pre multivitamina, naravno što više zdrave klope
staviš ih pod stakleno zvono pa dobiješ silne alergije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2012, 10:33:44 pre podne »

+ pranje ruku,  nediraj oči,  usta,  nos kada nisi siguran da su ti ruke čiste, izbegavaj da piješ kada nisi siguran iz kakvih čaša piješ,  dosta odmora i vodi računa da ti je uvek toplo....  MULTIVITAMINI!!!
pozz  :)

eh sad, a baš to je jedno veliko pitanje da li apsolutnim čuvanjem ustvari uspavljujemo "imunitet"... zdrava doza stimulacije imunog sistema je prilično neophodna osim ako nisi siguran da ćeš ostatak svog vremena provesti pod staklenim zvonom

naravno, daleko od toga da savetujem da ližeš prste posle rada sa mikrobima...
potpuno si u pravu, to što sam naveo odnosi se na period viroza, ako želimo da se zaštitimo od prehlada. Medjutim, ako želiš da gradiš imunitet sa zimskim virusima -samo napred!   ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Mart 07, 2012, 05:46:11 posle podne »

slažem se sa biohemom stimd a to uglavnom važi za decu koja tek stvarju imunitet na razne bezopasne mikrobe i druge strane antigene...

i pre multivitamina, naravno što više zdrave klope
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2012, 02:39:55 pre podne »

+ pranje ruku,  nediraj oči,  usta,  nos kada nisi siguran da su ti ruke čiste, izbegavaj da piješ kada nisi siguran iz kakvih čaša piješ,  dosta odmora i vodi računa da ti je uvek toplo....  MULTIVITAMINI!!!
pozz  :)

eh sad, a baš to je jedno veliko pitanje da li apsolutnim čuvanjem ustvari uspavljujemo "imunitet"... zdrava doza stimulacije imunog sistema je prilično neophodna osim ako nisi siguran da ćeš ostatak svog vremena provesti pod staklenim zvonom

naravno, daleko od toga da savetujem da ližeš prste posle rada sa mikrobima...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Januar 13, 2012, 01:16:49 pre podne »

+ pranje ruku,  nediraj oči,  usta,  nos kada nisi siguran da su ti ruke čiste, izbegavaj da piješ kada nisi siguran iz kakvih čaša piješ,  dosta odmora i vodi računa da ti je uvek toplo....  MULTIVITAMINI!!!
pozz  :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Januar 09, 2012, 10:50:31 posle podne »

Pozz ljudi, srecni vam svima novogodisnji i bozicni praznici..Hteo sam da pitam, posto inace nikako da me mimoidju prehlade i gripovi, te stalno pauziram, sta bih mogao da ubacim u suplementaciju sto se tice jacanja imuniteta???
Uglavnom neki jak multivitamin i glutamin,limun i grejp,i jaka ishrana sa crvenim mesom (junetina ili konjsko).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2012, 06:54:52 posle podne »

Bili Piton: šta da radim!  Ne volim ni ja!  Takav je poso...  ;)
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2012, 04:58:14 posle podne »

iskreno ne znam kako imate zivce da odgovarate na pitanja tipa "Brate sta da pijem za masu".. :D :D :D...ja pocnem da se tresem kad cujem klince u mojoj teretani sta pricaju...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: Januar 09, 2012, 03:53:30 posle podne »

np, kad se naĂ°e neko korisno i normalno pitanje, nije problem :)
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2012, 03:22:23 posle podne »

Biochemo, hvala ti sto si odvojio vremena da mi odgovoris, jako korisni saveti...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2012, 03:55:26 pre podne »

To sa "imunitetom" ti je vrlo pipava stvar. Imaš sve i svašta - od plain ol' vit C do propolisa i kojekakvih narodnih travki...

Nznm kakav vodiš život, koliko imaš godina, koje si kilaže, da li si sklon nekim prehladama, isl. - ali ono što možeš za sebe da uradiš jeste sledeće (pretpostavljam da se ono pauziram odnosi na treninge) -
1. - da ubaciš umerenu suplementaciju nekim multivitaminom (dakle 1 dnevno nekog multivitamineralnog preparata)
2 - da ubaciš možda jednu ili pola tablete onog "običnog" vitamina C posle obroka u nekom momentu tokom dana u odnosu na to kad si uneo multivitamin
3 - da pojedeš neku voćku tokom dana ako nisi sklon klopanju istog.
4- DA JEDEŠ - pola sata po ustajanju, pre (1-2h) i posle treninga (što pre) obavezno.
5- Spavaj barem 6h
6- gledaj da treniraš onoliko koliko treba (tj ne moraš da imaš 8 radnih dana nedeljno, niti da imaš uposlenih 4h u teretani - naĂ°i svoju gornju i donju granicu intenziteta).
7- oblači se odmah u duks u svlačionici umesto što se gledaš u ogledalu :P


možeš da probaš i sa glutaminom, mada je on dosta skupa stavka... Virus ako hoće da te strefi, strefiće te - ti na svoj imuni sistem tj imunitet možeš da utičeš vakcinom i eventualnom kakvom genskom terappijom. Ono što možeš da uradiš je da tvom telu olakšaš, time što ćeš A) smanjiti stres (koji je ultimativno oksidativni - cela ona priča oko slobodnih radikala) i B) pomoći telu da otkloni te radikale
Udari po ovim stavkama gore, pa vidi kako ti ide. ;)

Srećan Božić, i uzdravlje!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.177 sekundi sa 17 upita.