TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 11:21:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: hocu da smrsam, pomoc!  (Pročitano 8749 puta)
marabuba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2012, 01:08:48 posle podne »

   hehe, mozda je "malo" komplikovano, al kad se uhodas, kontam da je ok!
Za sitost sam se uverila, neverovatno, ali nisam gladna do 13-14h, onda uzmem jabuku za uzinu. Sad je samo pitanje da li jedem previse za dorucak : 3 ismucena ispecena cela jajeta (jako jako malo ulja) + malo ella sira, i napravim napitak sa ovsenim 50g (izblendiram ih)+2dl mleka (1.5%)+1 kaf.kasika meda+1 supena kasika izmrvljenih lesnika i oraha+cimet :)
Ako je to ok, onda sam jako srecna, posto mi je to super!
I jos jedno pitanjce :D da li posle treninga da pojedem bonzitu ili ne, tj. da li ce se tako prekinuti topljenje masti...ovo pitam jer mi ta bonzita jako znaci i prija dok ne stignem kuci da veceram proteine ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2012, 04:52:20 posle podne »

videćeš kako je sitost mnogo bolja kada povećaš proteinski unos (belanca, belo meso, riba) - i pojačaš vlakna - salate, povrće, bareno povrće (npr supice od povrća)

nemoj puno suvog voća, koncentrovani šećer (iako zdrav), ne zbog kalorija već zbog toga što opet može da skoči šećer u krvi i opet ćeš biti gladna.

znam da smo komplikovani, ali za mršavljenje prosto moraju hidrati da se smanje, a protein da se poveća u kombinaciji sa vlaknima... i rezultati neće izostati, sigurno!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2012, 10:13:16 posle podne »

Trudi se da povecas unos proteina posebno ujutru i smanji unos ugljenih hidrata..imaj vise obroka u toku dana, a za uzinu ili kad si gladna ti je idealna jabuka jer nije kaloricna a zasiti...jedi za dorucak jaja jer ce duze da te drze sitom....i gledaj da izbacis koje zumance..
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2012, 08:09:31 posle podne »

Vrlo lako moguće da si gladna jer u tvom doručku nema previše vlakana a ima jako proteina... ubaci ovsene i jogurt ili mleko bar da povećaš sitost doručka
Sačuvana
marabuba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Januar 14, 2012, 06:55:04 posle podne »

za pocetak, hvala na tako brzom odgovoru! znam da treba da se preorjentisem na duze staze i volela bih da mi to postane stil zivota...mislim da cu ovaj put uspeti, jer to stvarno zelim! trenutno imam 71kg, visoka sam 163cm i imam 29god. Pre trudnoce sam imala64 i tada sam imala koju kilu viska, a ugojila sam se 21kg (85kg). U toku zivota sam imala zesca variranja, npr. desavalo mi se da se godinama gojim ko manijak i naguram 78, pa onda za godinu i koji mesec oslabim 18kg (60), pa u toku zime, opusteno nabacim 6-7kg...i tako. Sorry ako sam te smorila s brojkama, al cisto da ti docaram  :-[   
A, da! Jednom sam na nekoj promociji herba life merila %masti, a tad mislim da sam imala jedno 65kg, ne znam tacno, i bio je oko 31-32. Znam samo da sam bila prilicno razocarana, jer je to bio period mog intetnzivnog treniranja, kombinovala sam razne vrste treninga (body forming, pilates, aerobik, taebo...) i trenirala sam bukvalno svaki dan! Jedino nisam pazila na ishranu... ???
Jaja cu u ishranu definitvno ubaciti vec sutra, samo mi nije jasno, da li da pored onog mog dorucka ubacim 3 jajeta+100g ovsenih ili samo jaja i ovsene?
I jos nesto, negde sam procitala da vocke treba jesti samo pre podne, a kostunjavo posle podne. Ja sam danas za uzinu (poslepodnevnu) pojela 10 susenih,kuvanih sljiva + 1 jabuku!  ??? :)
hvala ti jos jednom na pomoci!
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2012, 04:46:13 posle podne »

Evo ja cu malo prokomentarisati sta ja mislim da treba da uradis. Dorucak je jako slab proteinima tu definitivno moras da ubacis nekoliko jaja kuvanih recimo za pocetak 3 jaja naravno cela, ne moraju kuvana mogu i przena. Onda taj ostatak ima jako malo ugljenih hidrata uopste to sto jedes za dorucak je jako malo kalorijski zato si i gladna posle veoma kratkog vremena a verujem i da nemas puno energije. Fale ugljeni hidrati i to slozeni koji ce ti dati dosta energije i neces biti gladna tako brzo. Odlican izbor su ovsene pahuljice. Kao sto si navela " (belo meso kuvano + kuvani krompir+ ella sir, ili ona najmanja tunjevina isprana i vodi + ella sir+pirinac, + na sve to salata) " ovo je odlicno ako jedes pre i posle treninga super, tako i nastavi.
Dakle:
-dorucak: dodaj jaja i oko 100g ovsenih pahuljica
-rucak pre treninga ne menjaj
-vecera posle treninga ne menjaj

Ako si gladna izmedju obroka slobodno kao uzinu uzmi vocku ili kostunjavo voce (lesnici, orasi, bademi).

Sad kolicinski ne mogu tacno da ti kazem cega sta treba da jedes jer ne znam koliko si teska da bi mogao da napisem nesto opsirnije.

Najbolje je da pratis napredak, odredis neku kolicinu hrane i tako jedes nedelju dana i ako posle nedelju dana nisi smrsala recimo bar pola kilograma onda moras da smanjis kolicinski hranu. Ne treba praviti drasticne razlike jer to moze da ima dosta negativnih efekata, recimo da su to jako male kolicine hrane, jeste da ces smrsati brze ali kao sto rekoh ne valja

Ostali ce se jos ubaciti da cujes i druga misljenja

Jedna mala zamerka, nemoj nista da radis na neki kratak period, zdrava ishrana i trening treba da budu nacin zivota i tada ce biti najbolji rezultati, a ne nesto sto ces raditi svaka 3 meseca, pozdrav

Edit: Zaboravih da dodam, ishrana je najbitnija kada je u pitanju skidanje sala, trening naravno da moze da pomogne ali ukoliko ishrana nije regulisana nece biti rezultata, jedes vise dobijas kilograme, jedes manje gubis kilograme
« Poslednja izmena: Januar 14, 2012, 05:48:06 posle podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
marabuba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2012, 03:00:52 posle podne »

Pozdrav svima! Vec 2 dana iscitavam forum, naisla sam na gomilu korisnih stvari, a i dosta informacija koje mi trenutno nisu od koristi i koje me zbunjuju...nemam bas puno vremena da citam, jer imam dete koje je u fazi prohodavanja i trazi svu moju paznju  :D
Ne bih vas davila sa suvisnim detaljima, samo cu reci da se ceo zivot borim sa kg i imala sam svakakvih izdanja  :o od jako debelih, do srednje debelih pa do onih sa kojom kilom viska..i tako u krug! (u trudnoci sam se ugojila 21kg  :-[ ) Jedno je evidentno: moje telo se sastoji od velikog procentna masti, pa cak i kad smrsam moze  se uociti makar mala "kobasica" na ledjima. Inace, tu mi se najpre vide kile, i na stomaku...najmanje problematicne su mi noge, mada i tu ima sala!
Sad sam resila da se oslobodim sala jednom za svagda, ali naisla sam na male poteskoce!!!! Pocela sam jos u decembru, krenula u teretanu i pazila na ishranu i video se mali napredak, salo na ledjima se smanjilo, noge malo zategle, al onda su dosli praznici i za desetak dana sam uspela da sve upropastim jer sam zdrala ko luda i nisam vezbala. Sad sam opet krenula u "teretanu", ako se to tako moze zvati, jer ima samo 1 pravu spravu (ne znam kako se zove), ostalo su pokvareni biciklovi, traka za trcanje, gomila poluzduvanih pilates lopti i naravno roze tegici od 1kg...bez obzira na to, ja nekako i uspem da odradim trening: 20-30min kardio, na kraju treninga ili iz vise puta + radim trbusnjake na vise nacina svaki put. Ostatak su mi vezbe za noge, ruke, ledja, radim kad kako, uglavnom kad radim neku grupu, npr.noge, onda uradim sve moguce vezbe kojih se setim, a koje se rade na grupnim treninzima, bas dam sve od sebe (nisam od onih sto vole da zabusavaju i pricaju)...i tako, sta da vam kazem. Bar se tesim, za pocetak mi je dobro bar da radim aerobno, da malo smrsam, a posle cu, nadam se promeniti teretanu (inace, mi ne odgovara termin rada druge teretane, koja je mnogo bolja, a nisam napomenula da zivim u malom mestu, pa nemam puno izbora).
Ishrana je u fazi korigovanja, tu se isto malo gubim, a i dosta mi je komplikovano, jer spremam 3 razlicita rucka (za muza, dete i sebi). Mislim da sam pronasla super dorucak (oko 8h, pola 9), pa me zanima vase misljenje: 30g psenice (koja se samelje uvece i potopi u vodu) se pomesa sa 15g suvog voca (ja stavim grozdje), 1 sveze izrendanom jabukom, pospem malo samlevenih lesnika (1 kasiku) i stavim cimet. To mi je super, mislim da je zdravo i prija mi, ali sam gladna vec posle 2 sata, pa mi je taj drugi obok, oko 11-12h problem. Ako pojedem neku vocku necu izdrzati do 15h kad mi je rucak. Posto na trening idem svaki dan, sem vikendom, u 17:30-18, ako rucam ranije, onda sam jaaako gladna na treningu...posle terninga pojedem bonzitu, a kad se vratim kuci pojedem isto sto i za rucak (belo meso kuvano + kuvani krompir+ ella sir, ili ona najmanja tunjevina isprana i vodi + ella sir+pirinac, + na sve to salata)
E sad stvarno vise ne znam ni sta sam htela da pitam...izvinite sto sam vas smorila, bas sam opsirna, al moram sve da objasnim! Dajte neki savet il bar misljenje za taj dorucak i uzinu pre rucka. Ja se nadam da cu uskoro moci da predjem u drugu teretanu, jer se ovako samo nerviram...i jos jedna stvar, pre neki dan mi je nesto kvrcnulo u glavi i narucila sam super fat burner, al se sad plasim, citajuci forume, da nece imati neki efekat ???
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 20 upita.