TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395266 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:33:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanja u vezi sa ishranom  (Pročitano 3644 puta)
Gwearyan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2012, 01:01:04 pre podne »

Ok pohvatala sve  ;D

Jedno jos pitanje gde se nalazi plan ishrane za prve dve nedelje budifit izazova?

Izbacuje pdf za suplemente i za trening,za ishranu ne.

Edit: pronasla sam sve,krecem danas sa izazovom, :)
« Poslednja izmena: Februar 09, 2012, 12:03:30 posle podne od strane Gwearyan » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Februar 08, 2012, 08:50:07 posle podne »

Ako znas pravilno da izvodis vezbe onda samo vidi na forumu kako bi trebalo da treniras ili otvori svoju temu pa ce ti ljudi reci kako bi mogla da radis i to onda primeni.Ako ne znas pravilno da izvodis vezbe vidi da nadjes nekog ko zna pa nek ti pokaze...Ima na forumu u organizaciji Pansporta mini takmicenje Budi Fit izazov,o tome moze detaljnije procitati na forumu a Alen ti moze dati odgovor da li ce i kad biti opet...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Februar 08, 2012, 03:17:01 posle podne »

Pa da, ali ne moraš da ga slušaš, ti plaćaš teretanu, a ne on tebi, kontaš...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2012, 01:46:53 posle podne »

Ok,hvala na savetima.

Vode pijem oko 2-3l dnevno,ujutro jedan nes samo sa vodom,ostatak dana zeleni caj.

Iskreno ja bih zelela kada uspem da skinem ovaj visak,da poradim na misicima,mene je prelepo kada se na zeni bas vidi da ima misica.

Trener je posebna prica,covek ne vezba uopste,jeste on meni objasnio kako se sta radi ,ali kada sklapa trening to je nalik Cindy Crawford kaseti.

Iskreno, što dalje onda od njega.  Ovde imaš jako lepe teme, dobre savete, stručan tim, možeš puno da naučiš.  
Sačuvana
Gwearyan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2012, 01:46:47 posle podne »

Nisam birala jer nemam tu opciju.

Jedina teretana u mestu i on je vlasnik i pored cistacice jedini zaposleni.

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2012, 01:21:10 posle podne »

Pa što se trenera tiče nije on kriv nego ti...ti si ga birala, zamisli da ideš kod ginekologa koji se bavi ratarstvom...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Gwearyan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2012, 12:23:22 posle podne »

Ok,hvala na savetima.

Vode pijem oko 2-3l dnevno,ujutro jedan nes samo sa vodom,ostatak dana zeleni caj.

Iskreno ja bih zelela kada uspem da skinem ovaj visak,da poradim na misicima,mene je prelepo kada se na zeni bas vidi da ima misica.

Trener je posebna prica,covek ne vezba uopste,jeste on meni objasnio kako se sta radi ,ali kada sklapa trening to je nalik Cindy Crawford kaseti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2012, 12:08:06 posle podne »

Hvala na dobrodoslici :)

Pila sam Diane zbog cisti koje su se povukle nakon te terapije.

Pa,da u pocetku sam radila sa svojom tezinom.Sto se tice tegova ja ih se ne bojim,vec ih se boji trener :-[

Kad god ga pitam zasto ne radim vezbe za gornji deo tela,jer definitivno moram da ojacam,snaga mi je ravna petogodisnjem detetu,a preko mi je potrebna,njegov odgovor je sta ce ti to ti neces da bildujes.

Da imam mogucnosti promenila bih teretanu,ali to je jedina u mom mestu.

Ok,znaci pirinac i krompir mogu. Ja sam mislila da ne sme ako zelim da smrsam.

Moze li cardio i jos koji put nedeljno osim ta tri-cetiri dana u teretani?

Za Diane... sve mi je jasno... ti i ja smo slične po tom pitanju.  I ja sam se tada ugojila 10 kila...  kao nikad u životu. Ali bitno da je sve sada ok.

Jao, jao.... pametnog li trenera...  pazi, možeš bez problema da radiš vežbe na spravama (samo da ti neko lepo objasni tehniku) u početku je ok da radiš sopstvenom težinom, ali postepeno uvodi tegove... nama ženama je jaaako teško da dobijemo mišićnu masu, prirodno imamo mnogo niže vrednosti testosterona od muškaraca... tako da ono što ćeš dobiti od ovakvog treniranja jeste izvajano telo, više snage, zategnutost... niko ne priča o velikim mišićima...

Kardio možeš ubaciti, samo nemoj preterivati, napravi pauzu dva dana u nedelji potpuno, ipak tek sad krećeš... a imaćeš rezultate sigurno

pirinač i krompir su odlični izvori ugljenih hidrata, može ali u ograničenoj količini... možeš npr uz ručak, jedno od ta dva... žitarice za doručak... ili u obroku posle treninga opet malo krompira ili prinča sa nekim povrćem obavezno.

i da, puno vode pij :)
Sačuvana
Gwearyan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2012, 11:33:13 pre podne »

Hvala na dobrodoslici :)

Pila sam Diane zbog cisti koje su se povukle nakon te terapije.

Pa,da u pocetku sam radila sa svojom tezinom.Sto se tice tegova ja ih se ne bojim,vec ih se boji trener :-[

Kad god ga pitam zasto ne radim vezbe za gornji deo tela,jer definitivno moram da ojacam,snaga mi je ravna petogodisnjem detetu,a preko mi je potrebna,njegov odgovor je sta ce ti to ti neces da bildujes.

Da imam mogucnosti promenila bih teretanu,ali to je jedina u mom mestu.

Ok,znaci pirinac i krompir mogu. Ja sam mislila da ne sme ako zelim da smrsam.

Moze li cardio i jos koji put nedeljno osim ta tri-cetiri dana u teretani?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2012, 11:01:23 pre podne »

Pozdrav, dobrodošla na forum :)

za kontraceptivne pilule, znam taj osećaj, zavisi koje si pila ali baš znaju da navuku vodu...  ja sada pijem Yasmin i nemam tih problema (ovo nije savet, to svakako moraš sa svojim ginekologom da vidiš)

što se težina tiče, ok je de da u početku radiš i samo sopstvenom težinom, i postepeno dodaješ tegove... nemoj se bojati tegova!!! to je najbolji savet koji mogu da ti dam, a devojke to tako teško prihvataju :)

kardio radi, ako ideš u teretanu onda posle tegova, npr 30-45 minuta posle toga, može steper, eliptika, bajs, lagano trčanje ili brzi hod uzbrdo...

od ugljenih hidrata koje možeš na dijeti - najbolje opcije su  žitarice (ovas, ječam, raž) zatim pirinač, krompir... povrće neograničeno, voće umereno pre podne na prazan stomak

:)
Sačuvana
Gwearyan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2012, 10:21:58 pre podne »

Ne osecam malaksalost,ali recimo danima kada imam trening sam konstantno gladna. Inace sam jako ovisna o seceru i plasim se da kada bih pojela nesto UH da bih se otrgla kontroli.

Koje namirnice bogate UH da uvedem? Najveci greh koji sebi dozvolim svake druge nedelje je cinijica cokolina  :-[

Cucnjeve sam radila sa bucicama od po 5kg,ali jedva izdrzim tri serije po 15 ponavljanja.

Da li je dobro da radim cardio -steper,vijaca- svaki dan?

U teretanu idem u 8h tri-cetiri puta nedeljno,pa bih uvela cardio oko 17h.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2012, 09:18:32 pre podne »

Pozdrav,

Generalno slabo ti ko može ovde reći da li se smalo ili pogrešno hraniš bez da zna nešto više o tvojim navikama.

Mislim da je tvoj najveći problem činjenica da si bila na pilulama, tako da si i zapatila neki hormonalni disbalans.

Kao prvo ja lično mislim d ajedeš nedovoljno UH. Mislim, možeš ti živeti na 0UH kao što ovde pišeš, ali neće to imati previše efekta na skidanje sala.

Generalno ti isharan nije loša i ako se ne osećaš loše, tipa da gubiš energiju tokom dana ili da osećaš malaksalost svo vreme onda ti i ne fali hrane, ali skidanje kila će ti sigurno potrajati dok dok se i tvoje telo ne izbalansira sa hormonima.

Jedno što bi ti ja preporučio kada je trening u pitanju je da prvo radiš trening sa tegovima, a tek onda kardiio jer ako si radila čučnjeve posle pola sata trčanja verovatno si ih radila sa nekim zanemarljivim kilažama, a od toga nema nikakave koristi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Gwearyan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2012, 12:26:20 pre podne »

Nova sam na forumu,iscitala sam skoro sve teme,ali sam se u svim tim informacijama dosta pogubila.

Evo ovako u proteklih godinu-godinu i po sam se ugojila nekih 6-7 kilograma,znaci trenutno imam 60 kg na "visinu" od 157 cm.
Ono sto mene muci je to da se ja hranim recimo po pravilima procitanim ovde. Riba,meso,jaja,sir,povrce i ovsene...

Krenula sam u teretanu od septembra i sad sam imala pauzu od 3 i po nedelje zbog ispita.Slabo se krecem tokom dana,tj kretanje mi je ograniceno na odlazak u teretanu i setanje po stanu jer privodim fax kraju i zivot mi se sveo na sedenje sa knjigom. Pre nekih pola godine sam prestala da pijem kontraceptivne pilule,ali su one ostavile bas ruzne posledice u vidu tog viska kilograma i celulita :-\

Dakle tih tri meseca sam radila sa trenerom koji mi je davao nasumicne vezbe koje su meni delovale ok dok nisam malo procackala na netu. Treninzi su se svodili na prvih 20-25 minuta trcanja na traci i stepera,zatim iskoraci,cucnjevi i vezbe na parteru.Smanjila sam obime za po 2-3 cm tokom ta tri meseca.

Brine me da li mozda jedem pogresno ili mozda premalo;ovako od prilike izgleda moj dnevni meni
Pre teretane-ela sir sa lanom
Posle t-4 belanceta i dve kasike ovsenih sa vodom i malo arome vanile
rucak-piletina ili riba sa brokolijem/karfiolom/sargarepom/paprikom ili graskom
uzina-sir
vecera-obicno isto sto i rucak.

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.298 sekundi sa 17 upita.