TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:30:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ima li neko iskustva....  (Pročitano 2857 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2012, 06:58:11 posle podne »

imam 28 godina

dorucak- pileca;cureca prsa,(jaja),sir,paradaiz i solja jogurta ili mlleka i hleb
uzina- merica wheya i ovsene u blender sa soljom mleka i posle saka badema i kikirikija
rucak- piletina;junetina sa krompirom ili pirincem i neka salata;ili neka pasta sa tunjevinom
uzina- jaja;sir sa hlebom ili neki sendvic sa piletinom
vecera- meso sa salatom i neko povrce kuvano(boranija,grasak ili neko mesano povrce)
pred spavanje- neki sir ili ili casa mleka
i naravno whey i kreatin posle treninga

od suplementacije koristim whey,creatin samo kad treniram i multivitaminski-kompleks za dorucak, a sa bcaa se ne bi igrao jer su misljenja podeljena,neki kazu da nema problema dok neki kazu da moze da digne mnogo secer ili da napravi neke druge komplikacije


sjajna ti je ishrana, slažem se sa Monikom... sloboddno povećaj unos mesa, što se tiče količine i idi sa kombinacijom meso i jaja u jednom obroku ili jaja i tunejvina u jednom obroku.. povećaj unos koštunjavog - srtavi ga u taj obrok pre spavanja.. tu može da ide i malo sporih UH kao što je integralni pirinač...
Misllim da imaš najviše prostora u tom obroku pre stapavanja u smislu da napraviš još jedan obrok..
To uz povećaje kličine proteina koji ćeš uneti trebalo i da da rezultate tj da te pomeri sa mrtve tačke, kako si rekao..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2012, 06:20:03 posle podne »

ovo je jako lepa ishrana, imaš dosta mlečnih proizvoda ali ako ti ne smeta onda ne bih izbacivala.

Sve je na mestu, super!!!
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2012, 10:30:49 posle podne »

imam 28 godina

dorucak- pileca;cureca prsa,(jaja),sir,paradaiz i solja jogurta ili mlleka i hleb
uzina- merica wheya i ovsene u blender sa soljom mleka i posle saka badema i kikirikija
rucak- piletina;junetina sa krompirom ili pirincem i neka salata;ili neka pasta sa tunjevinom
uzina- jaja;sir sa hlebom ili neki sendvic sa piletinom
vecera- meso sa salatom i neko povrce kuvano(boranija,grasak ili neko mesano povrce)
pred spavanje- neki sir ili ili casa mleka
i naravno whey i kreatin posle treninga

od suplementacije koristim whey,creatin samo kad treniram i multivitaminski-kompleks za dorucak, a sa bcaa se ne bi igrao jer su misljenja podeljena,neki kazu da nema problema dok neki kazu da moze da digne mnogo secer ili da napravi neke druge komplikacije
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2012, 08:37:29 pre podne »

Izvini, al još uvek ne vidim koliko imaš godina...

Priznajem da je teško ugojiti se, ali u svakom slučaju, ako su ti bubrezi ok onda možeš povećavati unos proteina... znači meso, riba, jaje... takoĂ°e možeš uzimati i koštunjavo voće bademe, lešnike, prahe, indijski orah...
Ne sme da proĂ°e 3 sata a da nisi ništa uneo od hrane...

Kako se sad hraniš.. napiši tipičan dan?

Jel uzimaš nešto od suplementacije? Mogao bi slobodno uzeti whey i BCAA, čak i kreatin
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2012, 11:22:26 posle podne »

Ja sam napisao detalje,i lekove,uzimam samo sporodelujuci insulin(lantus) pre vecere 10 jedinica i to je to od terapije i svaka tri meseca radim analize,nema nikakvih problema, a prosek mi je izmedju 5-6(kolicina secera u krvi)...
Sačuvana
Alexandar Vesa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 143


FB PROFiL
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2012, 09:29:16 posle podne »

E ovako,nekada sam imao 85kg,i onda mi je diagnoziran diabetes,izgubio sam 14 kg i od tada sam zakucan na 70kg,ne mogu ni gram da dobijem vec 2 godine.Interesuje me dali neko ima iskustva u radu sa dijabeticarima u smislu ishrane,ja znam sta smem sta nesmem,imam i plan ishrane za dijabeticare,ali bilo kakve informacije o nacinu ishrane za masu za dijabeticare,neke predloge kako bi trebao da izgleda na primer jedan dnevni plan ishrane od dorucka do vecere,hvala i pozdrav.

Rado cu ti pomoci!  ;)
Sačuvana
Citat
"vredniji je gram iskustva od tovara teorije"
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2012, 09:10:54 posle podne »

nije isto biti bilder i dijabetičar, izmišljotine se samo gomilaju na ovom forumu...

kao što je Danijela rekla, moraš da daš detalje - lekove pre svega
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2012, 06:44:49 posle podne »

Generalno mislio sam na to da bilderi jedu hranu kojom kontrolišu nivoe šećera u krvi i time je tipična bilderska dijeta dosta slična dijabetičarskoj, naravno zato imamo vas doktorka da vodite računa o ovakvim stvarima ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2012, 09:02:47 posle podne »

Sad imam 28 godina a otkrili su mi ga sa 26,uzimam pre vecere 10 jedinica sporodelujuceg insulina(lantus),bubrezi i ostalo ok,bez problema,
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2012, 01:43:19 posle podne »

zavisi sa kolliko godina su ti ptkrili dijabetes, koliko sad imaš godina, da li uzimaš insulin ili si na tebletama, kakvi su ti bubrezi...
malo detalja pa ću moći bolje da ti odgovorim...

PS dijabetičari imaju i proemećen metabolizam i proteina i masti, tako da se ne bi složila sa Alenom po ovom pitanju
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2012, 08:18:11 pre podne »

Svi bodybuilder - i se hrane kao dijabetičari, tako da ako imaš plan ishrane za dijabetes i hoćeš masu samo treba da jedeš više te hrane i dobijaćeš masu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2012, 10:09:43 posle podne »

E ovako,nekada sam imao 85kg,i onda mi je diagnoziran diabetes,izgubio sam 14 kg i od tada sam zakucan na 70kg,ne mogu ni gram da dobijem vec 2 godine.Interesuje me dali neko ima iskustva u radu sa dijabeticarima u smislu ishrane,ja znam sta smem sta nesmem,imam i plan ishrane za dijabeticare,ali bilo kakve informacije o nacinu ishrane za masu za dijabeticare,neke predloge kako bi trebao da izgleda na primer jedan dnevni plan ishrane od dorucka do vecere,hvala i pozdrav.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 17 upita.