TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395288 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 10:04:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rvacke usi  (Pročitano 14860 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: April 14, 2012, 09:47:01 posle podne »

Linkovi su dobrodošli (samo da nisu nelegalni)  ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #36 poslato: April 13, 2012, 08:45:44 posle podne »

U redu su linkovi. Hvala. :)
Sačuvana
Fonsk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #35 poslato: April 13, 2012, 03:53:59 posle podne »

Ne znam da li je u skladu sa pravilima foruma, posto sam nov clan...  ::)
Ko zna engleski, ovdje moze procitati korisne informacije u vezi rvackih usiju (uzroci nastajanja, prevencija, tretman itd.)-->
http://emedicine.medscape.com/article/82793-overview
http://www.sportsmd.com/Articles/id/31.aspx
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Februar 28, 2012, 12:09:03 posle podne »

yup!  :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #33 poslato: Februar 24, 2012, 06:13:21 posle podne »

good to know. dakle, stavljati na podliv kada se formira radi bržeg uklanjanja istog ne neposredno po povredi?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Februar 24, 2012, 10:12:06 pre podne »

zar hepatrombin nije jedna od onih što "hlade"? tj za mazanje modrica, podliva isl?
hepatrombin je gel sa aktivnom supstancom heparin - koji je antikoagulant.  sprečava zgrušavanje krvi, smanjuje otok, takodje i hladi zbog isparavanja tečne komponente gela...  heparin se koristi za razgradnju ugruška i uklanjanje podliva,  ali tek nekoliko dana nakon povrede,  kada se formira ugrušak u početnoj fazi.  Njegova upotreba neposredno nakon povrede nosi rizik od povećanja ugruška i podliva...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: Februar 24, 2012, 09:59:36 pre podne »


E pa to je kod mene,usi su mi crvene i peku me ali hematom se ne pojavljuje..mozda mi se to nece desiti..a i drugu je uvo sa mojom drenazom izgleda super...;-) meni treba pun naziv kreme,gela koji poboljsava cirkulaciju da stavim na usi...
niko ne može da garantuje da neće biti pojave hematoma.  jedino što može da se uradi je zaštita...
U slučaju povrede (i crvenila) dolazi u obzir hladjenje.  hepatrombin može dovesti do nastanka hematoma u tom slučaju  :o
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #30 poslato: Februar 24, 2012, 01:13:59 pre podne »

zar hepatrombin nije jedna od onih što "hlade"? tj za mazanje modrica, podliva isl?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Februar 23, 2012, 12:18:26 posle podne »

Za cirkulaciju je gel hepatrombin.
U slučaju rvačkog uha hepatrombin gel i nije preporučljiv da ne dovede do stvaranja podliva  :o
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #28 poslato: Februar 22, 2012, 09:18:11 pre podne »

dok ti ne izadje hematom nema brige :)

Mozes da mazes hepatrombin
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Proteincic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22


« Odgovor #27 poslato: Februar 21, 2012, 07:51:45 posle podne »

Ovako,nisu se pominjali enzimi u vidu tableta,ili gela, vec nakuplanje za koje ja nisam cuo,niti razumem..
Ali sto se tice dreniranja,trazio sam savet od otorinolaringologa dok sam bio na praksi,i covek mi je rekao da ako se to desi da dodjemo kod njega da to odradi..
Mada drug nije hteo da ide,i ja sam mu to sredio naravno sa decinfekcionim sredstvom i sterilnim materijalom,i uvo mu je bas ok,ali to verovatno zato sto hematom nije bio veliki,nego mene zanima posto mene peku i nateknu usi posle treninge i pocrvene..a nema hematoma..jel to znaci da su mi usi izdrzljive ali da ce to da se desi kad tad?ili prosto moje usi nece nikad zadestiti katastrofa?

ovako - možda ti nisi pomenuo enzime

:) samo da dodam..ja sam primetio da ima npr rvaca sto imaju normalne usi... imaju takav stil borbe (u rvanju) da idu glavom napred a tu uglavnom dolazi do te povrede...ali oni nemaju rvacke usi..budu crvene i sve to bole ali nema hematoma

E pa to je kod mene,usi su mi crvene i peku me ali hematom se ne pojavljuje..mozda mi se to nece desiti..a i drugu je uvo sa mojom drenazom izgleda super...;-) meni treba pun naziv kreme,gela koji poboljsava cirkulaciju da stavim na usi...
Sačuvana
Rane zarastu,Oziljci izblede,SLAVA OSTAJE VECANA!
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #26 poslato: Februar 21, 2012, 11:24:30 pre podne »

Ovako,nisu se pominjali enzimi u vidu tableta,ili gela, vec nakuplanje za koje ja nisam cuo,niti razumem..
Ali sto se tice dreniranja,trazio sam savet od otorinolaringologa dok sam bio na praksi,i covek mi je rekao da ako se to desi da dodjemo kod njega da to odradi..
Mada drug nije hteo da ide,i ja sam mu to sredio naravno sa decinfekcionim sredstvom i sterilnim materijalom,i uvo mu je bas ok,ali to verovatno zato sto hematom nije bio veliki,nego mene zanima posto mene peku i nateknu usi posle treninge i pocrvene..a nema hematoma..jel to znaci da su mi usi izdrzljive ali da ce to da se desi kad tad?ili prosto moje usi nece nikad zadestiti katastrofa?

ovako - možda ti nisi pomenuo enzime

:) samo da dodam..ja sam primetio da ima npr rvaca sto imaju normalne usi... imaju takav stil borbe (u rvanju) da idu glavom napred a tu uglavnom dolazi do te povrede...ali oni nemaju rvacke usi..budu crvene i sve to bole ali nema hematoma
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #25 poslato: Februar 21, 2012, 11:20:09 pre podne »

na chymoral forte sam mislio...

ta fora sa spricom i iglom i izvlacenjem tog hematoma ti ne bih preporucio...veoma brzo ce ti se vratiti...i ono sto je jako bitno..posle te intervencije obavezno mesec dana batali treninge gde mozes da povredis uvo
hematom se mora ukloniti - to je osnova lečenja rvačkog uveta.  Posle toga je obavezno nošenje kompresivnog zavoja i naravno pauza sa treningom...

slazem se da se mora ukloniti da ne bi deformitet bio trajan..ali ne u kucnoj varijanti..posto 100% nece uraditi kako treba i da ga izvuce sansa sa povratak istog je veliki zato sto nema vise onaj bol i odes na trening i napravis isto cudo :)

zato kod doktora da on to odradi i stavi sve sto treba a ne mi da se igramo doktora (sem tebe pedja..posto ti jesi doktor :D)

jos da dodam..sve koje znam da su to radili spricom i iglom opet im se vratio hematom..oni koji su isli da ih malo recnu i da imaju onu drenazu oni su prosli mnogo bolje..ali jedno je sigurno..mma (judo,rvanje,ragbi) bez rvackih usiju je mogu da kazem skoro nemoguce ako hoces ozbiljno da se bavis time
« Poslednja izmena: Februar 21, 2012, 11:22:26 pre podne od strane vuksa » Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Februar 21, 2012, 10:36:02 pre podne »

na chymoral forte sam mislio...

ta fora sa spricom i iglom i izvlacenjem tog hematoma ti ne bih preporucio...veoma brzo ce ti se vratiti...i ono sto je jako bitno..posle te intervencije obavezno mesec dana batali treninge gde mozes da povredis uvo
hematom se mora ukloniti - to je osnova lečenja rvačkog uveta.  Posle toga je obavezno nošenje kompresivnog zavoja i naravno pauza sa treningom...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Februar 21, 2012, 10:29:58 pre podne »

Chymoral se pije protiv otoka - nije za nekrotično tkivo. Mada,  tu i nije problem sa nekrotičnim tkivom već sa krvnim podlivom...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 17 upita.