TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:26:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i ishrana pocetnice!  (Pročitano 3373 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2012, 11:29:51 posle podne »

Šta se zamajavate glupostima, nek ona prvo uzme da vežba pošteno jedno 3 meseca pa onda komplikujte sa programima, dijetama i sličnim glupostima, ovako će samo da odustane posle nedelju dana...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2012, 11:27:38 posle podne »

OK, hvala na odgovoru.

E sad kad si vec pomenuo dorucak interesuje me kako bi on trebao da izgleda i kad vec unos UH treba da bude smanjen da li je to obrok u kome je ustvari i glavni dio dnevnog unosa secera. Da li su jaja i ovsene pahuljice dobar izbor?

Jaja i izbacis koje zumance..malo ovsenih dobar izbor...
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2012, 10:51:37 posle podne »

OK, hvala na odgovoru.

E sad kad si vec pomenuo dorucak interesuje me kako bi on trebao da izgleda i kad vec unos UH treba da bude smanjen da li je to obrok u kome je ustvari i glavni dio dnevnog unosa secera. Da li su jaja i ovsene pahuljice dobar izbor?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Februar 28, 2012, 10:09:48 posle podne »

Sto se tice treninga za pocetak ce joj ovo dati rezultate uz sredjenu ishranu. ;) A sto se tice ishrane,treba da vodi racuna o izvorima uh a masti treba da poveca unos,ali zdrave masti.Namirnice koje bi trebala konzumirati su:

PROTEINI: Meso,jaja,mladi sir(posle treninga),jogurt(umereno),riba.
UH: Pirinac,krompir, zitarice kao ovsene pahuljice
Povrce svo moze da jede u neogranicenim kolicinama
MASTI: Bademi,lesnici,orasi...
Dorucak i obrok posle treninga treba da joj budu najhranljiviji,a poslednji obrok povrce sa mesom.

Suplementi: Omega 3 i moze neki blagi sagorevac tipa Fatburn ili Syneburn (u Bg u jednoj PS radnji je na popustu)
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Februar 28, 2012, 09:40:17 posle podne »

Da se ne iznenadite sto pisem u zenskom dijelu foruma, sve ovo se odnosi na moju sestru tako da u njeno ime postavljam pitanja, a s obzirom da je ovo forum gdje je zenska populacija izuzetno strucna ovo je najbolji nacin da se rijese dileme :)

Vjezbam u kuci, pomalo improvizujem i nagovorio sam sestru da i ona pocne.

Ima 28 godina, visoka je nekih 182-3cm, a tezina je nekih 80kg eventualno kilogram odstupanja. Znaci problem je visak kilograma, prije svega u predjelu stomaka. Sto se tice ukupne gradje ima dosta jaka ramena i kada je snaga u pitanju, mislim da tu prednjaci kada su djevojke u pitanju (ovo tvrdim zbog njenog stiska sake i suta rukom  ;D ).

Ono sto smatram da bi njoj kao apsolutnom pocetniku odgovaralo je trening citavog tijela 3x nedeljno, i evo kako sam ja to zamislio da treba da izgleda:

TRENING A

Cucanj (sipka)
Iskorak (bucice)
Mrtvo dizanje (sipka)
Benc ravni (sipka)
Potisak (sipka)
Dvorucni pregib
Propadanja sa klupe

Trening B

Dobro jutro
Rumunsko mrtvo (sipka)
Veslanje u pretklonu (sipka)
Razvlacenja
Letenje/ letenje u pretklonu
Alternativni pregib
Ekstenzija iznad glave

Ova 2 treninga bi rotirala tokom nedelje, s tim sto se u prvom stavlja akcenat na sto vecu tezinu i 10-ak ponavljanja po seriji, a u drugom veci broj ponavljanja i relativno manje tezine. Sto se serija tice kretale bi se u opsegu od 3-4 radne serije i naravno obavezne serije zagrijavanja.

U danima izmedju treninga bi bila voznja bicikla ili trcanje, u kombinaciji sa trbusnjacima.

Sve sugestije i savjeti su dobrodosli, a sad da se pozabavimo bitnijim dijelom, ishranom..

Ja za razliku od nje pokusavam dobiti na masi zbog koje sam mnogo vremena proveo citajuci kako bi trebala da izgleda ishrana  8) , al' nisam siguran kako bi njen jelovnik trebao da izgleda.

Pretpostavljam da treba da smanji unos UH, a posebno masti, povecati dnevnu kolicinu tecnosti i proteina al' nisam siguran kako bi to sve trebalo da izgleda tokom dnevnih obroka, pa nam je pomoc ovdje najpotrebnija.
« Poslednja izmena: Februar 28, 2012, 09:46:55 posle podne od strane sponge_bob » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.