TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395136 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:26:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Top ishrana, da li je treba korigovati?  (Pročitano 4323 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #15 poslato: Mart 31, 2012, 11:42:27 posle podne »

Upravo tako, nije to neki problem nekada uzeti, ali svakodnevno ubaciti u rezhim ishrane - ne.
Ipak, cisto meso je cisto meso.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Mart 31, 2012, 09:54:13 posle podne »

Pa da slazem se a jos je i ukusnije pa nije ni cudo sto izbor ipak ide za ovu losiju varijantu.Ipak rekreativci pa cak i mi napredniji koji pazimo vise na ishranu necemo propasti ako ponekad (retko) malo uzivamo u tom ukusu.Ali mora se znati granica i ona ne sme da se predje.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Mart 31, 2012, 07:49:30 posle podne »

Da li su pileća prsa u crevu jefitnija od piletine?
Samo pitam.. možda ih ljudi uzimaju zbog ukusa i jednostavnosti...

Pa koliko se secam tu su negde mada o kvalitetu naravno necu ni da pricam.Ukus iskreno u crevu je mnogo bolji ali dobro znamo sta se sve tu dodaje.

Pretpostavljala sam da je do ukusa i naravno brzine.. ova prsa iz creva samo otovriš frižider i ejdeš, a oko pilećeg belog se treba pomučiti bar 5 minuta viša... a šta je to za jednog gladnog tinejdžera - čitava večnost :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2012, 07:31:30 posle podne »

Da li su pileća prsa u crevu jefitnija od piletine?
Samo pitam.. možda ih ljudi uzimaju zbog ukusa i jednostavnosti...

Pa koliko se secam tu su negde mada o kvalitetu naravno necu ni da pricam.Ukus iskreno u crevu je mnogo bolji ali dobro znamo sta se sve tu dodaje.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2012, 06:50:06 posle podne »

Da li su pileća prsa u crevu jefitnija od piletine?
Samo pitam.. možda ih ljudi uzimaju zbog ukusa i jednostavnosti...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Mart 28, 2012, 01:46:33 posle podne »

Sta fali bademima... ostani pri tome...

kiflica? pileca prsa u omotu?  ne...  sve mesne preradjevine izbaci,  nemas nista od toga.... jedi samo cisto meso.

Super za glutamin i BCAA,  konzumiraj ih i pre i posle treninga.

Sve je na mestu, drago mi je kad vidim da se neko zaista trudi i eliminise izgovore ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2012, 09:48:39 pre podne »

Nikako preradjevine vec cisto meso.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2012, 11:16:40 posle podne »

Manje vise je ok sem sto ako zelis defku izbaci sir ne treba ti pogotovu ne taj masni i umesto njega ubaci malo pilecih prsa sa salatom i za veceru je to odlicno.
Salama pileca prsa? Ili da trazim "cista pileca prsa iz crijeva" ? Cuo sam da je to dobro, samo sto nisam jeo do sad... ali to sam mislio za odmor u skoli, da uzmem neku kiflicu i 100-200g pilecih prsa?

Ne mesne preradjevine nego prava pileca prsa ;)
Sačuvana
Rankoradza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2012, 09:20:59 posle podne »

Manje vise je ok sem sto ako zelis defku izbaci sir ne treba ti pogotovu ne taj masni i umesto njega ubaci malo pilecih prsa sa salatom i za veceru je to odlicno.
Salama pileca prsa? Ili da trazim "cista pileca prsa iz crijeva" ? Cuo sam da je to dobro, samo sto nisam jeo do sad... ali to sam mislio za odmor u skoli, da uzmem neku kiflicu i 100-200g pilecih prsa?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2012, 06:45:12 posle podne »

Manje vise je ok sem sto ako zelis defku izbaci sir ne treba ti pogotovu ne taj masni i umesto njega ubaci malo pilecih prsa sa salatom i za veceru je to odlicno.
Sačuvana
Rankoradza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2012, 02:54:01 posle podne »

pazi, i visak proteina ide u salo.... tako da ne treba ni tu preterivati. Jedna merica je dovoljna posle treninga, uz toliku kolicinu proteina.

Hidrati jesu potrebni, ostani tako, videces da li je puno... meni bi sigurno bilo :)  ali je bar dobar izbor hidrata
pazi, i visak proteina ide u salo.... tako da ne treba ni tu preterivati. Jedna merica je dovoljna posle treninga, uz toliku kolicinu proteina.

Hidrati jesu potrebni, ostani tako, videces da li je puno... meni bi sigurno bilo :)  ali je bar dobar izbor hidrata
pa rece mene drug da je to razlog sto imam rijetku stolicu... ali opet, to dodje skoro 2g proteina na 1kg tezine... Sto je visokopreporucena mjera za "momke u treningu"...:D i da ne zaboravim... Danas sam dobio preporuku da na odmor u skoli ne jedem bademe nego cista pileca prsa iz crijeva, sa nekom kiflicom... Iz razloga sto unosim maslinovo ulje ujutro i uvece, pa bi to bilo i previse zasicenih masti...
E da dodam... kupio sam pre pola sata labradin glutamin i BCAA... E mislim da sam sad usavrsio ishranu, bar ova 2 mjeseca koliko cu moci da izdrzim materijalno..:P
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2012, 10:04:09 pre podne »

pazi, i visak proteina ide u salo.... tako da ne treba ni tu preterivati. Jedna merica je dovoljna posle treninga, uz toliku kolicinu proteina.

Hidrati jesu potrebni, ostani tako, videces da li je puno... meni bi sigurno bilo :)  ali je bar dobar izbor hidrata
Sačuvana
Rankoradza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2012, 08:59:11 posle podne »

Ishrana je odlična, samo sam iznenaĂ°ena da si na dijeti :)

jedeš baš baš dosta proteina....  moraš kontrolisati ugljene hidrate, za početak ostavi ovako par nedelja, prati napredak.

Imaš ti tu dosta hidrata - ručak, doručak, posle treninga i sl...   

ali izbor hrane -svaka čast!!    Ja bih sačekala par nedelja i onda smanjivala hidrate ako je potrebno

Zahvaljujem na podrsci!! :D Pa unesem oko 200g proteina dnevno, ali jednu mericu wheya, jer mislim da je dovoljno, pored sve ove ishrane, 2 bi mozda bile visak a?
Pa dobro, ne unosim bas nesto UH, ukupno tanjir pirinca dnevno, ili 5-6 kuvanih krompira, zavisi sta taj dan jedem... I bananu posle treninga, ali posle treninga kazu da sta god pojedes, to se apsorbuje u misic, nista se ne prima :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2012, 02:38:41 posle podne »

Ishrana je odlična, samo sam iznenaĂ°ena da si na dijeti :)

jedeš baš baš dosta proteina....  moraš kontrolisati ugljene hidrate, za početak ostavi ovako par nedelja, prati napredak.

Imaš ti tu dosta hidrata - ručak, doručak, posle treninga i sl...   

ali izbor hrane -svaka čast!!    Ja bih sačekala par nedelja i onda smanjivala hidrate ako je potrebno
Sačuvana
Rankoradza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2012, 12:03:27 posle podne »

Ovo ''Top ishrana'' je po mojem misljenju, a i po drugovom, koji je mnogo dobar u tome sto radi - body bildingu.. Ali eto, ako moze jos neko misljenje, bio bih zahvalan :D
6:00-6:20 kasika maslinovog ulja... Pola tanjira pirinca ili 3 kuvana krompira sa 10 bjelanaca i 2 zumanca sa mijesanom salatom, ili cveklom, ili ajvarom..
U skolu sam od 7:00 do 13:00 tako da oko 9h pojedem 50-100g badema
13:00 pojedem 200g piletine sa mijesanom salatom, cveklom, ili zelenom salatom, zavisi sta od povrca imam pri ruci...
Tamo oko 14:00 pojedem 3 pomorandze i jabuku...
17:00 pojedem 150-200g piletine, sa pirincom ili 3 kuvana krompira i mijesanom salatom, ajvarom, sargarepom, cveklom itd... ali ajvar bas dosta konzumiram..
Piletinu isprzim na teflonski tiganj i zacinim je vegetom, isto tako i pirinac, kuvam ga u vodi, i zacinim vegetom...
tamo oko 17:30 - 18:00 idem na trening, posle treninga 1 mjerica Iso Sensation 93 proteina i banana... oko 20:30 pojedem 2 tunjevine, ulje iscijedim.. ubacim i nekog povrca bla bla...
22:00 jedem 100-150g mladog sira, 5.5% masnoce, 13.5g proteina... i posle toga, ili prije kasiku mrznog maslinovog ulja... kad nemam sira, pomjerim obrok sa tunjevinom tamo oko 21:00 i u krevet oko 22:00...
Evo 11 dana se hranim tako, i vec sam smrsao 4 kila, sad imam 107 kila... A visok 196cm... Imam i previse masnoce da izgubim, zato idem 4x u teretanu, a 2x trcanje... I naravno htio bih misic da sagradim.. Nego, cisto me ishrana zanima, pa kako mi ide za sad? Ishrana me kosta oko 10-ak eura dnevno, sto ne znam koliko cu moci da izdrzim ovako ali, dacu sve od sebe..:)
I Defka je prioritet.. pa... jesam li na pravom putu? Ako moze Zoltan, Alen, Danijela ili ostala strucna lica sajta da mi odgovore na ovo..? tj. neko od njih :P
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.155 sekundi sa 17 upita.