TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397226 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 04:26:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomagajte :)  (Pročitano 7588 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: April 03, 2012, 09:49:55 posle podne »

Whey ostavi za posle treninga, a u ostatku dana gledaj da unosiš dovoljno proteina iz mesa i jaja. Nema potrebe za preterivanjem, ali gledaj da ne proĂ°e dan bez bar dva obroka sa mesom ili jajima...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
el ninho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #7 poslato: April 03, 2012, 06:05:06 posle podne »

Pocecu od nedelje da sredjujem ishranu, i uskoro cim malo zgrnem para uzecu whey, ovaj scitecov... Koliko toga da pijem dnevno i kako ? Hvala svima mnogo...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: April 03, 2012, 10:20:40 pre podne »

Hvala vam... Ma nemam ja ogroman stomak, taman bi mi to u pocetku tih par kila prijalo... Upravo tako, sedeo sam kuci i nisam nista radio, tako da sad hocu da pocnem sa treninzima... Miro, jel mozes malo detaljnije o ishrani, skroz sam neupucen u sve ovo, koliko puta obroke, sa cim da uzimam pahuljice, da li korn fleks spada u nesto od toga ? Pozdrav
P.S. Sta treba da radim na kardio treningu ? :-[

Pošto dugo nisi trenirao, predlažem da sa dobrim trenerom preĂ°eš osnovne vežbe u teretani, a što se kardia tiče možeš ga ubaciti posle treninga, za početak 15-20 minuta i postepeno povećavaš iz nedelje u nedelju,  do 45 min.  Drži puls u aerobnoj zoni, 120- 150 maksimalno.
Brzo hodanje, vožnja bajsa, eliptik trenažer...

Što se tiče ishrane za početak izbaci sve slatko,masno, pekaru, slatkiše, sokove, grickalice, brzu hranu...  ubaci salate, što više povrća, belog mesa, ribe nemasne, malo posnog sira, belanaca,  voća umereno i to pre podne, žitarice za doručak - kornfleks ne, nego čiste ovsene ili neki musli bez šećera, možeš neki prilog od pirinča, krompira uz ručak...  za večeru gledaj da bude samo protein - npr neka salata sa tunjevinom i jajima, ili sirom posnim....

od suplemenata možeš ubaciti protein, whey čist, npr Scitec 100% whey professional, Dymatize Elitewhey.
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #5 poslato: April 03, 2012, 05:57:11 pre podne »

O ishrani imas dosta na (ovde na pansportu forumu) Home>Ishrana pa iscitaj obe rubrike, i imas na www.pansport.rs u rubrici tekstoteka podrubriku ishrana. Kako ces srediti ishranu zavisi od tebe i tvojih mogucnosti, za pocetak mislim da bi bilo ok da imas 3-5 obroka, uz obavezan dorucak (dakle bez preskakanja!). Informisi se na http://www.kalorije.net/modules/namirnice/ koje namirnice sta sadrze ukoliko ti je engleski problem, ukoliko nije idi na http://nutritiondata.self.com/. Od prilike ti je dnevno potrebno od 1-2 gr proteina po kg telesne tezine, oko 2-4 gr UH i sto manje masti, mada bi uh mogao i jos redukovati. Pahuljice, ako ces da skidas kilograme ne bi trebao mesati sa mlekom, vec sa vodom. Ako ti je odvratan ukus, dodaj cimet ;)
Kardio: srednji intenzitet, oko 120 otkucaja u minuti, kao sto je Mira rekla pola sata do sat. Postoje razne teorije kada raditi kardio, vidi kako tebi najvise odgovara, ujutru na prazan stomak, ili uvece, posle poslednjeg obroka (pre spavanja)
Ps. poslednji obrok, sto vise proteina, sto manje uh i masti.

Ukoliko sam negde pogresio, Miro, Alene, ispravite ;)
Sačuvana
el ninho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #4 poslato: April 03, 2012, 12:46:22 pre podne »

Hvala vam... Ma nemam ja ogroman stomak, taman bi mi to u pocetku tih par kila prijalo... Upravo tako, sedeo sam kuci i nisam nista radio, tako da sad hocu da pocnem sa treninzima... Miro, jel mozes malo detaljnije o ishrani, skroz sam neupucen u sve ovo, koliko puta obroke, sa cim da uzimam pahuljice, da li korn fleks spada u nesto od toga ? Pozdrav
P.S. Sta treba da radim na kardio treningu ? :-[
« Poslednja izmena: April 03, 2012, 12:56:30 pre podne od strane el ninho » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2012, 06:00:41 posle podne »

Pozdrav svima, nov sam na forumu... Unapred se izvinjavam svima ako nisam trebao da otvorim novu temu, al stvarno se slabo snalazim...
E ovako, visok sam 183 i imam 77 kg, vecina u stomaku... I hteo bih da uzmem neki sagorevac da istopim stomak, ali i da uzmem nesto da malo dobijem na masi u gornjem delu tela... Isao sam u teretanu ranije nesto kratko, trenirao sam savate, al sam godinu dana sedeo kuci i nisam nista radio, tako da sam se malo zapostavio, pa planiram ovih dana opet da krenem u teretanu... Sta mi vi preporucujete da kombinujem sa sagorevacima, ako mogu nesto uopste, i ako postoji neki dobar program ishrane, stvarno se izvinjavam jos jednom, al ne mogu da se snadjem da nadjem nista... Pozdrav svima i hvala unapred!

To što si ti zamislio nemože.

Mira ti je rekla kako da otpočneš sa sreĂ°ivanjem svoje ishrane, ali ništa na ovom svetu ne možeš da uzmeš da bi skidao samo stomak, a da ti raste sve ostalo. Šta više ništa ne možeš da uzmeš da ti se skida salo i istovremeno raste mišić i to nije moguće...

Možeš da kreneš da treniraš i da nabacuješ mišićnu masu ili da skidaš salo, ali to dvoje zajendo se ne može izvesti.

Doduše kada si tek počeo sa treninzima i ako si do tada imao očajnu ishranu pa si odjenom krenuo da radiš sve kako treba onda je moguće dobiti par kila mišića i istovremeno skinuti par kila sala, ali već posle mesec ili dva se to izbalansira i nema više napretka u oba smera...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: April 02, 2012, 04:39:14 posle podne »

Sredi ishranu, pa zatim uzimaj sagorevac...Ono sto ti je bitno po pianju ishrane da unosis dosta proteina(mesa, ribe, jaja) i da smanjis unos ugljenih hidrata, izbacis slatkise i masno. Od slozenih UH jedi( ovsene, jecmene pahuljice,integralni pirinac, krompir)
radi kardio treninga najmanje tri puta nedeljno od pola sata do sat vremena..pij dosta tecnosti...
Sačuvana
el ninho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: April 02, 2012, 03:14:33 posle podne »

Pozdrav svima, nov sam na forumu... Unapred se izvinjavam svima ako nisam trebao da otvorim novu temu, al stvarno se slabo snalazim...
E ovako, visok sam 183 i imam 77 kg, vecina u stomaku... I hteo bih da uzmem neki sagorevac da istopim stomak, ali i da uzmem nesto da malo dobijem na masi u gornjem delu tela... Isao sam u teretanu ranije nesto kratko, trenirao sam savate, al sam godinu dana sedeo kuci i nisam nista radio, tako da sam se malo zapostavio, pa planiram ovih dana opet da krenem u teretanu... Sta mi vi preporucujete da kombinujem sa sagorevacima, ako mogu nesto uopste, i ako postoji neki dobar program ishrane, stvarno se izvinjavam jos jednom, al ne mogu da se snadjem da nadjem nista... Pozdrav svima i hvala unapred!
« Poslednja izmena: April 02, 2012, 03:17:16 posle podne od strane el ninho » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.