TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:04:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko dobijanja mase,treninga,ishrane...  (Pročitano 3306 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #11 poslato: April 07, 2012, 01:33:02 pre podne »

@Stef

dakle presuda je Markoni bolji od kofeina ;D

tnx za preneseno iskustvo :) (vrlo pametno radiš btw, samo kidaj)
Znas kako kazu kad je neko dobar u necemu:" Markoni,pa onda nekoliko ... pa ostalo" ;D ;)  Al ce da stuca sto ga ovoliko pominjem. :D


P.S Trudim se da sve uradim kako bi trebalo,ali do sad imam samo jedan problem kad je fudbal u pitanju,non stop nalecem na lose ljude sa kojima sam u konfliktu jer ne dam da me neko pravi budalom...Kad bi u fudbalu nasao trenera u bilo kom klubu kao sto je Markoni ( opet ga pominjem :D  ;D ) svi bi lako...nego od kad sam poceo da obracam paznju ko mi je trener i sta radi nisam naleteo na jednog normalnog...Imam par drugara koji su takve ljudine,onda moja devojka i njena drugarica,pa onda ovde na forumu puno normalnih ljudi,ali u fudbalu... :(
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #10 poslato: April 06, 2012, 10:02:50 posle podne »

@Stef

dakle presuda je Markoni bolji od kofeina ;D

tnx za preneseno iskustvo :) (vrlo pametno radiš btw, samo kidaj)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2012, 10:27:19 pre podne »

Lezem kasno i jedem retko a enormne kolicine :D odatle umor .ovo za kofein nisam znao.Hvala puno!
Eto odgovora zasto si umoran. ;) Kofein cepaj ova dva meseca dok se ne zavrsi prvenstvo,onda odmoris Jun i do sredine Jula pa mozes opet. ;)  :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2012, 10:22:49 pre podne »

Za pocetak ajde ovako...

Jedi 4 puta dnevno plus uzina jedna koju ces jesti posle treninga,a to neka  bude tvoj omiljeni slatkis...
Jedi meso,pirinac,krompir,makarone od heljde,ribu,jaja,mladi sir,jogurt...Za veceru pre utakmice jedi testenine,za dorucak na dan utakmice takodje jedi testenine a obrok pre utakmice jedi nesto lagano,tipa ovsene pahulje sa mlekom i bananu...

Mozes da ubacis Kofein,on ce da te digne pre treninga ili utakmice,a da ne bi pio 1 L zelenog caja ili kafe,kupi kofein u tabletama jednostavniji je za upotrebu a nije skup 900 din ti je 90 tableta,to ces imati i za letnje pripreme kad pocnu.Prvu nedelju pre treninga pijes pola tableta,a pre utakmice celu tabletu,posle u drugoj nedelji mozes piti pre svakog treninga celu tabletu a pre utakice celu plus jednu polovinu i tako radi do kraja sezone,pijes pre treninga celu tabletu a pre utakmice celu tabletu plus jos pola...

Jeli Stef, a reci mi koliko te radi taj kofein? Tj jel ti se javilo smanjenje efekta, kako ti utiče na raspoloženje/craving tokom dana isl? Jel odmaraš receptore povremeno?
Koristio sam ga poslednji put 3 meseca,Septembar,Oktobar i Novembar,nisam nikad isao preko 200 mg,sem poslednje dve utakmice u Novembru po 300 mg...Posle toga dva dana sam poceo da treniram sa Markonijem,nista od suplemenata nisam koristio pre treninga,samo posle u PWM Beta Alanin,Whey,Monohidrat i Maltodekstrin...nisam imao nikakav problem da mi je tad tesko jer nema Kofeina i slicne stvari,da li sto su treninzi sa Markonijem inace teski pa sta god da uzmes bice tesko ili sto sam bio srecan kao malo dete,ali nije mi trebao nikakav stimulans pre treninga. :D :) Od Novembra ga nisam koristio jer me Markoni spremio,pa sam na svim trcanjima bio jedno 10 m ispred ostalih. :D ;D :) ;) Pre te ture septembar-Novembar sam ga pio Jun-Jul dok sam bio u Austriji na probi u nekim klubovima,odmrio sam mesec dana i opet je radio kao pre,ali realno dzaba sve ako nisi spreman,ne moze pomoci ni tri Kofeina...
« Poslednja izmena: April 06, 2012, 10:25:43 pre podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #7 poslato: April 06, 2012, 09:19:53 pre podne »

Za pocetak ajde ovako...

Jedi 4 puta dnevno plus uzina jedna koju ces jesti posle treninga,a to neka  bude tvoj omiljeni slatkis...
Jedi meso,pirinac,krompir,makarone od heljde,ribu,jaja,mladi sir,jogurt...Za veceru pre utakmice jedi testenine,za dorucak na dan utakmice takodje jedi testenine a obrok pre utakmice jedi nesto lagano,tipa ovsene pahulje sa mlekom i bananu...

Mozes da ubacis Kofein,on ce da te digne pre treninga ili utakmice,a da ne bi pio 1 L zelenog caja ili kafe,kupi kofein u tabletama jednostavniji je za upotrebu a nije skup 900 din ti je 90 tableta,to ces imati i za letnje pripreme kad pocnu.Prvu nedelju pre treninga pijes pola tableta,a pre utakmice celu tabletu,posle u drugoj nedelji mozes piti pre svakog treninga celu tabletu a pre utakice celu plus jednu polovinu i tako radi do kraja sezone,pijes pre treninga celu tabletu a pre utakmice celu tabletu plus jos pola...

Jeli Stef, a reci mi koliko te radi taj kofein? Tj jel ti se javilo smanjenje efekta, kako ti utiče na raspoloženje/craving tokom dana isl? Jel odmaraš receptore povremeno?
Sačuvana
Filipupis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #6 poslato: April 06, 2012, 12:10:38 pre podne »

Lezem kasno i jedem retko a enormne kolicine :D odatle umor .ovo za kofein nisam znao.Hvala puno!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: April 05, 2012, 09:37:06 posle podne »

Za pocetak ajde ovako...

Jedi 4 puta dnevno plus uzina jedna koju ces jesti posle treninga,a to neka  bude tvoj omiljeni slatkis...
Jedi meso,pirinac,krompir,makarone od heljde,ribu,jaja,mladi sir,jogurt...Za veceru pre utakmice jedi testenine,za dorucak na dan utakmice takodje jedi testenine a obrok pre utakmice jedi nesto lagano,tipa ovsene pahulje sa mlekom i bananu...

Mozes da ubacis Kofein,on ce da te digne pre treninga ili utakmice,a da ne bi pio 1 L zelenog caja ili kafe,kupi kofein u tabletama jednostavniji je za upotrebu a nije skup 900 din ti je 90 tableta,to ces imati i za letnje pripreme kad pocnu.Prvu nedelju pre treninga pijes pola tableta,a pre utakmice celu tabletu,posle u drugoj nedelji mozes piti pre svakog treninga celu tabletu a pre utakice celu plus jednu polovinu i tako radi do kraja sezone,pijes pre treninga celu tabletu a pre utakmice celu tabletu plus jos pola...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2012, 09:30:05 posle podne »

Umoran si iz nekog od sledecih razloga...Ili ne spavas,tj. ne odmaras se dovoljno i kako treba,ili ne jedes dovoljno i ono sta treba,ili prejako treniras pa te stigao umor...verovatno je od svega po malo,tj. pripreme su tek gotove,a posto ih ne rade kako treba posle priprema je 90% igraca premoreno a ne odmorno i spremno (jer sama rec pripreme kaze da se spremamo za nesto) za utakmice,a lose si se hranio (jeo si brzu hranu i ostale gluposti...) i verovatno lezes posle 12 bar 5 dana u nedelji...to su razlozi zasto si umoran...i tu ti suplementi ne mogu i nece pomoci,prvo treba da si u krevetu na vreme i da jedes kako treba,a onda moze i nesto od suplemenata,ali to tek kad sredis san i ishranu,pre toga samo bacas pare na suplemente.
Sačuvana
Filipupis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #3 poslato: April 05, 2012, 09:15:17 posle podne »

Hvala...videcu teretanu sto skorije,vide mi se trbusnjaci skroz,ali to je zato sto sam zgoljav  ;D mogu preko 20 sirokih zgibova,radim 12 pravilnih apsolutnih ali nije mi tesko sa 68 kg  :D samo jos nesto,mrzi me da treniram,nemam volju,uvek sam umoran i zato osecam da bi trebao neke suplemente da ubacim???
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2012, 06:41:39 posle podne »

Kolega :) Zaboravi te wellness-Herbalife rezultate,prvo te vage nisu ni za q,a drugo oni nemaju pojma. ;) Dobro je sto si dosao na ovaj forum i izbegao zaludjivanje sa gospodom koja su ti odredila procenat masti...ako ti se poznaju trbusni misici nemas preko 10% masti,a to ako te vec interesuje izmeri Kaliperom,i on moze imati odstupanja u zavisnosti od kvaliteta ali su ta odstupanja ispod 1%.

Sto se tice misicne mase,kreni u teretanu bar 3x nedeljno i to ujutru pre tog treninga u 11,radi celo telo sem nogu posto ne verujem da si dovoljno utreniran da bi radio noge,tj. nisi dovoljno utreniran jer nisi isao u teretanu i radio noge...Sto se hrane tice svaki obrok gledaj da imas dve od ove tri stavke: Meso (piletina,curetina,Junetina,riba),jaja i mladi siri ili jogurt.

U teretani mozes ovako:

1) Siroki Zgibovi i Kosi Benc + odradis po 1 vezbu za biceps i triceps
2)Uski Zgibovi i Benc + vezba za biceps i triceps
3)Ramena - Letenje i Potisak bucicama u 6 serija (plus 2 zagrevanja sa malim kilazama) sa kilazom za 5-7 ponavljanja.

Tako radis sve,zgibova ako mozes vise od 7 onda okaci na seb teg i radi sa tegom 6 serija 5-7 zgibova...
Ta tri dana rasporedi tako da uvek ides u teretanu pre fudbalskog treninga i da ne ides dan pre utakmice u teretanu da bi bio svez...

Sačuvana
Filipupis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #1 poslato: April 05, 2012, 05:04:27 posle podne »

Pozdrav,pocetnik sam,ovako stoje stvari.
Imam 21god. treniram fudbal,visok sam 178 tezak 68,prema wellness ispitivanjima imam 16 % masti...E sad na meni se to ne vidi,bukvalno svaki misic mi se vidi,ali sam lagan za sport i zeleo bih da se ugojim nekih 5-6kg,ja bih najvise voleo sve u misicnoj masi ali moze i malo masti jer kao sto rekoh na meni se to ne vidi,Voleo bih da mi neko strucan napravi plan ishrane i naravno odgovarajuce suplemente uz ishranu.
Trening mi je svaki dan u 11h do nekih 13h.oko 18-19h radim vezbe(zgibove,propadanja,etc.)...Ja znam da se ovakvi saveti naplacuju zato vam unapred Hvala!!! ako budem stekao neke milione doniracu sajt <3 Poz.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.