TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:16:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za razlicite grupe misica  (Pročitano 2413 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: April 09, 2012, 06:51:00 pre podne »

Jedino što ima smisla forsirati su što veće težine, a ti kad iscrpiš mišić na jednoj vežbi nema više smisla nastaviti da se radi jer to samo dodatno tera mišić u katabolizam, a ne pomaže napretku ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Malipedja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


samo polako , i ja cu se nabildovati :D

« Odgovor #3 poslato: April 08, 2012, 09:58:45 posle podne »

Hvala na odgovoru i pohvali :D  sad cu smanjiti na 1 misic , jednu ili najvise 2 vezbe  :) pre sam forsirao previse jednu grupu misica sa velikim
brojem vezba i serija .... mozda i bude nesto od mene ;D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: April 08, 2012, 06:41:05 posle podne »

Pa razlog tome je što većina vežbača trenira po nekom programu koji je iskopiran od profi bildera koji jednostavno imaju potrebu, iz više razloga, da vežbaju toliki broj serija, ali ne nije potrebno - pogotovo za početnike.

Ono što početnici treba da rade je veći broj ponavljanja kako bi u prvih nekoliko meseci uspostavili pravilne pokrete vežbanja. Time se CNS (mozak) privikava na vežbanje i veći deo snage se ostavruje tim prilagoĂ°avanjem CNS - a na vežbanje, kasnije se naravno dobija mišićna masa.

Moram priznati da za tebe vidim svetlu budućnost jer si jedini koji je na ovom forumu (od kad sam ja ovde) primetio takvu jednu vrlo jednostavnu stvar kao što je činjenica da većina vežbi radi jedan te isti mišić i ako tom logikom nastaviš da razmišljaš možeš jako lako zaključiti koje vežbe su najbolje za tvoje mišiće i samo te vežbe treba da forsiraš i da usavršiš njihovo vežbanje.

Vremenom, kako budeš sve iskusniji shvatićeš koje vežbe bi mogao da ubaciš da bi pojačao svoj trening, ali godine su u pitanju, a ne nedelje ili meseci kako mnogi veruju pa zaglave u menjanju programa svakih mesec dana.

Recimo čučanj je ubedljivo najkompletnija vežba za noge i nema nikakve potrebe da se radi bilo koja vežba za noge prvih par godina treninga, samo je dovoljno manipulisati serijama i ponavljanjima.

Ja sam uvek pobornik samo jedne vežbe za svaku mišićnu grupu, ali da se pri tome vodi računa o kompletnom treningu.

Primera radi, kada je za moje vežbače dan da se rade leĂ°a, zagrevanje se radi na hiperextenziji u 2 serije po 15 ponavljanja, potom se radi mrtvo dizanje po sistemu 5x5, onda se rade zgibovi (široki i uski hvatovi) ili vučenje na lat mašini (ako vežbač ne može zgibove), potom jedna vežba veslanja ili donji kotur ili šipka/bućica i jedna vežba za biceps ako je vežbač u treningu više od godinu dana i time imaš pokrivena čitava leĂ°a i čitav biceps, a nema duplih pokreta koji samo oduzimaju energiju.

Samo nastavi tako da kontaš stvari i nećeš imati problema sa treningom ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Malipedja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


samo polako , i ja cu se nabildovati :D

« Odgovor #1 poslato: April 08, 2012, 09:30:04 pre podne »

Vecina ljudi kolko sam ja shvatio rade vise vrsta vezbi za jedan te isti misic , nije mi jasno cemu veliki broj vezbi ako one aktiviraju samo jedan misic
npr. radimo ja i drug ledja na lat-u  i on covek radi 5 vezbi , od kojih 3 vezbe aktiviraju isti misic .... da li ima potrebe za tim il kako to sta je to :D ??
voleo bi da mi neko malo objasni da li je to suvisno ili ?? :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 17 upita.