TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396369 Teme od strane 25014 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 26, 2024, 06:47:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Deset razloga da NE RADITE MASU!  (Pročitano 4275 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: April 25, 2012, 08:49:27 pre podne »

Misliš bitna je snaga ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: April 24, 2012, 08:52:36 pre podne »

Mislio sam i na Strongmene i PL sto se tice BF...
Pa imas i lakse kategorije u PL-u, al naravno da svima zapadaju u oci samo najveci, a oni realno nemaju neku preteranu potrebu da drze nizak BF (neki bogami i preteruju).

Al ima i ljudi sto ih mrzi da drze dijetu pa rese da se bave PL-om.
Vidis Alen krenuo da se bavi PL-om... :D












.
Ok je to,ali meni logicno da ako mozes da imas ocrtane trbusnjake ili dobro vidljiv trapez zasto da ne...e sad opet dodjemo na to sta je kome bitno,ocigledno da njih ne interesuje previse spoljasnji izgled,sto je manje bitno kako kaze moj profa sprskog iz srednje:"Spoljasnjost je samo izlog,bitno je sta je unutra"
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: April 24, 2012, 08:44:15 pre podne »

Mislio sam i na Strongmene i PL sto se tice BF...
Pa imas i lakse kategorije u PL-u, al naravno da svima zapadaju u oci samo najveci, a oni realno nemaju neku preteranu potrebu da drze nizak BF (neki bogami i preteruju).

Al ima i ljudi sto ih mrzi da drze dijetu pa rese da se bave PL-om.
Vidis Alen krenuo da se bavi PL-om... :D














No one likes a smart ass...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #8 poslato: April 24, 2012, 02:02:59 pre podne »

Mislio sam i na Strongmene i PL sto se tice BF...
Al ima i ljudi sto ih mrzi da drze dijetu pa rese da se bave PL-om.
Vidis Alen krenuo da se bavi PL-om... :D

:D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #7 poslato: April 23, 2012, 11:42:13 posle podne »

Mislio sam i na Strongmene i PL sto se tice BF...
Pa imas i lakse kategorije u PL-u, al naravno da svima zapadaju u oci samo najveci, a oni realno nemaju neku preteranu potrebu da drze nizak BF (neki bogami i preteruju).

Al ima i ljudi sto ih mrzi da drze dijetu pa rese da se bave PL-om.
Vidis Alen krenuo da se bavi PL-om... :D












Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #6 poslato: April 23, 2012, 10:46:26 posle podne »

Pa dobro,niko nece da radi masu koju rade sumo rvaci...:D Ipak,ja sam pre za kvalitetnu masu,nego za neku definiciju. Nemam pojma. Vise mi se svidjaju masivniji likovi,ali misicavi. Ne znam koja je to tacka,svakako da cure ne vole 'stoke' od 150kg,ali lepo odradjeno telo sa nekih 100 kg je vise nego OK...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: April 23, 2012, 07:49:31 posle podne »

Mislio sam i na Strongmene i PL sto se tice BF...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: April 23, 2012, 07:40:41 posle podne »

Meni se svidja tekst i mislim da je ovaj deo oko MASE i vise nego tacan(ne mislim na period kad neko sebi da nedelju ili dve oduska vec na period od nekoliko meseci treniranja i provodjenja kao period zvani MASA)...mislim da nema potrebe da neko bude na Masi i da mu BF ode u pm. :) Ono sto je mene interesovalo odavno ali sve zaboravim da pitam je zasto 99% Poverliftera ima visak kg i BF preko 15%(to 15% onako odokativno)?!Jel ne zele da vode racuna o ishrani ili pak da bi se dobila tolika snaga(koja je na nekim vezbama i do 3x veca nego kod BB koji ne moraju kad su na masi da izgledaju kao PL) "mora" da se jede Junk? Mislim da ne mora,osim ako je problem uneti dovoljno UH iz pravih izvora,ali opet ni to ne bi trebao biti problem...
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #3 poslato: April 23, 2012, 06:44:24 posle podne »

Smesno....80% nije istina...;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: April 23, 2012, 06:12:26 posle podne »

Heh, ovo beše pre nekog vremena da sam imao inspiraciju da se našalim sa ljudima >:D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikolito
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 382


TopForm Teretana

« Odgovor #1 poslato: April 23, 2012, 06:04:15 posle podne »

Pre jedno milion godina — negde sa početka 50–ih godina prošlog veka, svi bilderi stajaše ujedinjeni i na benchu i na čučnju. Oni hodaše ponosno, širokih ramena i uskih strukova sa manje od 5% telesne masti.
Onda doĂ°e mračno doba. Onaj čije ime ne izgovaramo prišao je bilderu i rekao: “Matori, mani se dubokih čučnjeva i mrtvog dizanja. Uzmi par (ubaci latinski naziv) bola i par puta nedeljno zvekni špric sa (ubaci latinski naziv) drolom i možeš da mrsiš muda na plaži i postigneš pet puta bolje rezultate za manje vremena…”
Bodybuilding više nije bio isti.

Onda je došlo doba revolucije. Kavga je započeta i svi bilderi sveta, svi koji su ikad podigli uteg ili zašli u teretanu stali su na odgromno prašnjavo polje i povukli liniju po sredini.
Sa jedne strane stali su svi koji su prihvatili steroide kao način da postignu svoju idealnu figuru i moram priznati bilo ih je mnogo i zvaše se “Hemičari”. Sa druge strane linije nagurala se šačica iskrenih ratnika gvožĂ°a koji su prihvatili patnju i agoniju prolivanja krvi i znoja kao jedinu alternativu i pravi način igradnje mišića i snage. Ovi pravi ratnici daše sebi ime “Naturalci” i povukoše se u podzemlje odakle se bore za spas svakog zbunjenog početnika koji kroči svojom atrofiranom stopom na sveto tle teretane.
Njih šačica protiv bezbroj armija naoružanih špricevima i rastvorima veštački esterifikovanih testosterona, insulina i hormona rasta. od toga dana bitka i dalje besni i mnogi od ortodoksnih Naturalaca je pokleklo i pridružilo se tamnoj strani.
OK, možda se sve ovo odigralo uz manje drame, ali priča je istinita — majke mi.
Sa ovom podelom došla je i podela u načinu treniranja i ishrane, a ja ću vam dati deset razloga zašto ne bi trebalo da radite “masu” baš kao što zli Hemičari žele da radite. Ja, koji sam video obe strane, putovao do Bezdana (to vam je tamo kod Sombora) i nazad (do Petrovaradina), ja koji znam šta je pravi put Ratnika GvožĂ°a.
Znam da sam čudan ponekad, ali ajde da se vratimo na temu:
01. Prvi razlog
Verovatno ćete dobiti više sala nego mišića dok ste na masi. Jedno je sigurno, a to je da se na masi ne dobija ni više mišića ni više snage nego na pametno osmišljenoj dijeti.
02. Razlog
Dok ste na masi smanjujete svoju osetljivost na insulin. Obično kad je bilder na masi to znači da se natrpava ugljenim hidratima, tačnije palačinkama i krofnama i brdom šećera. Onda kad doĂ°e vreme za skidanje sala postaje sve teže da se to salo i skine.
03. Razlog
Rastu vam sisići kao u malih devojana. Što više masti imate na sebi to više estrogena proizvodite i na kraju završite teko što dojite bebe, plačete dok gledate španske serije i sve se raznežite kad vidite mačiće. Umesto da ih pobacate u vodu potrpane u zavezan džak…samo ako su prvi naravno.
04. Razlog
Što ste deblji to vam je metabolizam sporiji, što za sobom vuče još lakše dobijanje sala, što za sobom vuče dodatno usporavanje metabolizma, što za sobom vuče još lakše dobijanje sala…mislim da znate kuda sve ovo vodi.
05. Razlog
Što više sala imate to manje hranjive materije ide u mišić…ovde pogledajte razlog broj 04.
06. Razlog
Salo nije funkcionalno, osim ako niste mrki meĂ°ed i spavate zimski san ili ako ste beli meĂ°ed i spavate zimski san na -30. Niko nije postao jači zato što je nabacio više sala.
07. Razlog
Ribe vole tipove sa velikim bicepsom i trbušnjacima. Ne samo tipove sa velikim bicepsom. Ovi samo sa trbušnjacima će imati veće šanse.
08. Razlog
Ako hoćete da zapatite išijas, visok krvni pritisak, poremećaj u probavi, masnu kožu, čabulje na mestima o kojima ne želite ni sami sa sobom da pričate, bolje da izbegavate periode “nabacivanja mase”.
09. Razlog
Ako vas napadne velika bela ajkula, imate 90% veće šanse da vas pojede ako ste na masi. Naučno dokazana činjenica, ajkule se hrane tuljanima koji imaju procenat masti dosta sličan bilderima “na masi”.
10. Razlog
Niko ne voli debele retarde koji se znoje po teretani i ostavljaju mokre tragove po spravama. Znate vi ko ste. Bući, bući debeli, malo si se oznojio.
Ako ste završili za pregledanjem golih ženskih grudi i napokon pročitali nešto pametno na ovom delu M@N magazina onda pamet u glavu. Nikad nećeš ni prići takvoj ribi ako imaš više sala na stomaku nego što Karleuša ima silikona u svom poprsju.
Sačuvana
Господе, ја знам да има те, ал не знам дал нас чујеш? Знам да видиш све, и зато не разумем, дал ове што су нам се крви напили, пушташ на Земљи па ћеш их тек горе казнити.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 13 upita.