TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 03:11:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda...  (Pročitano 2499 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Maj 11, 2012, 06:56:50 posle podne »

Potrebno je da snimi kičmeni stub, da te pegleda ortoped i da se odredi program kineziterapije shodno stanju tvoje kičme. Plivanje je sport koji se preporučuje posebno slobodno i ledja.
Trening sa tegovima kod deformiteta bičme, posebno pošto si u periodu rasta, nešto je sa čim treba biti veoma oprezan. Ako se i odredi treba tačno odrediti vežbe koje mora propisati stručna osoba prema tvom stanju. Takodje težine sa kojima bi trebalo raditi moraju biti oprezno dozirane od 15-30% RM. Još jednom treba biti pod stručnim nadzorom oko doziranja i programa vežbi za kinezi program...
Savetujem obavezan pregled lekara.
Pozdrav
Sačuvana
adrianpadina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2012, 06:20:37 posle podne »

Izvini, nisam obratio paznju, nisam snimao kicmu, samo mi je pogledala instruktorka iz plivanja, kaže da se to vidi :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2012, 10:50:06 pre podne »

Oko kičme nisi odgovorio na pitanje u jednom od prethodnih postova....
Sačuvana
adrianpadina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Maj 09, 2012, 09:04:46 pre podne »

Hvala za odgovor, jos samo jedno pitanje, posto imam krivu kicmu, da li treba raditi sa tegovima? Posto kazu da kriva kicma i teretana ne idu, i da li je jos rano da se vezba sa 15 godina? Mislim intenzivno vezba? :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2012, 08:58:25 pre podne »

Najverovatnije se radi o zategnutosti ekstenzornih tetiva opružača šake i prstiju (mišići podlaktice). potrebno je da na kraju treninga dobro istegneš triceps i mišiće opružače šake i prstiju. Izbaci vežbe koje dovode do bola, posebno triceps potiske iznad glave ili bar smanji težine i ne savijaj ruku ispod 120 stepeni.... Kasnije ubaci vežbe za podlaktice (ako ih neradiš).
javi kako napreduješ...
Pozz
Sačuvana
adrianpadina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Maj 08, 2012, 10:54:24 posle podne »

Ja se bas u to nerazumem, ali mislim da je to nekako sa desne strane lakta (na desnoj ruci). Ne boli na dodir, niti boli ovako. Jedino cudno pucketa, msm kad stisnem ruku i ispravim cudno pucketa. I javlja se skoro kod svih vezbi za triceps, pogotovu u vezbi kad uzmem bucicu i iza glave spustam, kad spustim do kraja osecam jak bol ja mislim da je to sa strane nekako na kraju lakta... Hvala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2012, 10:42:18 pre podne »

U kom delu boli lakat (pozadi, napred, sa strane)? da li boli na dodir? da li boli pri nekim pokretima ruke (osim ekstenzije triceps)?
Sačuvana
adrianpadina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2012, 09:26:16 pre podne »

Ovako, nisam snimao kicmu, ali snimali su mi lakat, kazu kao nije nista strasno, vidi se jos faza rasta, kazu samo da mirujem, ali mene lakat boli i nekako cudno "pucketa", i rekao mi je lekar da neopterecujem lakat sada nikako, kaze da nesmem ni stoni tenis, ni teretana, cak da nesmem ni sklekove za sad raditi. Rekao mi je da ce to vremenom proci, ali ja nevidim nikakav napredak, neznam stvarno sta da radim... Hvala na odgovoru, ja mislim da je nesto sa ligamentima, ali kazu nije strasno, i rekao mi je da mi je to "opomena" da prestanem da idem u teretanu, mozda je i u pravu, mozda sam jos mlad za to neznam? Zato trazim Vase strucno misljenje... :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2012, 09:11:41 pre podne »

Kakva je bila povreda lakta?  u kom delu lakta se javljaju bolovi? da li je slikana rentgen kičma ili si pregledan od strane lekara?
Sačuvana
adrianpadina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2012, 03:45:42 posle podne »

Pozdrav Pansport, pratim Vas vec dugo, i imam jedno pitanje, ja sam 1 maja napunio 15 godina, visok sam oko 1.75 i imam 80 kg, isao sam 2 meseca u teretanu, uz odlicnu ishranu dobio sam na masi, i pio sam l carnitin sumeci. I desio se problem, posto idem i na plivanje uciteljica je primetila da imam krivu kicmu, tacnije skoliozu na desnu stranu, sto se i vidi, levi misici su veci od desnih, i jos jedna stvar, u teretani sam povredio lakat, i kad god radim nesto za triceps boli me strasno desni lakat, bio sam kod lekara, i rekao mi je da moram da odmaram i da nesmem u teretanu i da neradim nista tesko bar 1 mesec. A ja taman sam poceo malo da napredujem, sad mi je zao to da propadne... Sta je Vas savet? Da prestanem sa teretanom? Da li uopste treba teretana kad je kicma kriva? Sta sad? Da radim sa malim opterecenjem ili sta? Bio bih Vam mnogo, mnogo zahvalan ako bi ste mi odgovorili... Hvala unapred, i veliki pozdrav za Pansport!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.