TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:01:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomozite  (Pročitano 1836 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2012, 12:25:52 posle podne »

Ja sagorevace vise ne koristim,skupi su a nisu mi potrebni...kad sredis ishranu skinuces salo sigurno...e sad sagorevac ima svoju ulogu i doprinos,a po mom misljenju najbitniji je kad unosis malo hidrata pa dodje do pada snage i volje za treningom,popijes sagorevac i on te "podigne" i da ti energiju za trening,pored toga ti ubrza proces sagorevanja masti...(lupicu sad) recimo ako bi za 8 nedelja skinuo visak bez sagorevaca,sa njim bi skinuo za 7 nedelja...da li vredi para,pa vredi ako imas novac,ali ako ces zbog sagorevaca stedeti na hrani onda batali.Trcanje ti nece doneti nista dobro kad su topljenje masti i misicna masa u pitanju...Ako budes trcao moraces da unosis vise proteina nego da ne trcis da bi sacuvao misicnu masu,a ako isto toliko proteina uneses a ne trcis onda ces sigurno sacuvati misicnu masu,mozda i dobiti malo misica...Ako vec hoces Kardio trening,radi nesto sto ti predstavlja zadovoljstvo,plivanje,trcanje,basket,fudbal...
Sačuvana
Flatronw2241s
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2012, 12:18:13 posle podne »

A jel u redu da ubacim fat burner ili Animal cuts ? Pa da kombnujem teretana/ trcanje - proteine/ kreatine i sagorevace

hvala
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2012, 09:24:16 pre podne »

Ono što je najvaž ije jeste da središ ishranu.. i to ne "kao" nego stvarno...

ne brini za mišićnu masu, dok treniraš i jedeš dovoljno proteina (u svakom obroku ili meso ili jaja ili riba) neće tako lako opasti...

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2012, 08:22:20 pre podne »

E, ako je objasnio onda si rešio sve probleme, sad samo na trčanje i spreman si za leto ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Flatronw2241s
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2012, 07:55:18 pre podne »

Stefan L. mislio sam da uzmem Animal Cuts ili tako nesto za sagorevanje.. A sto se tice trcanja jel moguce da sprecim sa nekim preparatom razradjivanje misica il bilo kako, posto kontam da bi mi vise trebalo ovako vremena sa teretanom samo da skinem masne naslage sto imam. Kada bih isao na trcanje mnogo bih brze postigao to.

Alen Radošević nije da ne znam nista samo me je zanimalo najvise da li mogu ocuvati misice dok bih skidao masne naslage sa nekim preparatom, i trening trcanje i teretana koliko cega da bh postigao najbolji moguci rezultat .. A sto se tice hrane nisam imao to znanje  Al objasnio mi je Stefan
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2012, 06:59:13 pre podne »

LOL imaš ti još dosta toga da učiš, a to se neće desiti u samo jednom odgovoru na forumu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2012, 02:26:27 pre podne »

Stvari koje tope salo su hemija,a ovi sagorevaci masti su ok samo kao potpora,oni rade svoj deo posla koji je 90% kick pre treninga...a 10% topljenje masti.Moras da sredis ishranu da bi topio salo,a u kombinaciji sa tegovima to je idealna kombinacija,trcanje ti ne treba,sa trcanjem ces izgubiti vise misica nego sto ces skinuti sala...

Unosi sto vise proteina(meso,jaja,riba)

Od hidrata gledaj da unosis pirinac,krompir i ovsene

Bilo bi dobro da ti prvi i poslednji obroku u danu budu masti i proteini (recimo dorucak bademi i jaja,a vecera belo meso i lesnici ili bademi)

Posle treninga jedes hidrate,recimo pirinac,krompir i jogurt sa mesom
takva dva obroka dnevno,jedan posle treninga a drugi u toku dana,zato bi bilo najbolje da doruckujes(jaja i bademe) pa odradis trening pa onda imas dva obroka od slozienih uh i proteina i poslednji obrok kao sto vec rekoh masti i proteini (bademi i belo meso)...

Bademi i lesnici su ti potrebni kao izvor dobrih masti,nema sanse da te ugoje,ali jedi sirove...

Kreatin i protein ne pomazu direktno u mrsavljenju,vec pomazu u stvaranju misicne mase a misicna masa trosi masti kao energiju ako to znas da uradis kroz ishranu,a to ces uraditi onako kako sam ti napisao... :) ;)

Pozz
Sačuvana
Flatronw2241s
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2012, 12:08:25 pre podne »

Evo ovako idem u teretanu 4 meseca, imam 88 kg i visok sam 18 i uzimao sam dva pua " Nitro Gain Biotech " i nabacio nesto sala, najvise na stomaku i oko struka, (a prethodno sam bio mrsav i imao tek tek malo nesto salceta) , naravno i zbog ishrane jer bila je uzas ( fast food , slatko, gazirani sokovi, peciva ) i to, naravno jeo sam i zdravo ( meso, riba, sir, pirinac, jaja...) i naravno blizilo se leto kao i uvek treba se skinuti sad taj visak... I odlucio sam uzeti neki whey protein i uzeo sam " 100% Whey Protein Professional - Scitec Nutrition" i navodno sam doveo ishranu u red  " kao". Uzeo sam i kreatin " Creatim - Scitec Nutrition ", jer sam cuo da pomaze i pri skidanju salceta ( sto ne znam dali je istina ) a i da se malko jos napumpam.  E sada bih vas zamolio za pomoc, za savete kako da skinem masne naslage a ne izgubim nista od misica sto sam stekao jer sam cuo da je ne moguce dobijati na misicima i smanjivati salce. Pa ono makar kontam da je moguce da sacuvam misice :/ ..
Sto sam hteo to je da uzmem neki predobar preparat za topljnje masnih naslaga, drzao bih se proteina i kreatina. Ako mozete da mi kazete samo koliko da vezbam? da trcim? sta da jedem, koliko i kada? i koji preparati bi mi najbolje dosli? Zelim u sto kracem periodu skinuti salce.
Jako vas molim za pomoc, mozda je negde spomenuto slicno ovoj temi, ali izdvojite bar malo vremena i posvetite meni. Hvala vam puno <3
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.