TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396369 Teme od strane 25014 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 26, 2024, 06:45:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povratak u teretanu...  (Pročitano 2836 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #5 poslato: Maj 14, 2012, 05:06:43 posle podne »

Uzmi taj scitecov protein ukusan je propast, zatim neke multivitamine, omega i krelkalyn...
Sačuvana
djovani1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Maj 14, 2012, 12:25:53 posle podne »

Ne mislim da zabusavam, i kada sam isao, bio sam prilicno ozbiljan.

Imam vec neku svoju ideju kako ce to sve da izgleda, jedino se necu zaletati sa ishranom u prva 2-3 meseca, dok se malo ne vratim u formu, a nakon toga, verovatno cu ubaciti whey, i to onaj gore navedeni.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2012, 12:13:42 posle podne »

ja sam iao neku slicnu pricu kao ti pre 2, 2.5 godine. krenuo sam sa 87kg, kao bucko, potom se spustio na 75, pa onda krenuo na masu do danas kada imam oko 94kg, a ne izgl3dam kao bucko sa 87 :-) tu smo negde sa visinom igodinama, a ja bih ti preporucio nekoliko stvari pored monikinih saveta.

1. teretana 3-4 puta nedeljno, bez zabusavanja i preskakanja treninga, osim zdravlja na sve ostalo mozes manje vise da utices
2. obavezne vezbe: cucanj, mtvo dizanje, benc pres,zgibovi, military press/push press.
3. whey bilo koji nebitno je, kreAtin monohidrat, multivitaminsko mineralni komplex, tribulus
4. ishrana bogata mesom, sirom,jajima, povrcem, pirincom, krompirom
5. kontinuitet najmanje 3 meseca da bi video neke rezultate

spojleri ne mogu samoda nestanu,jer je lokalno salo prirodnim putem skoro nemoguce ukloniti. ne postoje vezbe ili dijete koje ti mogu skidati salo samo sa stomaka/bokova/guzice -kad kreneda nestaje, salo spada sa svih delova tela ... ja sam bio glista sa 75kg jer sam kao i svi pocetnicihteo da skinem salo sa stomaka/bokova, 3 meseca sam bio na rigoroznoj dijeti, ali na kraju sam shvatio da stvari ne funkcionisu tako jednostavno i da sam postao jednostavno premrsav-kao bolestan:-P
nego da ne smaram, pitaj dalje ako tenesto interesuje, imma vremena da odgovaram ovih dana:-)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2012, 11:46:10 pre podne »

Što se tiče teretane nema problema ako poznaješ tehniku vežbi, sa 30 godina nisi senior :D

Od suplemenata whey protein možeš uzeti svakako, taj Scitec-ov professional je super, pij obavezno jednu mericu posle treninga, možeš uzeti vitaminsko mineralni kompleks tipa Universal Daily formula, Natrol omega 3 riblje ulje

Što se tiče slatkiša, moraćeš da ih smanjiš, bonžite iako jesu sa više žitarica opet su slatke i pune hidrata, probaj sa proteinskim šejkovima ili proteinskim čokoladicama. Pre podne voće možeš.

Sačuvana
djovani1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2012, 10:58:06 pre podne »

Pozdrav svima!

Doslo je vreme da se nakon nekih 10ak godina ponovo vratim u teretanu (iskreno, da me neko pita sada zasto sam i prestajao, ne bih znao da odgovorim). Znaci, bio sam lepo spojio 3 godine, 1999-2002. Poceo sam sa 178cm visinom, i 65kg tezinom. Visina je naravno ostala ista, dok sam posle te 3 godine dosao na 75kg, i to su bili za mene sasvim lepi rezultati. Jedina stvar koju sam bio koristio je Scitec Volumass 35 (1.2kg - 2001. god, kupljen licno kod Geze, jer je Pansport tada tek bio u planu :) ) na koji sam odlicno reagovao. Popio sam i jedno ili dva pakovanja domaceg Weider egg proteina koji je tada mogao u nekim apotekama da se nadje.

Sadasnje stanje je ovakvo. Imam 30 god, 81kg, nesto od misica je ostalo, naravno splasnulo je, no ono sto mi najvise fali iz onog vremena je taj osecaj kao da prosto letim, nista mi nije tesko, i osecam se odlicno. U ovih 10 god, sam se prilicno ulenjio u odnosu na ono vreme, dosta svog vremena provodim sedeci za racunarom. Jednostavno, poceo sam dosta drugih stvari u zivotu da radim, pa sam i promenio "zivotni stil". Sa druge strane svakodnevno sam na biciklu, i cesto znam dosta velike relacije da prelazim.

No, da predjem na stvar: Odlucio sam da krenem u svoju staru teretanu, pa me interesuje par stvari:

- da li bi na nesto trebalo da obratim paznju sada sa 30 godina? (mislim, znam da nije da imam 50, ali sigurno nije isto kao kada sam imao 18 :) )
- prva dva-tri meseca sam mislio da krenem lagano, da polako udjem u formu, pa onda da krenem malo ozbiljnije
- ishrana: generalno, moj "problem" oduvek je bio prilicno velik unos slatkisa, eventualno bih to mogao zameniti Bonzitama, ili slicnim
- nakon nekoliko meseci bih krenuo sa suplementacijom. Sta preporucujete? (imam na umu Whey proffesional coko-lesnik :) )
- cilj mi je za pocetak da skinem "spojlere" oko struka, fakticki da zamenim 3-4kg misicnom masom
- ici cu 3-4 puta nedeljno, ranije mi je trening trajao oko 90min, naizmenicno radeci po 2 grupe misica

Ako ima neko jos neki savet, dobrodasao je :)
« Poslednja izmena: Maj 10, 2012, 11:00:23 pre podne od strane djovani1 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.