TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 04:24:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dnevni meni... :)  (Pročitano 14454 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #28 poslato: Maj 17, 2012, 11:20:09 posle podne »

Imam neko slicno zapazanje zato i pitam da li neko sigurno zna koji je oblik najbolji i da li je toliko losa iskoriscenost lanenog u prvobitnom obliku,jer nisam siguran?!
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #27 poslato: Maj 17, 2012, 10:06:51 posle podne »

Ja sam to za lanano rekao na osnovu toga sto sam procitao. Mozda je bizarno, ali mozes sam videti da je seme posle nuzde, identicno onom kada si ga uneo. Zar ti nije onda nekako logicno i sumnjivo? Kada jedes orah, badem, lesnik i ostale stvari, onda je druga prica. Zeludacna kiselina na njih ima efekat. Ne znam da li si nekad primetio kad jedes susam da je isti proces kao i sa lanenim. Jako je sitno zrnevlje i zeludac je nemocan. Laneno se, inace, preporucuje osobama koje imaju problema sa varenjem. U tom slucaju je pozeljno unositi u prvobitnom obliku.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #26 poslato: Maj 17, 2012, 05:50:19 posle podne »

Tako sam pre radio,pre spavanja potopim laneno seme u vodu,a ujutru ga popijem sa jogurtom...Jel moze neko ko je siguran u ceo proces i iskoriscenost lanenog semena da nam odgonetne sumnju?! E da,ostale masti,sem Badema,oraha,lesnika...sta bi jos moglo???
Sačuvana
Aca87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #25 poslato: Maj 17, 2012, 05:41:15 posle podne »

Ostanu jedino vlakna u tom slucaju,imaju oko 25g vlakana na 100g ako se dobro secam.Ako nemate mlin za kafu,potopite ih u vodu,ali moraju da stoje par sati da smeksaju,onda se navodno iskoriste masti,samo meni nekako sigurnije da ih meljem.:D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #24 poslato: Maj 17, 2012, 03:37:34 posle podne »

Ispada da se onda dzabe unosi laneno seme ako nije samleveno ???
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #23 poslato: Maj 17, 2012, 02:48:11 posle podne »

Od masti u poslednje vreme jedem obican orah, jer ih imam 10kg kod kuce, pa ne moram da kupujem. Ubedljivo najjeftinije je laneno seme. Samo je fora sto nema nikave koristi od zvakanja celih semenki jer kako sam citao zeludac nema mogucnost da ih svari i da se iskoriste masti. Iz prilozenog cete moci da vidite da ih izbacujete u skoro istom obliku u kom ste uneli :D Jedini nacin da se samelju je iskljucivo mlin za kafu. Jako smara da se stalno melju, ali nema drugog nacina :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #22 poslato: Maj 17, 2012, 02:00:50 posle podne »

Ja ulja ne koristim uopste,salate ne jedem a za dinstanje koristim Maslac.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2139


Today is my future!

« Odgovor #21 poslato: Maj 17, 2012, 01:44:26 posle podne »

Ja imam neko bundevino ulje, nije lose, ima i finu aromu, pa njega uglavnom koristim za salate :) Pored toga orah/badem i maslinovo ulje.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Maj 17, 2012, 01:40:50 posle podne »

Sta sve od masti konzumirate i na koji nacin?

 Ja uglavnom sirove Bademe i Orahe,sad sam ubacio i Laneno seme,natopim ga u vodi i popijem.

Kakva je situacija sa ostalim masnim zrnevljem,sta bi bilo ok za konzumaciju?! :)

Semenke bundeve,Suncokreta...mislim na oljustene sirove ili pecene bez soli?!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #19 poslato: Maj 17, 2012, 01:36:29 posle podne »

negde je neki bilder rekao da je ključ uspeha kada se hrana posmatra više kao posao/obaveza  8)
kod mene redukcija kalorija dosta teško ide ovih meseci, ne da mi se da povežem čistu hranu nedelju dana.
1- 4 jaja, 50-100g ovsenih
2- 200-300g nekog mesa, neograničena količina salate
3- 200-300g neke mesine, 65g pirinač, neograničena salata
4- 200-300g meso, neograničena salata
ovako bi trebalo da ide  ;)

a ovako je realno danas:
1- 300g jagnjetina, 2 paradajza
2- svinjski pršut, kulen, mladi sir, salata - ukupno nekih 200-300g
3- pečenje 300-500g, tone salate, shpritzer
4- sve sa roštilja, 300g+, salata, shpritzer
 ;D
biće bolje sledeće nedelje  :)
Kako spremas jaja i ovsene?

Joj,pecenjeeeeeeeee ;D Ja sam preprosli vikend za slavu (Djurdjevdan) pojeo oko kilo (malo vise ;D ) vruce prasetine i jagnjetine sa sve onom kozicom. ;D :D Sta da radim,bilo je vruce.   ::)  ;D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #18 poslato: Maj 17, 2012, 01:33:09 posle podne »

pomesajte ellu sa hladnom vodom i dobicete nesto nalik jogurtu,popijete za pola  minuta i nema razmisljanja :)
Nekad sam stvarno glup. :D ;D Toga se nisam setio. :D ;D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #17 poslato: Maj 17, 2012, 11:21:04 pre podne »

negde je neki bilder rekao da je ključ uspeha kada se hrana posmatra više kao posao/obaveza  8)
kod mene redukcija kalorija dosta teško ide ovih meseci, ne da mi se da povežem čistu hranu nedelju dana.
1- 4 jaja, 50-100g ovsenih
2- 200-300g nekog mesa, neograničena količina salate
3- 200-300g neke mesine, 65g pirinač, neograničena salata
4- 200-300g meso, neograničena salata
ovako bi trebalo da ide  ;)

a ovako je realno danas:
1- 300g jagnjetina, 2 paradajza
2- svinjski pršut, kulen, mladi sir, salata - ukupno nekih 200-300g
3- pečenje 300-500g, tone salate, shpritzer
4- sve sa roštilja, 300g+, salata, shpritzer
 ;D
biće bolje sledeće nedelje  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Maj 17, 2012, 10:59:52 pre podne »

pomesajte ellu sa hladnom vodom i dobicete nesto nalik jogurtu,popijete za pola  minuta i nema razmisljanja :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #15 poslato: Maj 17, 2012, 10:31:20 pre podne »

Galleryst i ti imas ok 160-170 g proteina,sto je pohvalno,posto vidim mnogo ljudi koji se zale da ne mogu uneti dovoljno Proteina,jesi razmisljao da ubacis jos jedan 5. obrok,recimo Elu sa bademima?! :)

Zavisi od dana, ukoliko imam vremena sigurno imam jos 1 obrok  :) Ukoliko nemam, gledam da ovo makar ispostujem.
Ne mogu brate Ellu vise da pomirisem, smucila mi se, koliko sam je jeo jedno vreme toliko mi se smucila :)
Nadam se da ce uskoro da mi legne ProLong, tako da eto jos malo proteina :D

@Cutler
Svaka ti cast za napredak pre svega. Zatim, u pravu si sto se tice hidrata, i ja sam sada low carb, sve sto unosim je preko povrca, vlakana... cak i voce slabo jedem. Budu slabiji treninzi i to je normalno.
Ali opet, ne znam kako sam uspeo danas da oborim svoj rekord u mrtvom i da podignem 145x6, videcu sledeci trening da li me je usralo ili ne :)
Joj, jeste gadna Ela,ja sam je jeo sa lukom,tako ide niz grlo,ali bazdim na luk pa ne mogu da ga jedem. ;D :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14 poslato: Maj 17, 2012, 10:30:04 pre podne »

1. 120g ovsenih sa vodom + 7 belenaca i 1 zumance
2. PWM (mutant whey,kreatin,dex)
3. 200g belo meso + 100g int. pirinac ili 300g krompir + povrce
4. 200g ella + banana ili jagode
5. 200g belo + dosta povrca
6. 200g belo + dosta povrca
7. 300g ella + bademi

kako vam se cini ?

I vise nego ok,zavisi od potreba ali to su "prave" namirnice,mozda malo uh,bar za moje licne potrebe,ja se topim sa tako malo hidrata a snaga mi je u minusu. :)


hidrate sam prepolovio,a proteine i povrce pojacao,hocu da smanjim malo bf,za sad je tako pa cu videti kako ide :)
Pretpostavio sam,ako osetis pad snage probaj da ubacis masti,salo ce se topiti a snaga bi trebalo da se bar odrzava ako ne i da raste. :) Meni tako odgovara... :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.184 sekundi sa 18 upita.