TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:55:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povratak u teretanu-plan ishrane uz suplementaciju.  (Pročitano 2113 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2012, 10:47:39 pre podne »

Hocu,vodicu dnevnik i mericu obim bicepsa kukova itd jednom nedeljno.
Brine me posto sam procitao da sta god uzmem ujutru ce biti iskorisceno za energiju samo.
Ako je tako sta da pojedem ujutru?
I rekli su mi kada sam uzimao protein da stavim 2 merice,ali u merici ima 25 grama proteina a organizam valjda moze samo 30 po obroku,pa me zanima da li onda tih 20 nece biti iskorisceni?

Od sinoc razmisljam o Xpandu umesto L-Arginine pa me zanima koliko bi oni uticali uopste na napredak i sam trening.

Ajde i tebe da pitam - šta za tebe znači ta energije? Kada odgovoriš na to pitanje već ćeš sam imati odgovor na pitanje vezano za doručak ;)

A šta se dešava ako za ceo dan popiješ samo 2 merice proteina, odjednom? Da li misliš da je toliko godina evolucije ili Bog - zavisi u šta veruješ - napravilo tvoje telo toliko neefikasno da će namerno da se uništi višak hrane samo zato što si ti na nekom forumu pročitao jednu od najvećih zabluda ishrane. I ako je u pitanju samo 30gr po obroku, ko će ti garantovati da si u merici proteina zagrabio tačno 25gr, a ne 23 ili 27? Kako ćeš to da kontrolišeš?

Ili možda ipak ta priča nema nikakve veze sa realnošću...

Xpand, kao i svaki drugi preparat koji se koristi pre treninga, po mom mišljenju, ima smisla kada se sredi pravilan trening, ishrana, suplementacija kao što je proteinski prah i recimo kreatin monohidrat. U suprotnom ne možeš očekivati neke veće rezultate.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
a.tosic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #7 poslato: Jun 14, 2012, 09:59:05 posle podne »

Hocu,vodicu dnevnik i mericu obim bicepsa kukova itd jednom nedeljno.
Brine me posto sam procitao da sta god uzmem ujutru ce biti iskorisceno za energiju samo.
Ako je tako sta da pojedem ujutru?
I rekli su mi kada sam uzimao protein da stavim 2 merice,ali u merici ima 25 grama proteina a organizam valjda moze samo 30 po obroku,pa me zanima da li onda tih 20 nece biti iskorisceni?

Od sinoc razmisljam o Xpandu umesto L-Arginine pa me zanima koliko bi oni uticali uopste na napredak i sam trening.
« Poslednja izmena: Jun 15, 2012, 01:25:00 pre podne od strane a.tosic » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Jun 14, 2012, 03:40:11 posle podne »

Ta spravica je meni pokazala 35% telesne masti i 20% visceralne na mojih 106kg u tom trenutku...ne bi reko da je to mala oscilacija...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Jun 14, 2012, 12:49:36 posle podne »

Koliko si opsaio spravicu čini se da je ok, mada i kod takvim merenja telesnih masti mogu da variraju i do 3-4%...
Kad se budeš ponovo merio neka to bude isti deo dana, pre ili posle treninga, kao i prošli put
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2012, 01:09:14 posle podne »

Najbitinije je da shvatiš kako tvome telu najviše odgovara da ga hraniš. Neki ljudi mogu da jedu piletinu i da se odlično osećaju, a neki od piletine mogu samo da leže u krevetu, tako da se sve svodi na proces eksperimentisanja. Nemoj da razmišljaš kao takmičari u bildingu jer oni preteruju u svemu što rade i pre će hodati kao zombi po ulici, samo da ima dobru formu na takmičenju, a tebe to ne treba da interesuje.

Kreni da se hraniš kako misliš da možeš i onda posle mesec dana vidi kako si se osećao i kako si napredovao pa koriguj prema tome. Zato je dobro voditi neki mali dnevnik gde ćeš zapisivati svaki dan šta si jeo, kako si trenirao i kako si se generalno osećao tog dana pa za neko vreme možeš sve to analizirati i videti da li imaš nekih problema ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
a.tosic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2012, 11:32:29 pre podne »

Da,stao sam na nesto metalno i drzao tu spravu oblika i velicine kao volan za igrice na kompijuteru,uneo tezinu i godine i dobio rezultat.
Pa ja se nadam da cu u prvih mesec dana napredovati.
Mogu da ubacim i konzervu dve tunjevine,kad bih trebao i kako da korigujem ishranu?
Planiram intenzivno da vezbam i da postignem sto bolje rezultate naravno.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2012, 07:32:06 pre podne »

Kakva su to merenja? To mora da je ona vaga sa drškama ako se ne varam, pa ti kao preko formule izračunaju koliko sala imaš...beskorisno

Generalno ishrana ko ishrana je namestu, samo bi ja pio jogurt namesto mleka, ali da li ćeš ti imati napretka od takve ishrane ti ne može niko reći, a i sigurno nećeš napredovati zauvek jer se svaka ishrana mora korigovati vremenom ukoliko se želi stalan napredak.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
a.tosic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2012, 01:10:21 pre podne »

Pozdrav,planiram da se vratim u teretanu pocetkom Jula.
Trenirao sam kick box 4 meseca i sad necemo imati treninge tako da planiram da poradim na misicnoj masi.
Znam za odnos 1,5-2 grama proteina po kilogramu tako da bih ja trebao barem 140 grama da unesem.
Od suplementacije imam 100 Whey Professional od Scitec nutriona,Ultimate creatine monohydrate
i razmisljam da uzmem L-Arginine za dodatan napredak.
Ishrana mi je najveci problem,planirao sam da jedem 2-3 jaja ,litar mleka ,200-400g pileceg belog ,2 brazilska oraha i 100g badema ,porciju pirinca u vidu suklijasa pre treninga...itd
 Voleo bih da mi pomognete,dodate nesto ili kazete sta da promenim sta nr valja.
Da dodam samo po niveinim merenjima 8 jun u uscu imam 70,4 kilograma, 16.4% telesne masnoce i 42.4% skeletnih misica ako nesto znaci.
Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.