TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 06:39:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa bendzom (bencom) !  (Pročitano 3169 puta)
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2012, 11:57:15 pre podne »

Ne znam ali msm da ne bi trebalo da te rame boli prilikom ravnog benca, stvar je u tehnici probaj tako kao sto su rekli ispod, i radi benc kao prvu vezbu prvi dan u nedelji.. Probaj posle benca da uradis sklekove do otkaza neces moci ruku da podignes a uticace puno na rast misica samim tim ces moci kasnije vece tezine da dizes ;) A i uostalom mozda su ti jednostavno grudi slabije u odnosu na ostale delove tela, tako da no pain no gain :D
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2012, 11:30:32 pre podne »

Primetio sam da kad ustajem sa klupe,imam na sekundu jak bol na sredini grudnog kosa.Tek sada sam se setio da dok sam bio na bazenu,drug se okliznuo i petom udario u sredinu mog grudnog kosa.Naravno,bolelo me je jedno 3 meseca svako jutro kada bih ustajao iz kreveta,ali se vremenom bol smanjio na 99%. Hmmm,mozda je i do toga...Videcu vec. Hvala na odgovorima ! :)
Sačuvana
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2012, 06:15:16 pre podne »

Ruke u sirini ramena, ledja uz klupu, isprsi se sto vise i zabaci ramena nazad. Kada spustas gledaj da ti podlaktica i biceps obrazuju ugao od 90 stepeni
i sigurno ces iskljuciti rame iz uloge. Triceps ce normalno ostati pod opterecenjem, ali ne nesto znatno. Kada guras, guraj grudima i stegni trbusnjake, jer sam primetio da mi se tada grudi izoluju maksimalno.
Prvih 2 meseca teretane sam pogresno radio bench i veci deo tereta su mi preuzimala ramena. Sada mi vise ledja rade nego triceps i rame zajedno dok guram. Mislim na deltoide ...
A sto se tezina tice, to moras postepeno .... Kao sto BBBbbb rece, tebi u principu cucanj zaostaje, kao i meni. Trebalo bi 2.5x cucanj da bude jaci od benca ... Meni je cucanj trenutno isti kao bench ... Sto je u smislu powerliftinga sramota :)
Probaj na kraju svakog meseca da dodas 5kg na bench i da radish po 7-8 ponavljanja u serijama. Cetvrte nedelje probaj da izbacis 10 ponavljanja i ako to uspes, ponovo dodaj 5kg i samo nastavi tako.
Ja sam krenuo sa 60 kg na bencu, a posle 4 meseca sam radio sa 85kg od 7-10 ponavljanja.
Doduse imao sam veliki problem sa laktom i to me je dosta kocilo, jer mi je desna ruka zaostajala pri izbacivanju za levom. Neki pripoj tetive tricepsa i kada sam to resio drasticno mi se promenio napredak na benchu.
Ti nemas tih problema, tako da bi napredak trebao da ti bude nesmetan :)
Sačuvana
May the force be with you !
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #5 poslato: Jun 21, 2012, 01:55:57 posle podne »

yomi92 - videcu u ponedeljak,i mene zeza levo rame.Potrudicu se da variram malo,da vidim kako mi najvise odg.
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #4 poslato: Jun 21, 2012, 01:54:41 posle podne »

Ma znam,ali uski benc sa Z sipkom (triceps) mogu 70kg. Nemam pojma,nekako mi deluje da benc najmanje guram,a nisam siguran zasto.Kao da nemam snage u ramenima! Mozda previse ramenima nekako preuzimam,pa.Cudi me sto idem uvek na 80-90% tezine koju mogu da dignem,a benc mi je na 120%. Pa zbog toga zaostaje.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #3 poslato: Jun 21, 2012, 10:49:51 pre podne »

Pa ako ti je cucanj 70, a benc 60 nije tebi benc u zaostatku.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2012, 10:40:20 pre podne »

Jel radis uski bench? Meni je to dosta pomoglo. Mozda ti je triceps slabiji pa zato?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2012, 06:19:12 posle podne »

E ovako,treba mi vasa pomoc. Na primer,kada radim ledja,mogu da vucem iza glave 60-70 kg,ramena radim sa 50-60kg iza i ispred glave,noge sa 70.Nebitno,cisto ovako informativno! E sad,kosi benc radim sa 70kg,mogu lagano da guram solidne tezine na 80% od maksimuma,ali : ravni benc mi je mnogo slab! Radim sa 2x22.5 + sipka 15kg = 60 kg. I to se dobro mucim! U cemu je problem? Zasto mogu solidne tezine za svaku vezbu da radim,a jedino mi je benc slabasan?  ::) :( Kako to da ispravim? Cim predjem preko 65kg,odmah me zabole ramena i nemam snage lepo da izguram!
« Poslednja izmena: Jun 20, 2012, 06:22:05 posle podne od strane neko tamo » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.