TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:20:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda kolena-TEZA-savet!  (Pročitano 28345 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2012, 01:52:16 posle podne »

Iz kog si grada?
ono što je najvažnije za tebe je jačanje kvadricepsa i to intenzivno! preparati za ligamente pomažu malaksah  i ograničeno, ono što ima smisla je kolagen c...
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #6 poslato: Jul 01, 2012, 01:43:51 posle podne »

Hvala na predlozima i savetima :)

Da li bi mogao da mi preporucis nekog drzavnog dobrog lekara specijalistu za vezbe i za uopsteno pregled kolena?

I da li bi bilo preporucljivo da pijem neki preparat za zglobove radi potpomaganja u ojacavanju?
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2012, 12:12:38 pre podne »

28. 06. treba da odeš da ti stave gips na oba kolena (preventivno) - od sledeće godine pa na dalje...
Izliv nije toliki problem, on se pre stavljanja gipsa izpunktira i to ne ostavlja posledice. Problem je šta je povredjeno na kolenu. Treba uraditi pregled kolena klinički, rendgen i ultrazvuk. Potrebno je proveriti da ne postoji udružena povreda nekog od ligamenata kolena (prednjeg ukrštenog, kolateralnog medijalnog). takodje, treba proveriti meniskuse.
Svakako kod tebe postoji velika elastičnost vezivnog tkiva i nestabilnost čašice. Takodje, verovatno je pokidan i medijalni retinakulum,  što je posledica iščašenja čašice. Potrebno je da nosiš gips 3-4 nedelje, da kreneš na fizikalnu, nosiš ortozu za koleno sa stabilizatorom čašice.  Eventualno operativno lečenje će razmotriti ortoped na osnovu nalaza...
Sačuvana
SaLe016
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2012, 07:53:22 posle podne »

Ja ti predlazem da ti trazis neki uput za neku kliniku i da odes lepo da snimas to, i pregledaju te strucnjaci...sa tim nema igre, sala na stranu sad!
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2012, 07:20:08 posle podne »

E,a ozbiljno jesam....ne zezam se za datume....bas sam baxuz...lako bih ja da je samo to u pitanju ;)
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
SaLe016
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2012, 07:05:36 posle podne »

Da se nasalim malo...ali ti si baxuz izgleda :D
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #1 poslato: Jun 30, 2012, 06:33:42 posle podne »

Pozdrav svim vezbacima :)

29.06.2009. na utakmici(fudbal) mi je iskocila casica DESNOG kolena i vratila se sama istovremeno,nosio sam longetu i posle mesec i malo jace sam nastavio da treniram i isao na vezbe,elektroterapije,plivanje,ojacao koleno i vratio se fudbalu :)

29.06.2010. takodje mi je na fudbalu iskocila casica LEVOG kolena i vratila se sama istovremeno,nosio sam longetu i isto sve kao u prvom redu samo se nisam vratio fudbalu nego sam presao na plivanje :)

29.06.2011. -nisam nigde isao od kuce i sacuvao kolena do juce(29.06.2012) kada mi je na sparingu (tajlandski box) iskocila casica i potkolenica LEVE noge ...

Hitna je stigla posle pola sata + sam 2 sata cekao specijalistu u urgentnom da mi namesti koleno jer ortopedi -> (2) pre njega nisu uspeli,dobio sam injekcije zodol-a i duplu dozu trodona zbog bolova...nije pomoglo...namestili su mi casicu i sad imam longetu a 5.07 idem da mi stave gips..i super ce mi proci raspust!

E sad,posto me plasi ona "voda" koja se moze pojaviti u kolenu jer mi se ovaj put casica nije vratila sama vec mi je vratio specijalista posle skoro 3 sata....Sta znate o tome? I sta bih ja mogao da radim od vezbi da ojacam ta kolena jer su mi ligamenti genetski mnogo elasticni ili sta vec...Neki preparat mozda za zglobove...I koja je sansa za tu vodu...Molio bih za neki savet ili neko iskustvo sta bi bilo najbolje da radim da se ta "voda" ne pojavi jer zaista zelim da nastavim da treniram i da ojacam ta kolena da nemam problema sa njima... imam 19godina btw....Mozda neki fizijatar ili sportski lekar(da nije privatni) ...Ne znam vise sta da radim,ocajan sam...izgleda da me nece ovaj 29.06...haos! ??? ???

Hvala unapred! 
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.