TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:11:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje su sve prednosti zelenog čaja?  (Pročitano 5979 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Jul 03, 2012, 05:29:21 posle podne »

Uzimate crni caj u zdravoj hrani na merenje ili negde drugde?

Ja u zdravoj hrani.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #9 poslato: Jul 03, 2012, 04:45:08 posle podne »

Uzimate crni caj u zdravoj hrani na merenje ili negde drugde?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jul 03, 2012, 03:20:02 posle podne »

Isto. Crni mi super i po ukusu i po dizanju raspoloženja. :)

Hm...iskreno daleko mi je crni bolji ako gledam sta me vise podize u smislu nekog fokusa itd..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Jul 03, 2012, 03:17:43 posle podne »

Isto. Crni mi super i po ukusu i po dizanju raspoloženja. :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2012, 03:12:59 posle podne »

Ja se u Nemačkoj navukao na Crni čaj, a ovde ga nisam ni gledao. :D Pio sam jedno vreme po 2-3 šolje dnevno, pa sam morao malo na "hlaĂ°enje". :D

Kad smo vec kod crnog caja koji je po tebi bolji?  Iskreno meni vise prija crni i bolje mi podigne raspolozenje.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2012, 03:10:27 posle podne »

Ja se u Nemačkoj navukao na Crni čaj, a ovde ga nisam ni gledao. :D Pio sam jedno vreme po 2-3 šolje dnevno, pa sam morao malo na "hlaĂ°enje". :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2012, 02:53:27 posle podne »

Dobar je mada nemam obicaj cesto da ga pijem, jer iskreno i nisam bas neki ljubitelj cajeva ma koji da je u pitanju.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2012, 02:08:33 posle podne »

Hvala na tekstu Roberte, kao i uvek, odlican je.

Zeleni caj obozavam, ne preterujem iz razloga sto dosta pijem kafe + se nekada popravim natrolovin kofeinom :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2012, 01:21:48 posle podne »

Caj ubica.. :)
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2012, 11:32:01 pre podne »

               Koje su sve prednosti zelenog čaja?

              
Zeleni čaj je prisutan od pamtiveka. Prema studijama, u poreĂ°enju sa bilo kojim drugim napicima, zeleni čaj ima nekoliko pozitivnih odlika za dobro zdravlje. Kinezi imaju znanje kolika je medicinska moć ovog čaja. Može biti spas za raznorazna stanja, od fizičkih, preko mentalnih do emocionalnih problema. Kinezi su ga čuvali kao tajni sastojak za dug život. Zeleni čaj pomaže ljudima već skoro 4.000 godina.

Ispijanje zelenog čaja je tradicionalni tretman. No, pored toga, on je našao put u pomoći ljudima kada je reč o problemima sa težinom, ishranom i zdravljem. Postoji puno studija koje pokazuju kako zeleni čaj eliminiše ili smanjuje rizik od pojave raka.

Kinezi  svoje dobro zdravlje dosta duguju zelenom čaju i to vekovima unazad. Zeleni čaj spada u poseban rod biljke  Camellia Sinensis i dobija se specijalnom obradom.

Šta je tako posebno u zelenom čaju? Tajna leži u katehinima polifenola, koji sadrži veoma moćan antioksidans po imenu epigalokatehin galat(EGCE). Ovaj specijalni antioksidant ne samo da inhibira ćelije koje uzrokuju rak, već  prekida ceo proces uništavajući ih bez da oštećuje okolno zdravo tkivo. Pored toga, dokazano je da je zeleni čaj jako efikasan u tretmanu povišenog holesterola i inhibiranju prevelikog stvaranja krvnih ugrušaka.

Pored navedenih, evo još nekih pozitivnih svojstava ovog čaja:

1. Dobar je u tretmanu kardiovaskularnih oboljenja i reumatoidnog artritisa.

2. Smanjuje rizik od pojave raka jednjaka.

3. Tradicionalno se koristi u lečenju multiple skleroze.

4. Dobar je u oporavku imunog sistema.

5. Koristi se u prevenciji Parkinsonove i Alchajmerove bolesti.

6. Detaljna istraživanja potvrdila su da  redovno konzumiranje ovog čaja preventivno deluje na truljenje zuba. Bori se protiv stvaranja i uništava bakterije koje uzrokuju zubni kamenac.

7. Smanjuje rizik od srčanog udara i srčanih oboljenja tako što smanjuje tendencije stvaranja trombova.

8. Poboljšava meĂ°usobni odnos dobrog i lošeg holesterola.

9. Povećava oksidaciju masti i ubrzava metabolizam. Zbog toga ga i koriste mnogi koji žele da na zdrav način izgube višak kilograma.

Razlika izmeĂ°u zelenog čaja i ostalih ekstrakata Camellia Sinensis jeste u načinu obrade. Lišće zelenog čaja tretira se parom i na taj način se sprečava oksidacija EGCG. Sa druge strane, Crni čaj, drugi derivat Camellia Sinensis, nastaje fermentacijom. Ovaj proces može značajno umanjiti potencijal EGCG.


Kofein iz zelenog čaja?

Pored svih pomenutih prednosti, zeleni čaj može imati samo jedan mali nedostatak  to je prisustvo kofeina u svom sastavu. Kofein može uzrokovati probleme sa spavanjem, poznate kao insomnia. Ipak, u poreĂ°enju sa kafom, zeleni čaj ima manje kofeina. Uz odgovarajuće korišćenje, ljudi mogu da umanje neželjene efekte kofeina iz ovog čaja.

Izvor: http://www.hotweightloss365.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 18 upita.