TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 12:19:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Program za masu  (Pročitano 4326 puta)
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #11 poslato: Septembar 23, 2012, 01:06:07 pre podne »

Mozda je momak cuo onu cuvenu '' definicija ( manje kilaze vise ponavljanja ) masa ( vece kilaze manje ponavljanja ) ", sve zavisi od tvog treninga,ishrane,odmora,koliko si spreman da se odrices i zdrtvujes ... Sad se posavetuj sa iskusnijim vezbacima ako zelis masu da radis kakva bi ishrana trebala da ti bude . Pozdrav
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #10 poslato: Septembar 22, 2012, 10:06:07 posle podne »

@Ironman ,hahha, bravo, sve je tacno. ;)


@Coleman1,  Cezar23 ti je sve bukvalno sazvakao,znaci sad samo treba da se odlucis koje ces vezbe da primenis i da napunis frizider kvalitetnim namirnicama.
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #9 poslato: Septembar 16, 2012, 01:17:58 posle podne »

Moji ciljevi su da povecam lepeze, ruke, ramena i grudi (sve osim nogu :D), jedino znam za grudi koje vezbe da radim problem su lepeze, ruke i ramena, sta bi vi meni preporucili da radim da bih povecao te misice ? Kao sto je za grudi osnovna vezba za masu bench press, koja je osnovna vezba za biceps, triceps, ramena ??

malo lutao po forumu pa naisao na ovu temu...
Ne znam ko te je slagao... da je i jedna vezba koju radis za masu a neka druga za definiciju... vezba kao vezba nema veze sa tim... fazon je intenzitet+tempo+ishrana da bi dobio odredjeni rezultat. kao broj ponavljanja koji ima kao neku ulogu... a to bi bilo od 6-12 ponavljanja....
a sto se tice vezbi evo napisacu ti neke po meni  jako dobre vezbe:
Grudi:Becnh press,potisci sa bucicama,razvlacenje ( bucice ili pek dek masina),propanja za grudi,pull over...
Ledja:Zgibovi -sve moguce varijacije,Testerisanje sa bucicom,Veslanje u pretklonu sa EZ sipkom (to ti je ona vijugava),Mrtvo dizanje dominira kao vezba!
Triceps:Uski bench,propadanja za triceps(radis kao propadanja za grudi samo se spustas dok ti ruke ne zazumu 90 stepeni .znaci kraci pokret)., sa bucicom iza glave s jednom ili dve ruke, potisak sa cela,na lat masini .
Biceps:stojeci pregib sa Ez sipkom(moze i buciicama,uvrtanje ), onda hammer bucicama. to ti je isto samo sto ne uvrces teg nego ga podizes(mozes sedeci ili stojeci),cuvena piramida tegovima,scot  sa Ez sipkom, sa kolena bucicom radis ovu vezbu.
Ramena: Potisci iza i ispred glave , svajcenegerov potisak bucicama.. sedeci ,laterana letenja..( jedno  u normlanom stojecem polozaju a drugo u pretklonu),veslanja sa ez sipkom u normlanom polozaju, podizanje bucica ili sipke ispred sebe... itd
Noge:Cucanj,iskorak,pregib na masini,sutanje, vezba za list... to ti je ono kad se na prste dizes, a moze i sedeci itd....
i
Sačuvana
SAX!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Jul 13, 2012, 01:27:02 posle podne »

Moji ciljevi su da povecam lepeze, ruke, ramena i grudi (sve osim nogu :D), jedino znam za grudi koje vezbe da radim problem su lepeze, ruke i ramena, sta bi vi meni preporucili da radim da bih povecao te misice ? Kao sto je za grudi osnovna vezba za masu bench press, koja je osnovna vezba za biceps, triceps, ramena ??

Svaka misicna parija ima neke osnovne i vise izolacionih vezbi.za vece misicne partije obicno ides 2 osnovne vezbe sa slobodnim opetrecenjem i 2 do 3 izolacione vezbe kako na masinama tako i sa bucicama.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #7 poslato: Jul 13, 2012, 01:25:53 posle podne »

opušteno, post gore se ne odnosi na tebe, već na populaciju koja se neumorno javlja na forum sa idejom kako da u treningu ''povećaju'' biceps, grudi, leĂ°a ili podlaktice.
Uvek ista priča, ista pitanja i ista realnost u kojoj većina populacije ima pogrešan stav tj. pogrešno uverenje da su atletski/sportski graĂ°eni momci koje viĂ°aju po novinama rezultat tromesečnog rada u teretani i suplementacije koja se koristi. Pa se tako mogu odraditi za jedno leto ili sezonu.

To je toliko simptomatično, jer su javljanja momaka na temu kako se napumpati za mesec dana pred more -- bez kraja i početka. Fascinira to koliki uticaj MEDIJI imaju na ljude, uključujući sve one silne top-šop mašine za trbušnjake, patike za mršavljenje, slike ''opuštenih'' frajera i riba po novinama, i ostale gluposti koje OBMANJUJU gledaoce/čitatelje i uveravaju ih da je realnost nešto sasvim drugačije od onoga što objektivno jeste.

Ukratko, to ti doĂ°e kao da ljudi žive u MATRIXU, u nekoj tripoznoj realnosti koju su im stvorili mediji - i u toj realnosti sve su ribe ultra graĂ°ene, bez truna celulita, sve su sestre po plastici i hijaluronskoj kiselini; momci imaju ploče po stomaku, sa max. 8% bf, savršenih proporcija, ko nema kitu preko 25cm ima kompleks da se skine pred drugarima/devojkom. A realnost je nesavršena i teška, jer je za izgled atlete potrebno mnoooooogo vremena i odricanja, krive noge će ostati krive, genetski male ruke će ostati manje bez obzira na xtreme pump ili shotgun. Ništa se ne dešava preko noći, ni za mesec dana -- ne postoje čarobne pilule koje od nas prave tipove iz novina, a od riba top modele u fitnesu. Smorio sam koliko već kucam... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2012, 12:39:13 posle podne »

IronMan,govorim iz licnog iskustva,zato sam i napisao da se sve razlikuje od vezbaca do vezbaca,meni npr,najvise poganja,svi smo razliciti :) nisam od onih koji misle da je bench nesto sveto u teretani nisi sam to napisao :) :)
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2012, 09:37:04 pre podne »

Meni ni jedna vezba ne pogadja grudi kao bench.Triceps ne osjetim nesto ali grudi se naduvaju kao balon. :D
Uz bench i propadanja mi bas oderu grudi. :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2012, 09:02:18 pre podne »

benč osnovna vežba za grudi  ;D ;D gde ovo piše? Kod nas je benč SVETI GRAL teretane, ali masa koja radi benč najmanje pogaĂ°a grudi, a najviše prednje rame i triceps.
OStatak, sve ovo što ti je bulaja napisao  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2012, 08:23:00 pre podne »

Pozdrav.Ne mogu ti predloziti neki brutalan trening za masu,sve to zavisi,od samog tebe,ne postoji neki univerzalni trening preko kog bi svako mogao nabiti masu ili definiciju itd..sve zavisi od vezbaca do vezbaca,kako i kako,kad,koliko treniras,a pogotovo sta jedes i koliko se odmaras.Ono sto ti mogu reci je da od kad sam poceo da radim neke osnovne pokrete,svaki misic mi je poceo rasti,mrtvo dizanje,cucanj,potisak iznad glave,zgibovi,sklekovi,propadanje,bench.. meni rezulate daju osnovni pokreti kada je masa u pitanju,a i tebi bi kao i svakom drugom vezbacu....evo procitaj ovo sto je Alen Radosevic pisao na svom blogu.
http://www.budifit.rs/osnovne-i-izolacione-vezbe/
ovo je vise za pocetnike,nzm na kom si nivio trenutno,ali teks ce ti posluziti da shvatis o cemu ti pricam. pozz
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Nikolito
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 382


TopForm Teretana

« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2012, 01:04:03 pre podne »

Koje vezbe su za povecanje misicne mase grudi?
Sačuvana
Господе, ја знам да има те, ал не знам дал нас чујеш? Знам да видиш све, и зато не разумем, дал ове што су нам се крви напили, пушташ на Земљи па ћеш их тек горе казнити.
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2012, 11:04:34 posle podne »

Moji ciljevi su da povecam lepeze, ruke, ramena i grudi (sve osim nogu :D), jedino znam za grudi koje vezbe da radim problem su lepeze, ruke i ramena, sta bi vi meni preporucili da radim da bih povecao te misice ? Kao sto je za grudi osnovna vezba za masu bench press, koja je osnovna vezba za biceps, triceps, ramena ??
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.