TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 04:10:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trenig do otkaza,pomoc...  (Pročitano 1181 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2012, 12:39:03 posle podne »

Nešto si ti pogrešno shvatio.

Forsirana ponavljanja znače da serija ide preko otkaza, samim time što ti neko pomaže.

Serija do otkaza znači da radiš koliko god možeš ponavljanja samostalno i tu se završava serija.

Možda te buni razlika između pojmova "do otkaza" i "do iscprljenja", gde ova prva znači da serija traje samo do trenutnog otkaza, a serije do iscrpljenja su one koje se rade sve dok više nije moguće da se nastavi raditi...
U pravu si ..malo sam lose to napisao i objasnio,cilj mi je da dovoljno isforsiram misic da bi rastao...do sad sam uglavnom vezbao do iscrpljenja kako kazes i cini mi se da je jedino to davalo efekta.. iskreno vrlo sam malo radio do otkaza,jer mi se sve cini da posle recimo tri uradjene vezbe za biceps do otkaza ,koje radim vrlo kontrolisano i pravilno ne mogu sutradan da dobijem upalu,imam utisak kao da nisam ni odradio trening,dok recimo kod vezbanja do iscrpljenja otprilike svaki drugi trening sa neku grupu misica ,dobijem vrlo lepu upalu...da li gresim negde i imas li neki savet? Pozdrav..
« Poslednja izmena: Jul 17, 2012, 01:23:49 posle podne od strane Alpha » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2012, 12:24:24 posle podne »

Pozdrav svima,da li ima neko neki koristan i proveren savet oko treninga do otkaza za program nabacivanja mase...U ovom periodu je teretana slabo posecena, vrlo cesto vezbam sam i problem je sto nema ko da mi pomogne za ona dva forsirana ponavljaja do otkaza,pa bih voleo da cujem neki predlog kako da isforsiram misice,tj dovedem ih do otkaza ali da vezbam sam.
  Da li da povecam broj vezbi , serija ili sta vec...radim klasican  program
  
1.dan-  Grudi     (2 vezbe za gornje i 2 za donje grudi) 12,10,8,6
2.dan-  Ruke     (3 vezbe za biceps i 3 za triceps)12,10,8,8
3.dan-  Noge     (3 vezbe) 12,10,8,6
4.dan-  Pauza
5.dan-  Ledja     (4 vezbe) 12,10,8,8
6.dan-  Ramen   (4 vezbe)12,10,8,8
7.dan-  Pauza

E sad u ovom program uvek ima neko da pomogne za ona zadnja dva forsirana ponavljaja u svakoj vezbi,problem je kako isforsirati misic da bi rastao kad nema ko da pomogne :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.