TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396243 Teme od strane 25012 Članovi Poslednji član: Gruyanidas

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 17, 2024, 04:23:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko odabira sagorevaca  (Pročitano 4449 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Avgust 04, 2012, 07:28:26 pre podne »

@Marko Dimitrijevic
Rezim ishrane kada sam imao 104 i sada kada imam 93 ne razlikuje se mnogo.Smanjio sam unos hleba za 50%,izbacio sam kasne obroke,osim kada
radim nocnu smenu.Naravno, u poslednjih par meseci sam povecao unos voca i povrca!Naravno,planiram da sa sagorevacem malo korigujem ishranu.
Drugo,sto ja mislim da mi je problem,je to sto imam 2-3 obroka dnevno,bez ikakvih uzina izmedju.Smatram da treba da ubrzam metabolizam tako sto cu imati najmanje sest manjih obroka!
Povecaj broj proteinskih obroka,voce jedi izmedju obroka,umereno jer to zna da bude previse fruktoze.
Sačuvana
Marko977
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #13 poslato: Avgust 03, 2012, 09:25:40 posle podne »

Ono što ja mislim Lixone je da bi trebalo da paziš da ne preteraš sa mnogo stvari odjednom, tj. da prebrzo ne sagoriš u preteranom entuzijazmu.

Pomenuo si da ćeš izvesno vreme biti na odmoru, i da ćeš pojačati treninge, tako da ćeš imati samo jedan dan odmora nedeljno. Ja bih odmor radije iskoristio da postepeno uvodim meĂ°uobroke, koji ti nedostaju. Nema potrebe da preteruješ sa vežbanjem, jer mišićima treba izvesno vreme da se oporave, pa kad već vežbaš skoro svaki dan, bar napravi plan da ne opterećuješ iste mišićne grupe uzastopno. Leto je vreme kada su i druge sportske aktivnosti moguće - u danima kad ne vežbaš, kalorije možeš da potrošiš i plivanjem na reci ili bazenu, vožnjom bicikla, ili šetnjom do nekog od obližnjih izletišta. Iskoristi odmor da se okrepiš i fizički, ali i psihički, kako bi tako okrepljen mogao da nastaviš rad. Mesec dana spartanskog života ništa ne znači, jer će tom režimu jednom doći kraj, i zato bolje uspostavi održiv režim, koji će moći da funkcioniše i kad se vratiš na posao.

Ako baš toliko želiš, uzmi sagorevač, a nije loše da ubaciš i neki mineralno-vitaminski kompleks, jer ćeš sa tolikim vežbanjem i vrućinom dosta toga izgubiti. I zapamti - vežbanjem se mišići troše, treba im vremena da se oporave. Ishranom im daj materijal da se oporave (protein), i nemoj ih forsirati do iznemoglosti, jer se možeš povrediti, a tek to ne bi želeo. Ne kaže se džabe: "Tiha voda breg roni".  ;)
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2012, 09:28:11 posle podne od strane Marko977 » Sačuvana
lixon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #12 poslato: Avgust 03, 2012, 07:08:40 posle podne »

MožeĂ°š da uzmeš koji god hoćeš sagorevač masti, nema klasifikacije sagorevača po iskustvu u treningu...ko god je to rekao priča gluposti.

Ono što se neće desiti je da ćeš skinuti salo sa tim sagorevačem. Razlog zašto ti kilaža ne silazi je zato što si usporio metabolizam i sada ćeš ili morati ponovo da smanjuješ kalorije ili da pojačavaš trening, a ni jedna od tih opcija ne valja.

Potrebno je da napraviš pauzu sa dijetom nekih mesec dana i da onda ponovo kreneš sa smanjivanjem kalorija kroz ishranu. Postoji šansa da ti se sagorevanje sala zaustavilo jednostavno samo zato što si loše planirao ishranu.

Svi početnici će napraviti rezultat u prvih par meseci kada krenu, ali svi zaglave ako krenu na pogrešan način.

Možeš da pješ kafe koliko hoćeš, nema veze sa sagorevačima, samo sigurno nećeš reagovati na kofein iz sagorevača kao neko ko ne pije...što može biti i dobro i loše...
Cekaj.Da li mi ti predlazes da koristim neki od sagorevaca ili ne?Ako nece imati nikakvog efekta onda necu da bacam pare za dzabe.
U narednih mesec dana cu biti na odmoru i definitivno cu da pojacam treninge.Vodicu racuna da mi se misci odmaraju minimalno 24 sata.Imacu samo jedan dan slobodan u teretani nedeljno!
Vec sam napisao na jednom drugom topicu da sam od pre par dana ubacio i trcanje!

Dakle,uz pakleno treniranje kojem zelim da se podvrgnem,zeleo sam da dodam i jos neko pomocno sredstvo!

Reci mi sta mislis o ovom proizvodu- Ripped Fuel Extreme?

sagorevači imaju efekta, dodatno ćeš ubrzati metabolizam, imati više snage i volje za trening, tj. dodatno će te stimulisati, izbacićeš i višak vode...

ali bez ishrane i treninga nema ništa...  pomiri se sa tim.

Od sagorevača je ok ripped fuel extreme za početak, preporučujem i Dymatize Dyma burn
Snage i volje imam za trenig,cak i previse.Da li bi bilo dobro da dodam jos nesto uz sagorevac?
Sačuvana
lixon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #11 poslato: Avgust 03, 2012, 07:07:09 posle podne »

@Marko Dimitrijevic
Rezim ishrane kada sam imao 104 i sada kada imam 93 ne razlikuje se mnogo.Smanjio sam unos hleba za 50%,izbacio sam kasne obroke,osim kada
radim nocnu smenu.Naravno, u poslednjih par meseci sam povecao unos voca i povrca!Naravno,planiram da sa sagorevacem malo korigujem ishranu.
Drugo,sto ja mislim da mi je problem,je to sto imam 2-3 obroka dnevno,bez ikakvih uzina izmedju.Smatram da treba da ubrzam metabolizam tako sto cu imati najmanje sest manjih obroka!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2012, 01:33:12 posle podne »

apsolutno, placebo je jako moćan.

Što se sagorevača tiče, ogroman broj ljudi ih uzjma isključivo kao motivaciju - tipa uzeo sam skup sagorevač i sada moram da pazim šta jedem
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Avgust 01, 2012, 07:30:49 posle podne »

Placebo efekat često bude jači i od efekta samog preparata. :) Mnogo puta video i čuo. Naravno, nije to ništa loše.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Avgust 01, 2012, 04:35:57 posle podne »

..i ne treba zaboraviti ni placebo efekat bilo cega sto koristimo sto dodatno moze pomoci da se bolje osecamo i da budemo motivisaniji i bolji na treningu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 01, 2012, 04:25:47 posle podne »

MožeĂ°š da uzmeš koji god hoćeš sagorevač masti, nema klasifikacije sagorevača po iskustvu u treningu...ko god je to rekao priča gluposti.

Ono što se neće desiti je da ćeš skinuti salo sa tim sagorevačem. Razlog zašto ti kilaža ne silazi je zato što si usporio metabolizam i sada ćeš ili morati ponovo da smanjuješ kalorije ili da pojačavaš trening, a ni jedna od tih opcija ne valja.

Potrebno je da napraviš pauzu sa dijetom nekih mesec dana i da onda ponovo kreneš sa smanjivanjem kalorija kroz ishranu. Postoji šansa da ti se sagorevanje sala zaustavilo jednostavno samo zato što si loše planirao ishranu.

Svi početnici će napraviti rezultat u prvih par meseci kada krenu, ali svi zaglave ako krenu na pogrešan način.

Možeš da pješ kafe koliko hoćeš, nema veze sa sagorevačima, samo sigurno nećeš reagovati na kofein iz sagorevača kao neko ko ne pije...što može biti i dobro i loše...
Cekaj.Da li mi ti predlazes da koristim neki od sagorevaca ili ne?Ako nece imati nikakvog efekta onda necu da bacam pare za dzabe.
U narednih mesec dana cu biti na odmoru i definitivno cu da pojacam treninge.Vodicu racuna da mi se misci odmaraju minimalno 24 sata.Imacu samo jedan dan slobodan u teretani nedeljno!
Vec sam napisao na jednom drugom topicu da sam od pre par dana ubacio i trcanje!

Dakle,uz pakleno treniranje kojem zelim da se podvrgnem,zeleo sam da dodam i jos neko pomocno sredstvo!

Reci mi sta mislis o ovom proizvodu- Ripped Fuel Extreme?

sagorevači imaju efekta, dodatno ćeš ubrzati metabolizam, imati više snage i volje za trening, tj. dodatno će te stimulisati, izbacićeš i višak vode...

ali bez ishrane i treninga nema ništa...  pomiri se sa tim.

Od sagorevača je ok ripped fuel extreme za početak, preporučujem i Dymatize Dyma burn
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2012, 10:31:29 posle podne »

Zelim da mi date par saveta oko odabira sagorevaca.Do sada nisam nikada koristio ni jedan,a idem u teretanu vec skoro sedam punih meseci gde sam,bar ja tako mislim,postigao sjajne rezultate.Oko NG sam imao 104 kg,dok sada imam 93.Problem je sto sam to postigao u prvih  pet meseci,a evo vec dva meseca nista.I dalje imam dosta masnih naslaga na sebi (visok sam 180 cm).Verujem da sam sala skinuo i viseod 11 kg,tako sto sam nabacio i par kilograma cistih misica (siri sam u ramenima,povecao mi se obim ruku,...) i s tim sam relativno zadovoljan.Dakle,moram da dodam jos nesto da bi istopio to preostalo salo (verujem da ga ima za jos par kilograma).
Citao sam ovde o raznim sagorevacima.Dobio sam preporuke da koristim Animal Cuts,ali ovde sam procitao da nije preporucljivo da ga koriste pocetnici.Da ne davim vise,nego da pitam ono sto me zanima.
1.Da li da koristim AC ili nesto drugo?Mozda Ripped Fuel Extreme,da iskoristim sto je sada na akciji?
2.Pijem dosta kafe.Da li je potrebno da se kafa skroz izbaci,ili postoji zavisnost od jednog do drugog proizvoda?Primer:Uz AC je dozvoljeno piti kafu,a uz Ripped Fuel Extreme-nije i sl

Potrebno je da znamo kakav rezim ishrane si imao sa 104 kg i kako si dosao do 93 i kave treninge si imao? Ukoliko si naglo presao sa jednog rezima ishrane na rigorozniji rezim verovatno se desilo ovo sto su ti vec napisali.Sto se sagorevaca tice ,bilo koji da uzmes donekle ce ti pomoci ali samo ako budes istrajan sa nacinom ishrane .
Sačuvana
Marko977
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2012, 08:20:58 posle podne »

Možda da ja pokušam da doprinesem, uz napomenu da sam i ja amater, i da se profesionalci u ove stvari daleko bolje razumeju.

Kada vežbamo, trošimo i mišiće, i vitamine, i minerale, i mnoge druge korisne supstance iz organizma, zbog čega je odmor i oporavak podjednako važan kao i vežbanje. Nije poenta smršati matematički, odnosno imati manje kilograma nego ranije po svaku cenu, jer to možeš da postigneš i tako što ćeš 3 dana da štrajkuješ glaĂ°u, pa ćeš da smršaš 10 kila, ali to neće biti ono što si želeo, pri čemu se sigurno se ne bi dobro osećao. Nezgodna stvar je što kod mršavljenja organizam brže sagoreva mišiće nego salo, koje se teže topi.

Ubrzan metabolizam je važan, jer uči organizam da ne deponuje masne naslage, a on se, izmeĂ°u ostalog, postiže i sa više manjih obroka u toku dana. Zato se poznati sportisti nekad bude i noću, da uzmu 6. obrok. Ono što je Alen hteo da poruči je verovatno da je tvoj dosadašnji način ishrane i vežbanja dostigao svoj maksimum, i da treba da napraviš malu pauzu, kako bi se uspostavila ravnoteža, a onda da nastaviš na donekle izmenjenim osnovama. To naravno ne znači da sad treba da počneš da tamaniš torte i kolače u neumerenim količinama, već da i dalje vodiš računa o ishrani, ali da za mesec dana ponovo razmisliš o njenom korigovanju. SreĂ°ena ishrana je vrlo značajna, jer ako ona nije na mestu, nema sagorevača koji može da pomogne.

Ono što bi možda bila ideja za razmišljanje je da sa redukovanom ishranom uvedeš neku od proteinskih mešavina, kako bi mišići imali dovoljan priliv proteina i uspevali da se oporave. Sa više mišića imaće šta da sagoreva masti. Sa manje mišića, ne verujem da će ti matematičko smanjenje težine puno značiti.   
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Jul 30, 2012, 06:49:10 pre podne »

MožeĂ°š da uzmeš koji god hoćeš sagorevač masti, nema klasifikacije sagorevača po iskustvu u treningu...ko god je to rekao priča gluposti.

Ono što se neće desiti je da ćeš skinuti salo sa tim sagorevačem. Razlog zašto ti kilaža ne silazi je zato što si usporio metabolizam i sada ćeš ili morati ponovo da smanjuješ kalorije ili da pojačavaš trening, a ni jedna od tih opcija ne valja.

Potrebno je da napraviš pauzu sa dijetom nekih mesec dana i da onda ponovo kreneš sa smanjivanjem kalorija kroz ishranu. Postoji šansa da ti se sagorevanje sala zaustavilo jednostavno samo zato što si loše planirao ishranu.

Svi početnici će napraviti rezultat u prvih par meseci kada krenu, ali svi zaglave ako krenu na pogrešan način.

Možeš da pješ kafe koliko hoćeš, nema veze sa sagorevačima, samo sigurno nećeš reagovati na kofein iz sagorevača kao neko ko ne pije...što može biti i dobro i loše...
Cekaj.Da li mi ti predlazes da koristim neki od sagorevaca ili ne?Ako nece imati nikakvog efekta onda necu da bacam pare za dzabe.
U narednih mesec dana cu biti na odmoru i definitivno cu da pojacam treninge.Vodicu racuna da mi se misci odmaraju minimalno 24 sata.Imacu samo jedan dan slobodan u teretani nedeljno!
Vec sam napisao na jednom drugom topicu da sam od pre par dana ubacio i trcanje!

Dakle,uz pakleno treniranje kojem zelim da se podvrgnem,zeleo sam da dodam i jos neko pomocno sredstvo!

Reci mi sta mislis o ovom proizvodu- Ripped Fuel Extreme?

Nisi pročitao šta sam ti napisao.

Kažem da možeš uzimati, ali ako mene pitaš nećeš imati dobar efekat. Možeš ubaciti trčanje, možeš pojačati trening, ali sve to će smao uticati da gubiš kilažu, ane toliko sala. Vremenom ćeš izgubiti dosta snage, iscrpiti svoje telo i kad ponovo povećaš kalorije ili smanjiš intenzitet treninga vratićeš izgubljenu kilažu i ništa nisi napravio.

Moj savet je i u prvom odgovoru bio da napraviš pauzu sa dijetom mesec dana i da onda ponovo kreneš sa smanjivanjem kalorija jednom kada ti se metabolizam stabilizuje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
lixon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2012, 04:34:54 posle podne »

MožeĂ°š da uzmeš koji god hoćeš sagorevač masti, nema klasifikacije sagorevača po iskustvu u treningu...ko god je to rekao priča gluposti.

Ono što se neće desiti je da ćeš skinuti salo sa tim sagorevačem. Razlog zašto ti kilaža ne silazi je zato što si usporio metabolizam i sada ćeš ili morati ponovo da smanjuješ kalorije ili da pojačavaš trening, a ni jedna od tih opcija ne valja.

Potrebno je da napraviš pauzu sa dijetom nekih mesec dana i da onda ponovo kreneš sa smanjivanjem kalorija kroz ishranu. Postoji šansa da ti se sagorevanje sala zaustavilo jednostavno samo zato što si loše planirao ishranu.

Svi početnici će napraviti rezultat u prvih par meseci kada krenu, ali svi zaglave ako krenu na pogrešan način.

Možeš da pješ kafe koliko hoćeš, nema veze sa sagorevačima, samo sigurno nećeš reagovati na kofein iz sagorevača kao neko ko ne pije...što može biti i dobro i loše...
Cekaj.Da li mi ti predlazes da koristim neki od sagorevaca ili ne?Ako nece imati nikakvog efekta onda necu da bacam pare za dzabe.
U narednih mesec dana cu biti na odmoru i definitivno cu da pojacam treninge.Vodicu racuna da mi se misci odmaraju minimalno 24 sata.Imacu samo jedan dan slobodan u teretani nedeljno!
Vec sam napisao na jednom drugom topicu da sam od pre par dana ubacio i trcanje!

Dakle,uz pakleno treniranje kojem zelim da se podvrgnem,zeleo sam da dodam i jos neko pomocno sredstvo!

Reci mi sta mislis o ovom proizvodu- Ripped Fuel Extreme?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2012, 02:39:57 posle podne »

MožeĂ°š da uzmeš koji god hoćeš sagorevač masti, nema klasifikacije sagorevača po iskustvu u treningu...ko god je to rekao priča gluposti.

Ono što se neće desiti je da ćeš skinuti salo sa tim sagorevačem. Razlog zašto ti kilaža ne silazi je zato što si usporio metabolizam i sada ćeš ili morati ponovo da smanjuješ kalorije ili da pojačavaš trening, a ni jedna od tih opcija ne valja.

Potrebno je da napraviš pauzu sa dijetom nekih mesec dana i da onda ponovo kreneš sa smanjivanjem kalorija kroz ishranu. Postoji šansa da ti se sagorevanje sala zaustavilo jednostavno samo zato što si loše planirao ishranu.

Svi početnici će napraviti rezultat u prvih par meseci kada krenu, ali svi zaglave ako krenu na pogrešan način.

Možeš da pješ kafe koliko hoćeš, nema veze sa sagorevačima, samo sigurno nećeš reagovati na kofein iz sagorevača kao neko ko ne pije...što može biti i dobro i loše...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
lixon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2012, 12:11:09 posle podne »

Zelim da mi date par saveta oko odabira sagorevaca.Do sada nisam nikada koristio ni jedan,a idem u teretanu vec skoro sedam punih meseci gde sam,bar ja tako mislim,postigao sjajne rezultate.Oko NG sam imao 104 kg,dok sada imam 93.Problem je sto sam to postigao u prvih  pet meseci,a evo vec dva meseca nista.I dalje imam dosta masnih naslaga na sebi (visok sam 180 cm).Verujem da sam sala skinuo i viseod 11 kg,tako sto sam nabacio i par kilograma cistih misica (siri sam u ramenima,povecao mi se obim ruku,...) i s tim sam relativno zadovoljan.Dakle,moram da dodam jos nesto da bi istopio to preostalo salo (verujem da ga ima za jos par kilograma).
Citao sam ovde o raznim sagorevacima.Dobio sam preporuke da koristim Animal Cuts,ali ovde sam procitao da nije preporucljivo da ga koriste pocetnici.Da ne davim vise,nego da pitam ono sto me zanima.
1.Da li da koristim AC ili nesto drugo?Mozda Ripped Fuel Extreme,da iskoristim sto je sada na akciji?
2.Pijem dosta kafe.Da li je potrebno da se kafa skroz izbaci,ili postoji zavisnost od jednog do drugog proizvoda?Primer:Uz AC je dozvoljeno piti kafu,a uz Ripped Fuel Extreme-nije i sl
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.505 sekundi sa 17 upita.