TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:10:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Amonijum (karbonat) mirisna so  (Pročitano 8032 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Avgust 16, 2012, 09:33:33 posle podne »

A zašto ne bi? ;) Uživaj i nemoj da preteruješ. :P :D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #10 poslato: Avgust 16, 2012, 08:51:33 posle podne »

stigla je bočica, diže iz mrtvih ;) rekoše mi da je malo slabija koncentracija od one koju sam tražio, ali meni se čini da je možda i malo jači od onog koji sam probao pre  ;D sve u svemu, hvala na savetima, uspela je domaća radinost da se izbori sa zadatkom  8) 8)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #9 poslato: Avgust 02, 2012, 12:09:04 posle podne »

Odlično, hvala puno. Dao sam da urade, ima da diže iz mrtvih  ;D javljam utiske...
Kome si dao? :D I gde se moze uzeti cist amonijak? :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2012, 01:29:09 pre podne »

Nema problema. Pomogoh koliko sam mogao, sad se nadam da će to da bude to. Bez malo eksperimentisanja nema rezultata.
Javi utiske obavezno. :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #7 poslato: Avgust 01, 2012, 05:39:23 posle podne »

Odlično, hvala puno. Dao sam da urade, ima da diže iz mrtvih  ;D javljam utiske...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #6 poslato: Avgust 01, 2012, 03:32:50 posle podne »

skrećem pažnju i na ovo

"Household ammonia is dilute ammonium hydroxide, which is also an ingredient of numerous other cleaning agents, including many window cleaning formulas. In addition to use as an ingredient in cleansers with other cleansing ingredients, ammonium hydroxide in water is also sold as a cleaning agent by itself, usually labelled as simply "ammonia". It may be sold plain, lemon-scented (and typically colored yellow), or pine-scented (green). Commonly available ammonia that has had soap added to it is known as "Cloudy ammonia"."

Treba videti šta ima od tih "kućnih proizvoda". Ako se ispostavi da ima razblaženi rastvor amonijaka treba videti koje je koncentracije. Ako je oko 15% i bez aditiva radi posao savršeno. Ako je jači lako se da razblažiti. TakoĂ°e mu lako dodaš ulje eukaliptusa ili sličnog ako ti je volja.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #5 poslato: Avgust 01, 2012, 03:26:49 posle podne »

amonia liquor 880/890 - zasićeni vodeni rastvor amonijaka. (poznat još i kao amonijum hidroksid)
dakle ima 8 nešto grama zasićenog rastvora amonijaka i 0.5g eukaliptusovog ulja (koje ti realno i ne treba mada ne škodi) u pakovnju od 17ml? To je ono što nisu precizirali. Bilo bi zgodnije da imamo pakovanje.

http://www.cvs.com/shop/product-detail/CVS-Smelling-Salts?skuId=851833

ovi su precizniji. Ovi je prave tako da je 15% mase amonijak. Ako uzmeš da je konc. amonijak 35%, znači da treba da ga razblažiš oko 2.3 puta. što mu doĂ°e isto kao i kod ovih prvih manje više (8g u 17ml). Tako da možemo da zaključimo da je to to.

Staviš 5ml konc. amonijaka i dodaš mu 6.5ml vode.



evo i priloga celoj priči ;D ;D
http://www.wikihow.com/Make-Smelling-Salts
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2012, 02:22:48 posle podne »

svaka čast, pravi si hemičar  ;D u pravu si, to je stvar koju stavljaju bokserima pod nos kada imaju teže nokaute  ;D
pretpostavljam da si na ovo mislio:
Contains not less than 8.698g Ammonia Liquor 880/890 and 0.5g Eucalyptus Oil BP
Pack size: 17ml
samo kako to prevesti našim laborantima? ammonia liquor je koja hemijska formula? da li je to odnos oko 8g na 17ml?
hemija mi nikad nije išla u školi   :-X
Svaka cast za temu! :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Avgust 01, 2012, 01:17:33 posle podne »

svaka čast, pravi si hemičar  ;D u pravu si, to je stvar koju stavljaju bokserima pod nos kada imaju teže nokaute  ;D
pretpostavljam da si na ovo mislio:
Contains not less than 8.698g Ammonia Liquor 880/890 and 0.5g Eucalyptus Oil BP
Pack size: 17ml
samo kako to prevesti našim laborantima? ammonia liquor je koja hemijska formula? da li je to odnos oko 8g na 17ml?
hemija mi nikad nije išla u školi   :-X
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Avgust 01, 2012, 12:15:19 posle podne »

Sad si me posetio na tahikardiju koja me je zveknula posle dužeg izlaganja isparavanjima koncentrovanog amonijaka. Šta ćeš, bio mlaĂ°an i neiskusan student, a tehničar mi zakuvao čorbu... Recimo da nije baš najprijatniji osećaj... :)

Enivejz, što se tiče tvog pitanja - stvarno nema da se kupi mirišljava so u apoteci? Meni se čini da je to isto ono čudo za pridizanje ljudi u svest kad se blago faintuju.

Što se sastava tiče evo ti primera radi http://www.medicines.org.uk/emc/medicine/4379#COMPOSITION pogledaj kvalitativni i kvantitativni sastav.

U suštini je bitno da amonijak isparava i da ne preteruješ sa amonijakom jer je jelte itekako toksičan. Kratak snif ne bi trebalo da ti pravi problem doduše ako ispoštuješ koncentraciju.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2012, 07:13:01 pre podne »

Postaviću ovde pitanje, ne znam ko bi drugi mogao da pomogne...

Dakle, u pitanju je amonijak koji pre liftova uzimaju olimpijski dizači tegova, powerlifteri, strongmeni kako bi malo razbistrili glavu, što bi rekao naš komentator na Eurosportu ;)
Pošto kod nas nema ovoga u slobodnoj prodaji, a postoji varijanta da dam da u laboratoriji smućkaju, nisam siguran da li bilo ko može da pomogne oko recepture. Nemoguće je izgooglati, jednostavno ne postoje relevantne informacije o kom jedinjenju se radi.
Ako je amonijum karbonat iliti (NH4)2CO3, ili je amonijum NH4+, treba mi koji se rastvor radi - dakle koliko grama u koliko vode?

Bilo bi sjajno kad bi neko ko iz topa dao formulu, ali kontam da su šanse dosta male  :-\
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.249 sekundi sa 18 upita.