TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:16:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol nakon propadanja  (Pročitano 5282 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Avgust 16, 2012, 05:21:58 posle podne »

Danas mi se prvi put desilo da imam problema nakon propadanja. Nakon I serije je bilo ok, a u IV već druga priča. Čisto da spomenem, radio sam grudi i triceps danas [propadanja za triceps]. Nekoliko sati nakon treninga i dalje imam bolove u predelu grudi [leva strana samo] i dosta jači bol u predelu leve lopatice. Osećaj je kao da imam prostrelnu ranu. x] Bol je manje više pulsirajući, nije konstantan i posebno me boli kada pravim nagle pokrete levom rukom i kada dišem duboko?! Napravio sam pauzu sa teretanom od nekih 5, 6 dana, al ne bih rekao da je to problem, i dalje sam u formi. :] Ako imate neke pretpostavke šta bi moglo da bude u pitanju, javljajte... ;]
nadam se da nemaš životno iskustvo sa pomenutim ranama... Verovatno se radi o prepterećenju pripoja grudnog mišića (koji radi kod propadanja) ili medjurebarnog mišića. Nekada može doći i do uklještenja medvurebarnog živca. U principu moraš biti dobro kstegnut za propadanja, jer bad su kruti mišići lako može doći do povrede posebno u poslednjim serijama kada se umoriš....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Avgust 08, 2012, 12:34:36 posle podne »

Mog drugara kada radi propadanja ili grudi boli ga izmedju grudi kao neko probadanje tako mi je opisao jel zna neko o cemu se radi?

Ukoliko ga boli grudna kost to je zbog loše razgibanosti i kada radi propadanja usled pritiska koje stvara telesna masa na ruke on može da se spusti u istegnuće, ali ako se javlja bol u grudnoj kosti onda ima problem sa razgibanošću...

Hvala Alene. Mene je pre kad sam radio propadanje ubijalo rame od bola toliko je bolelo da ne mogu da izdrzim taj bol

Opet zbog neke zategnutosti koja ti ograničava pokret i stvara taj bol.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikolito
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 382


TopForm Teretana

« Odgovor #6 poslato: Avgust 08, 2012, 11:59:20 pre podne »

Mog drugara kada radi propadanja ili grudi boli ga izmedju grudi kao neko probadanje tako mi je opisao jel zna neko o cemu se radi?

Ukoliko ga boli grudna kost to je zbog loše razgibanosti i kada radi propadanja usled pritiska koje stvara telesna masa na ruke on može da se spusti u istegnuće, ali ako se javlja bol u grudnoj kosti onda ima problem sa razgibanošću...

Hvala Alene. Mene je pre kad sam radio propadanje ubijalo rame od bola toliko je bolelo da ne mogu da izdrzim taj bol
Sačuvana
Господе, ја знам да има те, ал не знам дал нас чујеш? Знам да видиш све, и зато не разумем, дал ове што су нам се крви напили, пушташ на Земљи па ћеш их тек горе казнити.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Avgust 08, 2012, 11:56:10 pre podne »

Mog drugara kada radi propadanja ili grudi boli ga izmedju grudi kao neko probadanje tako mi je opisao jel zna neko o cemu se radi?

Ukoliko ga boli grudna kost to je zbog loše razgibanosti i kada radi propadanja usled pritiska koje stvara telesna masa na ruke on može da se spusti u istegnuće, ali ako se javlja bol u grudnoj kosti onda ima problem sa razgibanošću...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2012, 11:55:37 pre podne »

Danas mi se prvi put desilo da imam problema nakon propadanja. Nakon I serije je bilo ok, a u IV već druga priča. Čisto da spomenem, radio sam grudi i triceps danas [propadanja za triceps]. Nekoliko sati nakon treninga i dalje imam bolove u predelu grudi [leva strana samo] i dosta jači bol u predelu leve lopatice. Osećaj je kao da imam prostrelnu ranu. x] Bol je manje više pulsirajući, nije konstantan i posebno me boli kada pravim nagle pokrete levom rukom i kada dišem duboko?! Napravio sam pauzu sa teretanom od nekih 5, 6 dana, al ne bih rekao da je to problem, i dalje sam u formi. :] Ako imate neke pretpostavke šta bi moglo da bude u pitanju, javljajte... ;]

Postoji sprega izmeĂ°u trapeza i grudne kosti...ne znam sada da ti kažem naziv, ali tvoj problem je u trapezu, a ne u grudima i to se manifestuje kao bol kod lopatice i baš kao prostrelna rana (doduše ta rana bi sigurno više bolela ;)

U stvari u pitanju je ili grčenje u trapezu ili nekom od mišića ispod lopatice, koji se opet grči zbog trapeza.

Ovo se može dešavati iz mnoštva razloga, najverovatnije zbog nepravilnog položaja tela tokom spavanja (verovao ili ne)...

U svakom slučaju u treningu taj bol se dešava kada je tehnika vežbanja loša, položaj tela nije kako treba ili se iz nekog razloga dešava rotacija ramena zato što je neki od mišića zategnut i nedovoljno elastičan...

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikolito
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 382


TopForm Teretana

« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2012, 11:18:42 pre podne »

Mog drugara kada radi propadanja ili grudi boli ga izmedju grudi kao neko probadanje tako mi je opisao jel zna neko o cemu se radi?
Sačuvana
Господе, ја знам да има те, ал не знам дал нас чујеш? Знам да видиш све, и зато не разумем, дал ове што су нам се крви напили, пушташ на Земљи па ћеш их тек горе казнити.
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #2 poslato: Avgust 08, 2012, 09:51:10 pre podne »

Nisi se dobro zagrejao. I nemoj da preteruješ ako osetiš da ne možeš više, nisu propadanja naivna.
Sačuvana
Club44Rules
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


Go hard - or go home!!!

« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2012, 05:01:26 posle podne »

Danas mi se prvi put desilo da imam problema nakon propadanja. Nakon I serije je bilo ok, a u IV već druga priča. Čisto da spomenem, radio sam grudi i triceps danas [propadanja za triceps]. Nekoliko sati nakon treninga i dalje imam bolove u predelu grudi [leva strana samo] i dosta jači bol u predelu leve lopatice. Osećaj je kao da imam prostrelnu ranu. x] Bol je manje više pulsirajući, nije konstantan i posebno me boli kada pravim nagle pokrete levom rukom i kada dišem duboko?! Napravio sam pauzu sa teretanom od nekih 5, 6 dana, al ne bih rekao da je to problem, i dalje sam u formi. :] Ako imate neke pretpostavke šta bi moglo da bude u pitanju, javljajte... ;]
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.