TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397188 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 05:20:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti oko uzimanja suplemenata  (Pročitano 2597 puta)
Ricmo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2012, 12:37:49 pre podne »

Naravno da cu se javiti! Mozda vam stavim i neke slike kako sam izgledao i kako sad izgledam ali otom potom.  Hvala na svemu! 8)

PozZ
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Avgust 16, 2012, 12:45:47 posle podne »

Tebi svakako treba više proteina ako smanjiš ugljene hidrate u ishrani, ali i sa njima ne treba preterivati. Ako budeš imao 3-4 obroka u toku dana bogata proteinima - tipa nemasna riba, piletina, jaja... i sve to zajedno sa salatom (jedi puno povrća zbog vlakana) - osnovna suplementacija će biti sasvim dovoljna ;)

slobodno javi kako ide i kako napreduješ ;)
Sačuvana
Ricmo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2012, 12:20:37 posle podne »

Ok, hvala jos jednom na savetima, a te suplemente ja nisam hteo da pijem samo mi se jako svidelo sta pisu o njima pa sam mislio da mi malo napisete sta bih ustvari uradio kada bih to uzimao, i kakvi su radovi od njih...ali ok shvatio sam poentu.  ;)

PozZ
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Avgust 16, 2012, 08:39:45 pre podne »

E ovako, iskreno

Storm, pump, No reaktori, juneći protein... ništa od toga tebi ne treba. 

Protein iz surutke posle treninga, i eventualno još jednom u toku dana je sasvim dovoljno.  Jer ako ti je cilj redukcija telesne težine samo dobra ishrana, trening i osnovno od suplemenata će biti dovoljno.

Čak je i kreatin nepotreban po mom mišljenju.   Sagorevač 1000-1500 mg l karntiina pola sata pre aerobnog treninga.  Posle treninga odmah whey.

Surutku kao surutku bih izbacila, ne treba ti.  Protein iz surutke je nešto drugo.

Ok, jeste protein neophodan, ali ne treba ni sa proteinom preterivati, i višak proteina takoĂ°e ide u salo... 
Sačuvana
Ricmo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2012, 03:24:37 posle podne »

Hvala na savetu. O vitaminima i mineralima sam razmisljao ali nisam jos stigao do realizacije, a sto se tice ovih stvari sto sam gledao kao napr. Universal STORM ili Animal pump ili Animal pack dali je to preporucljivo da uzimam? Video sam i Juneci protein od MuscleMeds-a a zove se Carnivor, sta znate o tome koliko je dobar?
P.s. Imam jednu kutiju L-karnitina, ali ako sam dobro razumeo da ne valja piti to dok uzimam protein & kreatin...? Ne znam koliko je to tacna informacija, a ako mogu da ga pijem onda bih Vas zamolio da mi samo napisete kada bi trebalo da ga pijem i koliko? U pitanju je Scitec Nutritionov Carni X od 500mg. Kreatin pijem 20min pre treninga 2 tablete i 2 teblete odmah posle treninga, a nakon 20min popijem i protein kao i pred spavanje protein+surutka iz bioshopa.
Thanks jos jednom.
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2012, 03:29:06 posle podne od strane Ricmo » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2012, 02:31:12 posle podne »

Ćao!

Ono što je najbitnije je da si krenuo sa boljom ishranom... ishrana je 70% uspeha i samo budi uporan i to će biti to!

Od suplementacije, pošto je to tvoje pitanje, imaš ono što je najosnovnije, a to je protein. Elite je super, to pakovanje od 4,54 kg je zaista ekonomično.

Ono što bih ja dodala je neki kompleks vitamina i minerala poput Universalove Daily formule, Omega 3 riblje ulje (npr Natrol) - one su važne za srce, krvne sudove, za balans holesterola, kosu, kožu nokte...

sa sagorevačima ne moraš odmah kretati po mom mišljenju, ali ako želiš možeš ubaciti i neki od sagorevača. Za početak bih predložila Scitec Carni FX koji možeš uzeti pre vožnje bajsa.

Ako imaš pitanja još, slobodno nam se obrati.

Sačuvana
Ricmo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2012, 12:33:09 posle podne »

Thanks!
Upravo to, sta uzeti sada...?
P.S. Opera mi se zabagovala nesto pa nisam uspeo da postujem iz prve post do kraja...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2012, 12:29:57 posle podne »

Pozdrav i dobro nam došao! :)

Pretpostavljam da je tvoje pitanje šta uzeti od suplementacij? :)

Sačuvana
Ricmo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2012, 12:16:36 posle podne »

Caoste,

     Pre otprilike 2 meseca imao sam 126kg na 1,81cm visine i drugar mi je preporucio da dodjem da radim kao spasilac na jezeru kod nas u Backoj Topoli. Kazem sebi sto da ne, taman da se malo dovedem u red, a i dopala mi se ideja da leto provedem na jezeru (mora nema ove godine :( ) i tako sam odlucio da sebi postavin challange i da dovedem sebe u red.
     Prvo sto sam odlucio je da ne jedem uopste hleb, svinjsko meso, sunka, i sve te "super kolpe" ^^ nego posto sam procitao dosta stvari na vasem i na ostalim forumima vezano za ishranu odlucio sam da pocnem pravilno da se hranim. Muzle, kuvana jaja, ella sir, president sir, ponekad 1-2 pilece virsle (to sam morao jer nisam mogao tako drasticno da izbacim sve...) riba, teletina, piletina, integralni pirinac, povrce, voce, nekad malo zrnevlja tipa kikiriki, soja,...
     Drugo sto sam poceo da radim je da plivam ofc kad sam vec tamo (jezero). U pocetku mi je bilo jako tesko i praktizirao sam samo grudno plivanje, ali kasnije kako sam dobijao kondiciju poceo sam da forciram i kraul. U prve 2 nedelje je to bila varijanta plivanje oko molova tamo vamo i malo
da dobijem kondicije. Kasnije sam poceo da plivam 400m dnevno ili kako je kod nas na jezeru do prve bandere :D. Nakon toga sam poceo da plivam do druge bandere tj. 800m dnevno nekad i vise i malo oko molova...u medjuvremenu sam poceo i da treniram. Da napomenem da mi ovo nije prvi put u zivotu da treniram. Dok sam studirao u Subotici nekih 8-9 meseci sam isao u halu sportova a kasnije sa nekim razmacima sam poceo da treniram i u domu kod ekonomske. Bila je neka mala teretana ne znam dali jos uvek postoji ali bila je super. Sve se moglo odraditi ako je covek hteo!
     Trece sto sam uveo je voznja bicikla uvece po gradu od sat vremena, ali brze voznje. Inace da napomenem biciklo vozim vec nekih 12 godina
nepneprestalno stoga imam dobre misice samo sto nisu mogli da dodju do izrazaja zbog moje kilaze...

     Na samom pocetku kada sam poceo da treniram u teretani kod nas zatrazio sam savet od Liska Petera neki ga verovatno poznaju od vas... i on mi je rekao da uzmem neku dopunu iskrani i glutamin da sacuvam misice, i samo da sibam sa svim sto sam zapoceo. Tako da sam odlucio da po prvi put u zivotu sa 27 godina probam neke suplemente. Whey je bio: http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html a glutamin ne mogu da se setim tacno koji. Kada sam potrosio taj whey odluciosam da uzmem i neki drugi da probam i kupio sam mutantov whey u madjarskoj jer je tamo jeftiniji nego kod nas i sada pre nekih 4-5 dana sam poceo da pijemi crea force (koji sam podelio sa burazom) u kombinaciji sa mutant wheyom kojeg imam jos malo!
     Sada sam na 104-105kg s tim da su mi do izrazaja dosli svi misici, cak i oni koje sam stekao ranije u teretani. Hteo bih da skinem jos nekih 7-8kg i hteo bih da stavim malo misica na sebe. Sta mi preporucujete od preparata za nadalje?Od wheya sam kontao da uzmem Elite Whey Protein od 4,45kg pa da podelim sa burazom posto i on trenira, a sad ne znam sta bi mi jos valjalo za dalje...posle ovog kreatina?Gledao sam u madjarskoj Univerov Storm tamo je oko 8000 ft ali ne znam dali bi to bilo dobro...posto nemam iskustva sa suplementima. Svaki savet je dobrodosao jer nemam puno iskustva sa tim. Gledao sam i neke NO reaktore (nadam se da sam dobro napisao) svidja mi se sta pise ali ne znam dali je to dobro za mene...? HELP!  ;D
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2012, 12:29:47 posle podne od strane Ricmo » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.