TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:12:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sindrom škljocanja lakta  (Pročitano 1456 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2012, 09:20:59 posle podne »

Da,  Snaping triceps sindrom. Verovatno je posledica rupture i formiranja ožiljka, te mišić triceps nešto skraćen, što se manifestuje preskakanjem tetive pri istezanju kontrahovanog mišića - ekscentrične kontrakcije. Moguće je da se nisi istezao redovno...
Terapija:
- smanji težine na provocirajućim vežbama, ako to ne pomogne neke vežbe moraš izbaciti par nedelja.
- kod savijanja ruke pod opterećenjem (triceps potisci, propadanja, benč), izbegavaj savijanje ruke u laktu preko 90°
- ISTEZANJE mišića tricepsa - ruka iznad glave, šaka izmedju lopatice, drugom rukom lakat povlačiš što više ka glavi i pozadi...

Mazanje, hladjenje, bandažiranje nemaju neki efekat. Osnovno je ISTEZANJE. Istežeš uvek zagrejan mišić, i modifikacija treninga...
Javi kako ide
Sačuvana
badnews
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2012, 03:36:16 posle podne »

Poštovani,

Već sam Vam pisao dva puta,vezano za pucanje tricepsa i povredu vrata,sad imam i treći problem koji se javio kao nadovezan na rupturu tricepsa!Naime,imao sam parcijalnu rupturu tricepsa(dugačka glava),pre nekih godinu i po,to je već kako tako zaraslo,poznaje se ožiljak,ruka je tanja za nekih 1cm...meĂ°utim ono što me sad stiglo je taj SINDROM ŠKLJOCANJA LAKTA,TETIVE(taj termin sam video kod vas na sajtu,bio je članak o tome,veoma dobar),znači kad radim vezbe za triceps,pokrete iza glave i propadanja,nesto puca,blag bol,svaki put pri dubokom spuštanju tega!?Koristim ICE GEL,BIO FREZZE...pre treninga,bandaziram ruku,dobro zagrevanje,,,Zanima me neki vaš savet,kako to sprečiti,suzbiti,ima li neke tajne vezano u vezi toga a da ne moram da izbacim vezbe tipa propadanja,potisak iza glave...

Hvala u napred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.