TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:27:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Operacija bubrega  (Pročitano 3742 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Avgust 31, 2012, 03:16:35 posle podne »

Ukoliko su urea i kreatinin uredni, možeš se suplementirati proteinom. Važno je da ne postoji kila na mestu reza, potrebno je da budeš postepen i uporan u treningu, posebno se fokusiraš na vežbanje trbušnjaka....
Javi kako ide
Sačuvana
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2012, 07:31:24 pre podne »

Poslednji put kad je radjeno, bilo je sve OK. Proteine nisu ni gledali.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Avgust 29, 2012, 09:14:13 posle podne »

Kakve su vrednosti urea i kreatinin u laboratoriji? proteini u mokraći?
Sačuvana
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2012, 07:42:49 posle podne »

Druze, hvala na odgovoru. Nego doktori su spominjali i mogucnost da mi preseku neki zivac, pa da mi se misici opuste. Nadam se da nije to u pitanju, jer kontam, ako se zivac presece, onda ni jedna vezba nece vratiti normalan izgled tom misicu. Imam jos samo jedno pitanje, na koje si zaboravio da mi odgovoris  ::) Da li smem da nastavim sa proteinom, s' obzirom da mi je bubreg dosta ostecen?

Evo par slika, kako mi sada izgleda stomak (kad ga ne zategnem)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2012, 03:18:33 pre podne »

Welcome back  :)
drago mi je da sk rešio probleme i vratio treningu
moraš biti vrlo strpljiv i postepen je r je rez veoma ozbiljan za tu operaciju. Taj rez zahvata bompletan trbušni zid i veći broj mišiča a ne samo ext obl. Ne radk cimanja, polako povećavaj težine, radi dosta vežbi za stabilizatore trupa, trbušnja, Statičke vežbe i izdržaje prvenstveno.....
Sačuvana
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #1 poslato: Avgust 28, 2012, 09:04:22 posle podne »

Pozdrav svima i pozdrav drugu, Pedji  ;)

Nije me dugo bilo na forumu. Povreda ramena me je smorila, bio sam besan na sebe sto nisam mogao da treniram. Kad sam to resio, dosao je drugi problem. Hidronefroza bubrega 2. na 3. stepen. Problem sam sasvim slucajno otkrio na ultrazvuku, jer nisam imao nikakvih bolova, simptoma.
26. Aprila sam operisan i lezao sam u bonici 5 nedelja, jer mi je sav na ureteru pukao, pa su doktori cekali da zaraste sam od sebe, jer nisu hteli opet da me seku. 1. Juna sam otpusten i pauzirao sam sa treniranjem ceo jun. Jula (nesto jace od 2 meseca posle operacije) sam poceo da treniram i vec se polako vracam u formu. Sa 64 kg (koliko sam imao posle operacije), vratio sam se na 75 kg (visok sam 178 cm).
Tokom treniranja, nemam nikakvih tegoba. Sve mogu da radim, kao sto sam i radio. Zaista ne osetim nikakav napor na mestu oziljka dok treniram. Prvih par dana je bilo nekog zatezanja i nelagodnosti. Jedino osetim slab bol dok radim trusnjake, a nisam mogao uopste da ih radim par nedelja. Sad ima vec mesec dana kako ih radim, ali stomak mi nije i dalje zategnut. Na mestu oziljka kao da mi se pojavljuje neki otok, pa nestane. Doktor kaze da je sve OK, da nemam kilu i da je to "tako"  :-\ Donji abdomen kao da mi se naduva nekad i osecam kako me zateze stomak, pa me tada i boli na mestu reza. Nije mi jasno zasto su mi donji trbusnjaci opusteni, kad oni nisu seceni, vec external oblique. Interesuje me da li ce se to vremenom resiti, da li cu zategnuti stomak ili su mi i trbusnjaci trajno osteceni? Da li smem da koristim whey protein i koliko?

Hvala i sve najbolje  ;)

P.S. Na slici sam uvukao stomak, pa se ne vidi da je opusten :D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 17 upita.